Privacy policy/Proposed Revisions/et

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Privacy policy/Proposed Revisions and the translation is 81% complete.

(Note: This started off as an exact copy of the current policy as of 2014-05-20T12:13:26.)

This is a draft of a proposed privacy policy for your feedback. The current privacy policy can be found here.
Contents

Sissejuhatus

Tere tulemast!

Wikimedia liikumine põhineb lihtsal, aga võimsal alusel: me suudame koos ära teha rohkem kui keegi meist üksinda. Me ei saa aga koos töötada, kui me ei kogu, jaga ega analüüsi teavet meie saitide kasutajate kohta, sest peame leidma uusi viise, kuidas muuta Wikimedia saitide kasutamine mugavamaks, turvalisemaks ja tõhusamaks.

Me usume, et info kogumine ja kasutamine peab käima käsikäes läbipaistvusega. Siinsed põhimõtted selgitavad, kuidas Wikimedia Sihtasutus, Wikimedia saite (nagu Vikipeedia) ülalpidav mittetulunduslik organisatsioon, kogub, kasutab ja jagab teavet, mida me sinu kohta saame, kui Wikimedia saite kasutad. On oluline mõista, et kui kasutad ükskõik millist Wikimedia saiti, nõustud enda kohta teabe kogumise, edastamise, töötlemise, säilitamise, avaldamise ja kasutamisega siinsetes põhimõtetes kirjeldatud viisidel.

Me usume, et vabade teadmiste liikumises osalemiseks ei ole sul vaja enda kohta välja anda mitteavalikke andmeid. Sa ei pea meile teada andma oma pärisnime, aadressi ega sünniaega, selleks et registreerida kasutajakontot või teha Wikimedia saitidele kaastööd.

Me ei rendi ega müü sinu isiklikke andmeid, ega anna neid kolmandatele isikutele, et nad saaksid sulle midagi müüa. Me kasutame neid andmeid, et nuputada, kuidas teha Wikimedia saidid köitvamaks ja ligipääsetavamaks ning muuta info hankimine ja kaastöö tegemine nauditavamaks. Lühidalt öeldes: me kasutame neid andmeid, et muuta Wikimedia saite sinu jaoks paremaks.

Lõppude lõpuks on ju sinusugused inimesed, vabade teadmiste kangelased, need, tänu kellele Wikimedia saidid mitte ainult ei eksisteeri, vaid ka kasvavad ja edenevad.

Sõnaseletused

Kuna igaüks (ja mitte ainult juristid) peaks mõistma, kuidas ja miks nende kohta teavet kogutakse ja kasutatakse, on siinsed põhimõtted esitatud tavakeeles, mitte juriidilises kõnepruugis. Mõned kõige tähtsamad mõisted seletame lahti:

Me saame aru, et vähesed on tuttavad tehniliste terminitega, nagu näiteks "veebimajakas" või "küpsised". Kui puutud privaatsusvaldkonna terminoloogiaga kokku esmakordselt või soovid oma teadmisi värskendada, võid vaadata sõnaseletusi.

Mida siinsed põhimõtted hõlmavad ja mida mitte

Välja arvatud juhtudel, mida on kirjeldatud allpool, rakenduvad siinsed põhimõtted, kui kogume ja töötleme sinu kohta teavet, mis tekib, kui kasutad mis tahes Wikimedia saiti. Siinsed põhimõtted kehtivad ka siis, kui saame teabe oma koostööpartneritelt või muudelt kolmandatelt osapooltelt. Et paremini aru saada, mida siinsed põhimõtted hõlmavad, loe edasi.

