Jump to content

Новини Вікімедіа, березень 2015

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, March 2015 and the translation is 100% complete.


Ознайомтеся з головними новинами з блогу Вікімедіа у березні 2015 року.

Editatonas photo by Carlos Delgado, CC BY-SA 4.0. Raspberry Pi photo by Janet Chapman, CC BY-SA 4.0. Terry Gilbey photo by Myleen Hollero, CC BY-SA 3.0. Open data graph by Ellery Wulczyn and Dario Taraborelli, CC0 1.0. Kourosh photo by Myleen Hollero, CC BY-SA 4.0.

Вікімедіа проти АНБ: Фонд Вікімедіа подав позов проти АНБ (США), щоб кинути виклик зростанню масового спостереження.

Фонтан справедливості
Photo by Roland Meinecke, GFDL 1.2. Цього березня Фонд Вікімедіа подав позов проти Агентства національної безпеки (АНБ) та Департаменту юстиції (ДЮ) США. Позов оскаржує програму масового спостереження АНБ. Дізнатися більше.

Місяць історії жіноцтва

Art+fem
Photo by Carlos Delgado, CC BY-SA 4.0.
Протягом останнього місяця ми публікували особливу колекцію історій про жінок та гендерне різноманіття у русі Вікімедіа на честь Міжнародного жіночого дня та Місячника історії вікіжінок. Маємо надію, що вам вони сподобались так само, як і нам.

Зростання вільного знання через відкриті дані

London Clickstream
Graph by Ellery Wulczyn and Dario Taraborelli, CC0 1.0.
Відкриті дані можуть допомогти нам зрозуміти, як люди знаходять та діляться знаннями онлайн. Команда дослідження та даних Фонду Вікімедіа опублікувала 5 відкритих масивів даних про проекти Вікімедіа.

"Raspberry Pi" в Масекело: Доступ до Вікіпедії у школі без електроенергії

Masekelo
Photo by Janet Chapman, CC BY-SA 4.0.
Учні старших класів у танзанійській школі без електроенергії тепер можуть відкривати Вікіпедію через Wi-Fi, використовуючи подарований комп'ютер "Raspberry Pi". Дізнайтеся, як щедрий благодійний внесок допомагає долучити цю школу до 21-го сторіччя.

Для підтримки вільного знання Фонд Вікімедіа приймає Політику відритого доступу

Library Book
Photo by LSE Library, CC BY-SA 3.0.
Фонд Вікімедіа оголосив нову політику, щоб зробити всі дослідження, які він прямо підтримує, відритими публіці під відкритими ліцензіями.

Вітаємо нових членів Фонду Вікімедіа

Guy
Guy
Guy Kawasaki, Board of Trustees

Фонд Вікімедіа радий оголосити, що до Довірчої ради приєднався Гай Кавасакі. Пан Кавасакі є відомим автором, підприємцем та проповідником інтернету, який принесе до нашого руху свій багатий досвід та погляди.
Photo by Nohemi Kawasaki, CC BY-SA 4.0.

Terry
Terry
Terry Gilbey, Chief Operating Officer

Цього місяця до нас також приєдналися Террі Гілбі як тимчасовий головний операційний директор, що підпорядковується виконавчому директору Лайлі Третіков. Раніше Террі був виконавчим директором з діяльності підприємства в Kaiser Permanente, а також на різних управлінських посадах в IBM Global Services.
Photo by Myleen Hollero, CC BY-SA 3.0.

Kourosh
Kourosh
Kourosh Karimkhany, VP Strategic Partnership

А Курош Карімхані приєднався до Фонду Вікімедіа в якості віце-президента зі стратегічних партнерств, що підпорядковується Лізі Ґрувелл. Досвідчений медіа-керівник, Курош працював з компаніями-лідерами як Yahoo та Conde Nast, де він очолював придбання Wired.com, Ars Technica та Reddit.
Photo by Myleen Hollero , CC BY-SA 4.0.

Ендрю Шерман, інтерн з цифрових комунікацій, Фонд Вікімедіа

Фабріс Флорін (WMF), менеджер з комунікацій Руху, Фонд Вікімедіа