Jump to content

Fundraising 2011/Jimmy Letter 002/et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Google'il võib olla ligi miljon serverit. Yahool on umbes 13 000 töötajat. Meil on 679 serverit ja 95 töötajat.

Vikipeedia on külastatavuselt viies koht veebis. Igal kuul külastab seda 470 miljonit inimest ja selle lehekülgi vaadatakse miljardeid kordi.

Äri pole paha. Reklaamid pole kurjast. Aga need ei kuulu siia. Mitte Vikipeediasse.

Vikipeedia on midagi erilist. See on nagu raamatukogu või avalik park. See on justkui mõistuse tempel. See on koht, kuhu saame minna, et mõelda, õppida ja teadmisi teistega jagada.

Kui ma Vikipeedia asutasin, oleksin võinud teha sellest kasumitaotlusliku ettevõtte ja kasutada raha sisse toovaid reklaamribasid, aga ma otsustasin teha midagi teistsugust. Et hoida meid kompaktse ja tõhusana, oleme aastate jooksul kõvasti tööd teinud. Me täidame seejuures oma eesmärgi ja jätame raiskamise teistele.

Kui kõik, kes seda loevad, annetaks viis dollarit, korraldaksime korjandusi vaid ühel päeval aastas. Kuid kõik ei saa annetada ega anneta. Sellest pole midagi. Igal aastal annetab piisavalt palju inimesi.

Palun kaalu sel aastal 5, 20 või 50 euro või muu jõukohase summa annetamist, et Vikipeediat hoida ja toetada.

Suur tänu

Jimmy Wales
Vikipeedia asutaja