Näited juhtudest, mida siinsed põhimõtted hõlmavad

Siinsed põhimõtted hõlmavad (keelest sõltumata):

 • Kõiki meie peamisi veebisaite (vaata nimekirja), nagu näiteks Vikipeedia, sealhulgas kasutajalehekülgi, arutelulehekülgi ja teadete lehekülgi.
 • Meie blogisid ja rakendusliideseid (API) (juhul kui neile ei kehti eraldi põhimõtteid).
 • Meie saitide mobiiliversioone ja mobiilirakendusi, mis on leitavad ametlikust nimekirjast.
 • E-kirju, lühisõnumeid ja muid teavitusi, mille oleme saatnud sulle või mille oled saatnud meile.

Siinsed põhimõtted ei hõlma siiski kõiki olukordi, kus me võime koguda ja töödelda teavet. Näiteks võivad kehtida muud spetsiaalsed privaatsuspõhimõtted (näiteks Wikimedia poe kasutajatele) või on tegemist saidi või teenusega, mida haldavad kolmandad osapooled (näiteks arendusprojektid Wikimedia pilveteenuses). Et paremini aru saada, mid siinsed põhimõtted ei hõlma, loe edasi.

Kui on kogukondlikke reegleid ja juhendeid, mis puudutavad isikuandmete temaatikat, näiteks kontrollkasutajate reeglid, siis võib kogukond nendes kehtestada siinsetele põhimõtetele lisanduvaid reegleid, kuid ei või luua uusi erandeid või muul viisil vähendada siinsete põhimõtete pakutavat andmekaitset.

Informatsiooni kasutamine

Andmete liigid, mida me sinult saame, kuidas me neid hangime ja kuidas kasutame

Sinu avalik kaastöö

Wikimedia saidid loodi eelkõige selleks, et võimaldada sul oma teadmisi maailmaga jagada. Me jagame sinu kaastööd, sest sa oled seda soovinud.

Kui teed mis tahes Wikimedia saidile kaastööd, sealhulgas kasutajalehtedel ja arutelulehtedel, luuakse jäädav ja avalik ülestähendus sisust, mida lisasid, eemaldasid või muutsid. Lehekülje ajalugu näitab muudatuse tegemise ajahetke ja sinu kasutajanime (juhul, kui olid sisse loginud) või IP-aadressi (juhul, kui sa ei olnud sisse loginud). Me võime kasutada sinu avalikku kaastööinfot, kas koondatult koos teiste kasutajate kaastööinfoga või individuaalselt, selleks et luua kasutajate jaoks uusi tarkvarafunktsioone ja -rakendusi või uurida, kuidas Wikimedia saite kasutatakse.

Kui siinsed põhimõtted ei sätesta teisiti, peaksid eeldama, et info, mille sa ise Wikimedia saitidel sisestad, sealhulgas isikuandmed, on avalikult nähtav ja otsingumootorite abil leitav. Nagu enamikku sisu internetis, saavad teised inimesed kopeerida ja edastada kõike, mida jagad. Palun ära sisesta infot, mida sa ei soovi jäädavalt avalikuks teha, näiteks oma pärisnime ja aadressi.

Tea, et infot, mille oled ise avalikuks teinud, või koondatud infot, mille meie avalikustame, saab igaüks kasutada analüüsiks ja järelduste tegemiseks näiteks kasutaja päritolumaa, poliitilise kuuluvuse või soo kohta.

Kasutajakonto teave ja registreerimine

Soovid luua kasutajakonto? Tore! Ei soovi luua kasutajakontot? Pole probleemi!

Wikimedia saitide lugemiseks ega kaastöö tegemiseks ei nõuta kasutajakontot, välja arvatud harvad erijuhud. Kuid kui sa teed kaastööd ilma kontole sisse logimata, näidatakse sinu kaastöö juures avalikult sinu seadmega seotud IP-aadressi.

Kui soovid luua tavalise kasutajakonto, siis tavaliselt pead sisestama ainult oma valitud kasutajanime ja parooli. Sinu valitud kasutajanimi on avalikult nähtav, seega kaalu, kas soovid selleks kasutada oma pärisnime või mitte. Sinu parooli kasutatakse ainult selleks, et tuvastada, et konto on sinu oma. Konto registreerimisel salvestame ka sinu seadme IP-aadressi ja säilitame seda lühiajaliselt, et vältida konto kuritarvitamist. Me ei nõua teiste isikuandmete sisestamist, nagu pärisnimi, e-postiaadress, sünniaeg, krediitkaardiandmed.

