Новини Вікімедіа, березень 2016

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, March 2016 and the translation is 76% complete.


"Magnfying_glass_book_globe.jpg" by João Silas, freely licensed under public domain/CC0; "Barbara_McClintock_(1902–1992).jpg" from the Smithsonian, public domain; "SXSW Guy Kawasaki Jimmy Wales.jpg" by Jeff Elder, public domain.

Ознайомтесь з новинами блогу Вікімедіа за березень 2016.

Нова алхімія: перетворення онлайн-переслідування у статті Вікіпедії про жінок-науковців


Одна з багатьох біографій жінок-науковців, над якими працювала Емілі Темпл-Вуд - біографія Барбари МакКлінток, лауреата Нобелівської премії 1983 року. Фото Смітсонівського інституту, вільна ліцензія.

Емілі Темпл-Вуд - студентка біології університету Лойола в Чикаго, Іллінойс, США, та засновник проектну англійської вікі "Women Scientists WikiProject". Її новий проект, про який тепер говорять новинні сайти по всьому світу, бореться з інтернет-тролями позитивним покаранням: на кожне отриманий нею емейл з переслідуванням, вона створить одну статтю у Вікіпедії про жінку в науці. Сіко Бутерс, колишній співробітник Фонду Вікімедіа, сказав блогу, що вплив Темпл-Вуд на гендерний розрив був "епічним":

it’s really important that she’s not just writing about white women scientists, she’s also working to address underrepresentation of women of color in Wikipedia and looking at other points of intersectionality as well. And perhaps most importantly, because we’re much stronger collectively than alone, Emily has taught and inspired others to do the same ... When I was a kid, I could count the number of women scientists I was aware of on one hand. But I know our daughters are going to have access to so much more free knowledge about scientists who look like them, thanks to Emily’s efforts, and that’s really powerful.

Новий пошуковий помічник-заповнювач допомагає Вам швидше знайти на сайтах Вікімедіа те, що потрібно


Фото Оао Сілам, вільна ліцензія/CC0.

Фонд Вікімедіа розробив інструмент, який допоможе Вам знайти поняття, що шукаєте, навіть коли Ви не пам'ятаєте, як воно пишеться. Інструмент був активований на всіх сайтах Вікімедіа, крім Вікіданих. "Користувачі Вікіпедії та читачі кожного сайту Вікімедіа тепер зможуть легше знаходити та відкривати контент, незалежно від їх мови," каже Ден Гаррі з Фонду Вікімедіа. Фонд припускає, що всього такий помічник буле використовуватись бл. у 70 млн. запитів на день.

Джиммі Вейлс розповів "South by Southwest", що спільнота є ключем до майбутнього Вікіпедії


Фото Джеффа Елдера, вільна ліцензія.

Кавасакі спитав Вейлса про гендерний небаланс серед редакторів Вікіпедія. Він відповів, що “дуже важливо зробити Вікіпедію привітною до жінок”. Та додав, що дещо можна виправити кращим інтерфейсом та зручністю для користувача, але також має змінитись і культура.

Коротко

Andrew Sherman, Digital Communications Intern, Wikimedia Foundation

Social Media
  • Вікіпедійка перетворює сексизм у нові статті про жінок-науковців. Пошукові запити у Вікіпедії тепер виправляють описки. Читайте новини блогу Вікімедіа.