Jump to content

Політика приватності/Пропоновані версії

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Privacy policy/Proposed Revisions and the translation is 100% complete.

(Note: This started off as an exact copy of the current policy as of 2014-05-20T12:13:26.)

Це — чернетка запропонованої політики приватності, яку Ви можете обговорити. Поточну політику приватності можна знайти тут.
Contents

Вступ

Ласкаво просимо!

Рух Вікімедіа заснований на простому, але ефективному принципі: ми можемо більше зробити разом, аніж будь-хто із нас самотужки. Оскільки ми шукаємо нові шляхи для того, щоб зробити сайти Вікімедіа більш зручними, безпечними і корисними, ми не можемо організувати спільну роботу без збору, обміну і аналізу інформації про наших користувачів.

Ми впевнені, що процедури збору і використання такої інформації повинні бути організовані максимально прозоро, без використання посередників. Дана політика приватності пояснює, як саме Фонд Вікімедіа — некомерційна організація, що забезпечує технічне функціювання таких сайтів як, наприклад, Вікіпедія — збирає, використовує та поширює інформацію, що отримується від Вас, коли Ви користуєтеся її сайтами.

Важливо розуміти, що при використанні будь-яких сайтів Вікімедіа Ви погоджуєтеся на збір, передачу, обробку, зберігання, розкриття і використання своєї особової інформації таким чином, як це описано в цій Політиці приватності. Це означає, що дуже важливо уважно ознайомитися з текстом цієї Політики.

Ми вважаємо, що для участі в русі вільних знань Вам не потрібно надавати особову інформацію. Ви не зобов'язані повідомляти своє справжнє ім'я, адресу або дату народження, щоб зареєструвати стандартний обліковий запис або зробити свій внесок у вміст сайтів Вікімедіа.

Ми не продаємо і не здаємо в оренду Вашу особову інформацію, а також не передаємо її нікому, хто міг би хотіти продати Вам що-небудь. Ми використовуємо її, щоб з'ясувати, як зробити сайти Вікімедіа більш привабливими і доступними, побачити, які ідеї працюють, а які ні, і зробити навчання та співробітництво більш захопливими. Простіше кажучи, ми використовуємо цю інформацію, щоб зробити сайти Вікімедіа кращими для Вас.

Зрештою, саме завдяки таким людям як Ви, прихильникам вільних знань, сайти Вікімедіа не просто існують, але також ростуть і процвітають.

Визначення

Оскільки всі (а не тільки юристи) повинні мати можливість легко зрозуміти, як і чому збирається та використовується їх інформація, в тексті даної політики ми використовуємо звичну мову замість більш формальних термінів. Щоб Вам було простіше зрозуміти деякі ключові терміни, ми зібрали їх у спеціальну таблицю з поясненнями:

Ми розуміємо, що лише меншість читачів цієї Політики знайома з такими технічними термінами як «пікселі відстежування» чи «куки», що використовуються в Політиці приватності. Незалежно від того, чи термінологія, пов'язана з приватністю, зовсім нова для Вас, чи Ви є експертом у цій царині та просто хочете освіжити свої знання, наш Глосарій ключових термінів може виявитись для Вас корисним.

Що саме ця Політика приватності охоплює, а що ні

За винятком описаних нижче випадків, ця Політика приватності застосовується до збору та обробки інформації про Вас, одержуваної в результаті використання Вами будь-яких сайтів Вікімедіа. Ця Політика також застосовується до інформації, одержуваної нами від наших партнерів або будь-яких інших сторонніх осіб або організацій. Щоб краще розуміти сферу застосування цієї Політики приватності, дивіться нижче кілька прикладів.

Приклади того, де застосовується ця Політика приватності

Для зрозумілості, Політика приватності, незалежно від мови, охоплює:

 • Всі наші великі сайти (перераховані в переліку основних проєктів), такі як Вікіпедія, в тому числі сторінки користувачів, сторінки обговорень і дошки оголошень.
 • Наші блоги та API (якщо ми не надали окремої політики для цих сервісів).
 • Наші мобільні сайти та застосунки, які можна можна знайти у нашому офіційному списку.
 • Електронні листи, СМС та інші повідомлення, отримані нами від Вас.

Проте, ця Політика приватності не поширюється на деякі ситуації, в яких ми можемо збирати або обробляти інформацію. Наприклад, у деяких випадках можуть застосовуватися окремі Політики приватності (як-от у Магазині Вікімедіа) або на сайтах і сервісах, якими опікуються сторонні особи чи організації (таких, як проєкти сторонніх розробників у Wikimedia Labs). Щоб краще розуміти, які ситуації не входять у сферу дії цієї Політики приватності, нижче наведені приклади таких ситуацій.

У тих випадках, коли спільнота встановлює особливі правила, що регулюють поводження з інформацією (подібно до Політики щодо чек'юзерів), відповідна спільнота може вносити доповнення до правил і зобов'язань, викладених у поточній Політиці приватності. Проте, такі правила не можуть створювати нові винятки або іншим чином негативно впливати на ступінь захисту, запропонований поточною Політикою.