Loodud kasutajakontot ei ole hiljem võimalik täielikult kustutada (kuigi soovi korral on võimalik kasutajalehel avaldatud teave eemaldada). Selle põhjuseks on asjaolu, et sinu avalik kaastöö peab olema omistatud selle autorile (sinule). Seega vali kasutajanimi, millega tunned ennast mugavalt ka aastate pärast.

Et saada paremat ülevaadet meie kasutajaskonna ülesehitusest ning kohandada ja parendada meie teenuseid erisuguste kasutajarühmade jaoks, võime me küsida sinult demograafilisi andmeid, näiteks sugu ja vanust. Me lisame küsimuse juurde, kas antud vastus saab olema avalik või mitte, et sa saaksid teha teadliku otsuse, kas soovid seda teavet meiega jagada. Sellise info sisestamine on alati vabatahtlik. Kui sa ei soovi öelda, siis sa ei pea seda tegema - nii lihtne see ongi.

Andmed, mis puudutavad sinu Wikimedia saitide kasutust

Me soovime muuta Wikimedia saidid sinu jaoks paremaks, analüüsides, kuidas sa saite kasutad. Näiteks uurime, kui tihti sa Wikimedia saite kasutad, mis sulle meeldib, mida pead kasulikuks, kustkaudu sa Wikimedia saitidele jõuad ja kas sa kasutaksid mõnda abistavat tarkvarafunktsiooni rohkem, juhul kui me seda teisel moel esitleks. Me soovime, et siinsed põhimõtted ja meie praktikad peegeldaksid meie kogukonna väärtusi. Sel põhjusel hoiame sinu Wikimedia saitide kasutust puudutavaid andmeid konfidentsiaalsena, välja arvatud siin põhimõtetes kirjeldatud juhtudel.

Teave, mida me saame automaatselt

Brauserite tööpõhimõtetest tulenevalt saame me automaatselt mõningast teavet, kui sa Wikimedia saite külastad. See sisaldab sinu kasutatava seadme tüüpi (mõnede mobiilirakenduste beetaversioonide puhul ka seadme unikaalset indentifitseerimisnumbrit), brauseri tüüpi, versiooni ja keele-eelistust, operatsioonisüsteemi tüüpi ja versiooni, mõnel juhul interneti- või mobiilsideteenuse pakkuja nime, sind Wikimedia saidile toonud veebisaiti, sinu külastatavaid lehekülgi Wikimedia saidil ning iga lehe külastamise kuupäeva ja kellaaega.

Lihtsalt öeldes kasutame me seda teavet sinu kasutajakogemuse rikastamiseks. Näiteks kasutame me seda teavet saitide haldamiseks, turvalisuse tagamiseks ja vandalismiga võitlemiseks, mobiilirakendute optimeerimiseks, sisu kohandamiseks kasutajale ja keelele, funktsioonide katsetamiseks, et näha, mis töötab ja mis mitte, tarkvara soorituse parandamiseks, kasutaja ja saidi omavahelise suhtluse mõistmiseks, eri funktsioonide kasutuse jälgimiseks, saitide kasutajaskondade ülesehituse uurimiseks ja trendide analüüsimiseks.

Meie kogutav teave

Mõnda tüüpi teavet kogume me aktiivselt mitmesuguste levinud tehnoloogiatega. Nende seas on veebimajakad, JavaScript ja lokaalselt säilitatavate andmete tehnoloogiad, nagu näiteks küpsised ja kohtmälu. Me teame, et mõnel nendest tehnoloogiatest pole kõige parem maine ja et neid on võimalik kasutada ka vähem üllatel eesmärkidel. Seetõttu tahame teha nii selgeks kui võimalik, miks me neid meetodeid kasutame ja millist tüüpi teavet nende abil kogume.

