Fundraising 2011/Brandon Letter/et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Mulle tundub, nagu elaksin oma nekroloogi esimest rida.

Ma ei usu, et ma teeksin oma elus kunagi midagi nii tähtsat kui see, mida ma praegu Vikipeedia heaks teen. Me ei ehita üksnes entsüklopeediat, me töötame inimeste vabaduse nimel. Kui meil on ligipääs vabadele teadmistele, oleme paremad inimesed. Mõistame, et maailm on suurem kui meie ise ning nakatume sallivuse ja mõistmisega.

Vikipeedia on maailma enim külastatud veebilehtede seas viies. Ma töötan väikeses mittetulundusühingus, mis seda püsti hoiab. Me ei paku reklaampinda, sest sellega ohverdaksime oma sõltumatuse. See veebisait ei ole propaganda tööriist ja ei tohiks selleks ka kunagi saada.

Meie töö teevad võimalikuks lugejate annetused. Kas aitad Vikipeediat hoida, annetades 5 dollarit, 10 eurot, 1000 jeeni või muu jõukohase summa?

Töötan Wikimedia Foundationis, kuna mu süda ütleb, et pean just seda tegema. Olen töötanud suurtes tehnoloogiakompaniides, ehitades rämpsu, mis varastaks raha mõnelt jõnglaselt, kes seda ei aimagi. Ma tulin õhtuti koju poolsurnult.

Sa ei pruugi seda teada, kuid Wikimedia Foundationil on väga vähe töötajaid. Enamikul teistest tippkümne saitidest on kümneid tuhandeid palgalisi ja hiiglaslikud eelarved. Aga nad saavutavad vaid murdosa sellest, mida meie teeme paari puupulga ja jupi traadiga.

Kui annetad Vikipeediale, toetad teadmise vaba levitamist kogu maailmas. Sa mitte üksnes ei jäta lastele ja lapselastele pärandust, annad ka inimestele terves maailmas ligipääsu sellele varakambrile. Sellega tagad, et ühel päeval teevad seda kõik.

Aitäh sulle

Brandon Harris
Programmeerija, Wikimedia Foundation