Fundraising 2011/Alan Letter/et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Olen kirjutanud Vikipeediasse 2463 artiklit. Kõik nad on vabad.

Olen süsteemikonsultant ja tegelen rahandusvallas suurte arvutisüsteemidega. Kui minu Vikipeedias kulutatud aeg rahasse ümber arvata, võiksin saada selle eest sadu tuhandeid dollareid.

Aga raha pole ajendiks. Vikipeedias kasutatakse muud vääringut. Mina ja tuhanded teised toimetajad, kellel on hea meel teavet luua, anname selle rõõmuga edasi. Me kõik teame, et maailm on paremal järel, sest see teave on vabalt saada.

Muidugi pole selle vaba teabe tugisüsteem tasuta ja sellepärast palume kord aastas annetusi. Vikipeedias pole reklaame, ei midagi vilkuvat, ei midagi lehe küljel, me ei ürita sulle midagi müüa. Vikipeedia on ärihuvidest puutumata.

Vajame vaid sinu toetust. Anneta 5, 10 või 20 eurot või muu jõukohane summa, et see teave edaspidigi sinuni jõuaks.

Meie tööd võimaldav tugisüsteem, mida majutab kasumitaotluseta organisatsioon Wikimedia Foundation, kasutab nii vähe ressursse kui võimalik. Google'il võib olla ligi miljon serverit. Yahool on umbes 13 000 töötajat. Meil on 679 serverit ja 95 töötajat.

Vikipeedia on võrgus külastatavuselt viies, seda külastab igal kuul 470 miljonit inimest ja selle lehekülgi vaadatakse miljardeid kordi.

Majandus on üles seatud nii, et eeldatavasti töötatakse raha eest. Kuidas muidu tuleks keegi tööd tegema, kui neile ei maksta?

Vikipeedias on koostöö- ja teadasaamistahe rakendatud hindamatu varamu loomiseks. Kultuur ei sõltu enampakkujast. Sa saad erapooletu ja täpse teabe. Põhjalikult organiseerituna, hästi dokumenteerituna, hästi viidatuna, ajakohaselt, millal iganes tahad.

Minu meelest on tegu ülimalt soodsa tehinguga.

Tänan sind

Alan Sohn
Vikipeedia autor