Depending on which technology we use, locally stored data can be anything from text, pictures, and whole articles (as we explain further below) to personal information (like your IP address) and information about your use of the Wikimedia Sites (like your username or the time of your visit).

Me kasutame seda infot, et muuta sinu kasutajakogemus Wikimedia saitidel turvalisemaks ja paremaks, et mõista paremini kasutajaeelistusi ja kasutaja suhtlust Wikimedia saitidega ning et üldiselt oma teenuseid parandada. Me ei kasuta kunagi kolmandate osapoolte küpsiseid, välja arvatud juhul, kui oled selleks loa andnud. Kui sa puutud kokku kolmanda osapoole andmekogumistööriistaga, mida sa pole lubanud (näiteks kui selle on ekslikult rakendanud teine kasutaja või administraator), palun teata sellest aadressile [$email privacy@wikimedia.org].

Brauserisalve talletatud andmed, JavaScript ja veebimajakad aitavad meil teha järgnevat:

 • Pakkuda sulle kohanduvat kasutuskogemust, näiteks kasutada küpsiseid keele-eelistuse või kasutajaeelistuste talletamiseks, et saaksime sul võimaldada kohandada kasutajaliidese välimust ja hoida sind kursis huvitavate Wikimedia teemade ja üritustega sinu piirkonnas.
 • Pakkuda sulle kiiremini asjakohasemat sisu. Näiteks kasutame me brauserisalve, et säilitada sinu hiljuti loetud artikleid kiireks taasavamiseks. Samuti kasutame me küpsiseid, et sinu otsinguajaloo põhjal näidata paremaid otsingutulemusi.
 • Mõista, kuidas sa Wikimedia saite kasutad, et saaksime teada, mis töötab ja mis on kasulik. Näiteks võime kasutada küpsiseid, mis näitavad meile nimekirja sinu jälgimisloendi artiklitekst, selleks et me saaksime sulle soovitada sarnaseid artikleid, millest võid huvituda.
 • Mõista, kuidas sa kasutad Wikimedia saite eri seadmetega, et me saaksime muuta oma eripalgelisi saite kiiremaks ja tõhusamaks.
 • Muuta Wikimedia saitide kasutamine mugavamaks, näiteks kasutades küpsiseid selleks, et jätkata sinu seanssi poolelijäänud kohast, kui logid sisse, või selleks, et mäletada sinu kasutajanime, et sa ei peaks seda igal sisselogimisel uuesti kirjutama.

Soovid rohkem teada? Täpsemalt meie kasutatavate küpsiste kohta, nende kehtivusaja ja otstarbe kohta saad lugeda KKK-st.

We believe this data collection helps improve your user experience, but you may remove or disable some or all locally stored data through your browser settings, depending on your browser. You can learn more about some options you have in our FAQ. While locally stored data may not be necessary to use our sites, some features may not function properly if you disable locally stored data.

Kuigi eeltoodud näidete puhul, mis puudutavad sinu kohta andmete kogumist andmekogumistööriistade abil, hoiame me kogutud infot konfidentsiaalsena vastavalt siinsetele põhimõtetele, on osa sinu kasutajanimega seotud infot avalik logides. Näiteks on avalikus logis kirjas kuupäev, millal lõid Wikimedia saidil kasutajakonto, nagu ka kõigi teiste kasutajakontode loomise kuupäevad.

E-kirjad

You have the option of providing an email address at the time of registration or in later interactions with the Wikimedia Sites. If you do so, your email address is kept confidential, except as provided in this Policy. We do not sell, rent, or use your email address to advertise third-party products or services to you.

We use your email address to let you know about things that are happening with the Foundation, the Wikimedia Sites, or the Wikimedia movement, such as telling you important information about your account, letting you know if something is changing about the Wikimedia Sites or policies, and alerting you when there has been a change to an article that you have decided to follow. Please note that if you email us, we may keep your message, email address, and any other information you provide us, so that we can process and respond to your request.

You can choose to limit some of these kinds of notifications, like those alerting you if an article changes. Others, such as those containing critical information that all users need to know to participate successfully in the Wikimedia Sites, you may not be able to opt out of. You can manage what kinds of notifications you receive and how often you receive them by going to your Notifications Preferences. You can learn more about email and notifications and how to change your preferences in our FAQ.

Me ei küsi sinu parooli kunagi e-kirja teel (aga võime saata sulle e-kirjaga ajutise parooli, kui oled tellinud parooli uuendamise). Kui sa saad sellise e-kirja, milles justnagu meie küsime su parooli, edasta see palun aadressile privacy@wikimedia.org, et me saaks uurida, kust see kiri pärineb.

Direct communications between users (such as messages sent through the "Email this user" feature), to the extent such communications are nonpublic and stored in or in transit through Wikimedia Foundation systems, are kept confidential by us, except as provided in this Policy.

Küsitlused ja tagasiside

Participating in optional surveys or providing feedback helps us make the Wikimedia Sites better. Because every survey and request for feedback may be used for various purposes, we will tell you, at the time we give you the survey or request for feedback, how we plan on using your answers and any personal information you provide. If you don't feel comfortable with how we plan on using the survey or feedback results, you are not obligated to take the survey or give feedback.

Teave asukoha kohta

GPS ja muud asukoha määramise tehnoloogiad

Mõned meie tarkvara funktsioonid toimivad paremini, kui me teame sinu asukohta. Aga see on täielikult sinu otsus, kas soovid meiega oma asukohainfot jagada. Kui annad oma nõusoleku, saame kasutada GPS-i (ja teisi tehnoloogiad, mida laialdaselt kasutatakse asukoha määramiseks), et näidata sulle asjakohasemat sisu. Me hoiame nende tehnoloogiate abil sinu kohta kogutud andmeid konfidentsiaalsena, välja arvatud siin põhimõtetes kirjeldatud juhud. Selle kohta, kuidas me neid tehnoloogiaid kasutame, saad rohkem lugeda KKK-st.

Metaandmed

Mõnikord saame me sinu seadmelt automaatselt info sinu asukoha kohta. Näiteks kui sa laadid Wikimedia Commonsisse mobiilirakenduse kaudu üles foto, võime me saada sinu seadmelt selle foto medaandmed, nagu foto tegemise aeg ja koht. Tea, et erinevalt GPS-signaalide abil kogutud asukohainfost tuleneb selline foto või video metaandmete edastamine tavaliselt sinu mobiiliseadme vaikeseadetest. Kui sa ei soovi, et metaandmed meile edastataks ja avalikuks tehtaks, muuda palun oma mobiiliseadme seadeid.

IP-aadressid

Finally, when you visit any Wikimedia Site, we automatically receive the IP address of the device (or your proxy server) you are using to access the Internet, which could be used to infer your geographical location. We keep IP addresses confidential, except as provided in this Policy. For example, if you make a contribution without signing into your account, your IP address used at the time will be publicly and permanently recorded. If you are visiting Wikimedia Sites with your mobile device, we may use your IP address to provide anonymized or aggregated information to service providers regarding the volume of usage in certain areas. We use IP addresses for research and analytics; to better personalize content, notices, and settings for you; to fight spam, identity theft, malware, and other kinds of abuse; and to provide better mobile and other applications.

Jagamine

Millal me jagame infot sinu kohta?

Sinu loaga

Me jagame sinu kohta käivat infot selgelt määratletud otstarbeks, juhul kui sellega nõustud. Näiteid selle kohta võid leida KKK-s.

Seadusest tulenevalt

Me hangime, kasutame, säilitame ja/või avaldame sinu isiklikku infot, kui me põhjendatult usume, et see on vajalik kehtiva ja õigusliku jõuga kohtuorderi, kohtukutse, seaduse, muu õigusakti või haldusakti täitmiseks. Kuid kui me usume, et isikuandmete avaldamise nõue õiguslikult ei kehti või see on õigussüsteemi kuritarvitamine, ja kasutaja, keda see puudutab, ei kavatse ise avalikustamist takistada, püüame me nõudele vastu seista. Me püüame võimalusel sind e-kirja teel teavitada vähemalt 10 päeva enne sinu isikliku info edastamist õigusmõistmise eesmärgil. Kuid me saame seda teha ainult siis, kui meil pole õigusmõistmise huvides keelatud sinuga ühendust võtta, kui nõudest sulle teatamise tõttu ei teki ega suurene oht kellegi elule, ning kui sa oled andnud meile oma e-postiaadressi.

Siinsed põhimõtted ei piira sinu võimalikke vastuväited kolmanda osapoole nõudele (olgu see siis tsiviil-, kriminaal- või haldusvaldkonnast) avaldada sinu isiklikku infot. Me soovitame küsida nõu õigusasjatundjalt kohe, kui sind puudutav selline nõue on sulle teatavaks saanud.

Rohkem infot leiad KKK-st.

Kui organisatsioon antakse üle (mis on väga ebatõenäoline)

On ebatõenäoline, et Sihtasutuse omanik muutub või toimub organisatsiooni liitmine või omandamine (kooskõlas meie seaduspäraste huvidega), aga kui see juhtub, siis hoiame me sinu isiklikku infot konfidentsiaalsena (välja arvatud siinsetes põhimõtetes kirjeldatud juhud) ja teavitame sind Wikimedia saitide ja WikimediaAnnounce meililisti (või muu sarnase listi) kaudu vähemalt 30 päeva ette, enne kui mis tahes isiklik info üle antakse või kehtestatakse teistsugused privaatsus- ja andmekaitsepõhimõtted.

Et kaitsta sind, meid ja teisi

Meie või teatud eriõigustega kasutajad võivad olla sunnitud kasutama ja edastama sinu isiklikku infot, kui see on usutavasti vajalik meie kasutustingimuste, siinsete põhimõtete või muude Wikimedia Sihtasutuse või kogukondade eeskirjade jõustamiseks või võimalike rikkumiste uurimiseks.

Wikimedia saidid põhinevad koostööl: enamiku eeskirjadest koostavad ja teatud eriõiguste valdajad valivad enda seast kasutajad. Need eriõigused võivad sisaldada osalist ligipääsu mitteavalikule infole näiteks teiste kasutajate hiljuti tehtud muudatuste ja muu tegevuse kohta, mis pole üldiselt nähtav. Nad kasutavad seda ligipääsuõigust, et kaitsta saite vandalismi ja muu kuritarvituse eest, võidelda ahistamisega ning üldiselt vähendada segavat käitumist Wikimedia saitidel. On olemas mitmesugused eriõigustega kasutajagrupid, millel on omad privaatsus- ja konfidentsiaalsuspõhimõtted, kuid kõik nad peavad järgima ka mitteavalikule infole ligipääsu põhimõtteid. Need kasutajate endi valitud eriõigustega kasutajagruppide liikmed on aruandekohustuslikud kasutajate kogukonna ees ja teised kasutajad jälgivad nende tegevust pidevalt. Kuid Wikimedia Sihtasutus ei tea nende kasutajate pärisnimesid.

Me loodame, et seda vajadust ei teki, aga me võime olla sunnitud välja andma sinu isiklikku infot, kui me põhjendatult usume, et see on vajalik isikule tõsiste kehavigastuse või surma põhjustamise vältimiseks või meie organisatsiooni, töötajate, lepingupartnerite, kasutajate või avalikkuse kaitseks. Me võime samuti välja anda sinu isiklikku infot, kui me põhjendatult usume, et see on vajalik spämmi, pahavara, pettuse, kuritarvituse, ebaseadusliku tegevuse tuvastamiseks, vältimiseks või hindamiseks, turvalisuse või tehnilistel kaalutlustel. Näiteid selle kohta leiad KKK-st.

Meie teenusepakkujatele

Me kasutame kolmandatest osapooltest teenusepakkujate või lepingupartnerite abi, et käitada ja arendada Wikimedia saite sulle ja teistele kasutamiseks. Me anname neile ligipääsu sinu isikliku info juurde vastavalt nende vajadusele meile teenuseid osutada või vajadusele nende tööriistu ja teenuseid kasutada. Me rakendame reegleid ja nõudeid, näiteks sõlmides konfidentsiaalsuslepinguid, et tagada sinu kohta käiva info käitlemine teenusepakkujate valduses kooskõlas siinsete põhimõtetega ning sinu privaatsust vähemalt samavõrd kaitstes. Näidetega sellest saad tutvuda KKK-s.

Et mõista ja katsetada

The open-source software that powers the Wikimedia Sites depends on the contributions of volunteer software developers, who spend time writing and testing code to help it improve and evolve with our users' needs. To facilitate their work, we may give some developers limited access to systems that contain your personal information, but only as reasonably necessary for them to develop and contribute to the Wikimedia Sites.

Sarnasel viisil jagame me mitteisiklikku infot või koondatud infot teadlaste ja teise selliste isikutega, kes soovivad Wikimedia saite uurida. Kui jagame nendega teavet, aitab see neil mõista saitide kasutamise ja lugemise ning kasutajaskonna ülesehituse mustreid. Nad saavad siis jagada oma uurimistulemusi meie ja meie saitide kasutajatega, et me kõik suudaksime saite paremini mõista ja täiendada.

Kui me anname organisatsioonivälistele arendajatele või teadlastele ligipääsu isiklikule infole, seame me ka piirangud, näiteks tehnilised ja lepingulised tingimused, et tagada sinu info käitlemine kooskõlas siinsete põhimõtete ja meie juhistega. Kui need arendajad või teadlased avaldavad hiljem oma loomingu või uurimistulemused, nõuame neilt sinu isikliku info mitteavaldamist. Palun tea, et hoolimata meie esitatud tingimustest ei saa me garanteerida, et nad meie lepinguid täidavad või meie regulaarselt nende projekte kontrollime. (Andmete taastuvastatavaks muutmise kohta saad pikemalt lugeda KKK-st.)

Kuna sa ise avaldasid oma andmed

Mis tahes info, mille sa avalikult Wikimedia saitidel postitad, on avalik. Näiteks kui sa paned oma e-postiaadressi üles oma arutelulehele, on see avalik ja seda ei kaitse siinsed põhimõtted. Ja kui sa teed artiklites muudatusi ilma kontoga sisse logimata, on avalikult nähtav sinu IP-aadress. Palun mõtle hoolikalt oma soovitud privaatsustaseme üle, enne kui avaldad isiklikku infot oma kasutajalehel või mujal.

Kaitse

Kuidas me sinu andmeid kaitseme?

Me püüame kaitsta sinu isiklikku infot volitamata ligipääsu, kasutuse ja avaldamise eest. Me kasutame mitmesuguseid füüsilisi ja tehnilisi meetmeid, eeskirju ja protseduure (näiteks nagu ligipääsukontrolli protseduure, võrgu tulemüüre ja füüsilisi turvameetmeid), mis on loodud meie süsteemide ja sinu isikuandmete kaitseks. Kahjuks ei ole olemas täiesti turvalist andmeedastust või -säilitamist, seega ei saa me garanteerida, et meie turvameetmeid ei murta (kas siis tehniliste vahenditega või meie eeskirjade ja protseduuride eiramisega).

Kui kaua me sinu andmeid säilitame?

Kui me saame sinult isiklikku teavet, säilitame me seda võimalikult lühikest aega, mis on piisav Wikimedia saitide ülalpidamise, mõistmise ja parandamise eesmärgi ja asjakohaste seaduste täitmiseks. Enamikul juhtudel kustutatakse, koondatakse või anonümiseerituakse isiklik info 90 päeva järel. Mitteisiklikku infot võidakse vajadusel säilitada tähtajatult. (Vaata näiteid KKK-st.)

Please remember that certain information is retained and displayed indefinitely, such as your IP address (if you edit while not logged in) and any public contributions to the Wikimedia Sites.

Oluline teave

Et kaitsta Wikimedia Sihtasutust ja teisi kasutajaid, peate nõustuma siinsete põhimõtetega või Wikimedia saite mitte kasutama.

Kus asub Wikimedia Sihtasutus ja mida see minu jaoks tähendab?

The Wikimedia Foundation is a non-profit organization based in San Francisco, California, with servers and data centers located in the U.S. If you decide to use Wikimedia Sites, whether from inside or outside of the U.S., you consent to the collection, transfer, storage, processing, disclosure, and other uses of your information in the U.S. as described in this Privacy Policy. You also consent to the transfer of your information by us from the U.S. to other countries, which may have different or less stringent data protection laws than your country, in connection with providing services to you.

Our Response to Do Not Track (DNT) signals

We are strongly committed to not sharing personal information with third parties. In particular, we do not allow tracking by third-party websites you have not visited (including analytics services, advertising networks, and social platforms), nor do we share your information with any third parties for marketing purposes. Under this Policy, we may share your information only under particular situations, which you can learn more about in the “When May We Share Your Information” section of this Privacy Policy.

Because we protect all users in this manner, we do not change our behavior in response to a web browser's "do not track" signal.

For more information regarding Do Not Track signals and how we handle them, please visit our FAQ.

Muudatused siinsetes põhimõtetes

Kuna asjaolud muutuvad aja jooksul ja me soovime, et meie andmekaitsepõhimõtted oleks kooskõlas meie tegevuse ja seadusega, võib olla vaja neid põhimõtteid aeg-ajalt muuta. Jätame endale õiguse seda teha järgmiselt:

 • Kui teeme ulatuslikke muudatusi, esitame muudatusettepanekud kasutajatele vähemalt kolmes keeles (meie valikul) avalikuks kommenteerimiseks vähemalt 30 kalendripäeva kestva perioodi jooksul. Enne kommenteerimisperioodi algust teavitame muudatusettepanekutest ja kommenteerimisvõimalusest Wikimedia saitide kaudu ja WikimediaAnnounce-L listi või sarnase meililisti kaudu.
 • Väiksemad muudatused, näiteks grammatikaparandused, halduslikud või õiguslikud muudatused, või väärate väidete parandused, avaldame ning kui võimalik, teavitame nendest kolm kalendripäeva ette WikimediaAnnounce-L listi või sarnase meililisti kaudu.

We ask that you please review the most up-to-date version of our Privacy Policy. Your continued use of the Wikimedia Sites after this Privacy Policy becomes effective constitutes acceptance of this Privacy Policy on your part. Your continued use of the Wikimedia Sites after any subsequent version of this Privacy Policy becomes effective, following notice as outlined above, constitutes acceptance of that version of the Privacy Policy on your part.

Meie kontaktandmed

If you have questions or suggestions about this Privacy Policy, or the information collected under this Privacy Policy, please email us at privacy@wikimedia.org or contact us directly.

Aitäh!

Täname, et lugesid meie andmekaitsepõhimõtteid. Loodame, et naudid Wikimedia saitide kasutamist, ja tunnustame sinu osalemist maailma suurima vaba teadmuse kogu loomisel, hooldamisel ja pidevalt arendamisel.

Palun pane tähele, et kui ingliskeelse originaalversiooni ja tõlke vahel esineb tähendus- või tõlgenduserinevusi, siis originaalversioon on ülimuslik.

Andmekaitsega seotud leheküljed