Використання інформації

Типи інформації, яку ми отримуємо від Вас, як ми її отримуємо та як ми її використовуємо

Ваш публічний внесок

Сайти Вікімедіа створювалися перш за все для того, щоб допомогти Вам та іншим людям обмінюватися знаннями зі світом, і ми ділимося підсумками нашої з Вами співпраці саме тому, що Ви попросили нас це зробити.

Коли Ви робите свій внесок у розвиток будь-якого з сайтів Вікімедіа, включаючи редагування сторінок користувача чи сторінок обговорень, Ви створюєте постійний публічний запис кожного доданого, видаленого або зміненого Вами фрагменту тексту. В історії редагувань відповідної сторінки буде видно, коли саме Ви щось додали чи видалили, а також видимим буде Ваше ім'я користувача (якщо Ви авторизовані) або Ваша IP-адреса (якщо Ви не авторизовані). Ми можемо використовувати всі опубліковані Вами матеріали як у поєднанні їх із публічним внеском інших користувачів, так і окремо, щоб створювати для Вас нові інструменти чи продукти, пов'язані з обробкою даних, а також щоб дізнаватися більше про те, як використовуються сайти Вікімедіа.

Завжди, якщо тільки в тексті цієї Політики не передбачено інше, Вам слід вважати, що інформація (в тому числі особова інформація), яку Ви активним чином надаєте сайтам Вікімедіа, є загальнодоступною і може бути знайдена через пошукові системи. Як і більшість відомостей в Інтернеті, все, чим Ви ділитеся, може бути скопійоване і поширене по Інтернету іншими людьми. Будь ласка, не надавайте інформацію, яку Вам було б некомфортно робити публічною назавжди, наприклад, своє справжнє ім'я або місце, звідки Ви робите свій внесок.

Ви повинні усвідомлювати, що опубліковані Вами дані або ж опубліковані нами агреговані дані можуть бути використані ким завгодно для аналізу та отримання подальшої зведеної інформації, наприклад, про те, з якої країни користувач, які їхні політичні погляди і стать.

Інформація про обліковий запис та реєстрація

Хочете зареєструватися? Добре! Не хочете реєструватися? Нема проблем!

Ви не зобов'язані реєструватися, щоб читати або редагувати сайти Вікімедіа, крім рідкісних випадків. Однак, якщо Ви робите внесок без входу в систему, він буде публічно приписаний Вашій IP-адресі, пов'язаній із пристроєм, яким Ви користуєтесь для виходу в Інтернет.

Якщо Ви хочете створити стандартний обліковий запис, у більшості випадках для цього потрібні лише Ваше ім'я користувача та пароль. Ваше ім'я користувача буде видиме публічно, тож будь ласка, добре поміркуйте над тим, чи варто Вам використати своє справжнє ім'я як ім'я користувача. Ваш пароль використовується лише для того, щоб підтвердити, що обліковий запис належить саме Вам. Вашу IP-адресу теж буде автоматично надіслано нам, і ми тимчасово її збережемо, аби посприяти запобіганню зловживанням. Більше жодної іншої особової інформації для реєстрації не треба: ані справжнього імені, ані адреси електронної пошти, ані інформації про банківську карту.

Після створення, облікові записи користувачів не можуть бути видалені повністю (хоча Ви зазвичай матимете можливість приховати інформацію на власній сторінці користувача, якщо забажаєте). Такий підхід пояснюється тим, що Ваш публічний внесок має бути пов'язаний із його автором (Вами!). Тому, будь ласка, постарайтесь вибрати таке ім'я користувача, яке буде для Вас комфортним на довгі роки.

Для кращого розуміння демографії наших учасників, для локалізації наших сервісів, а також для вивчення можливостей їх подальшого поліпшення ми можемо попросити Вас надати нам додаткові демографічні відомості про себе, наприклад, про Вашу стать або вік. Ми повідомимо Вам, чи призначена така інформація для публічного використання, чи вона залишиться приватною. Це робиться для того, щоб Ви змогли прийняти обґрунтоване рішення, надавати нам цю інформацію чи ні. Надання такої інформації — завжди абсолютно необов'язкове. Якщо Ви не хочете — то не зобов'язані; все дуже просто.

Інформація, пов'язана з використанням сайтів Вікімедіа

Ми хочемо зробити сайти Вікімедіа кращими для Вас, дізнаючись більше про те, як Ви їх використовуєте. Наприклад, як часто Ви відвідуєте сайти Вікімедіа, що Вам подобається, що виявляється корисним, як Ви потрапляєте на сайти Вікімедіа і чи стали б Ви використовувати якусь корисну функцію частіше, якби ми по-іншому пояснили, як з нею поводитися.

Ми також хочемо, щоб ця Політика і наші дії віддзеркалювали цінності нашої спільноти. З цієї причини ми зберігаємо конфіденційність інформації про використання Вами сайтів Вікімедіа, за винятком випадків, передбачених цією Політикою.

Інформація, яку ми отримуємо автоматично

Через особливості роботи браузерів, ми автоматично отримуємо певну інформацію при відвідуванні Вами сайтів Вікімедіа. Ця інформація включає тип використовуваного Вами пристрою (можливо, навіть і унікальні ідентифікаційні номери для деяких бета-версій нашого мобільного додатку), тип і версію браузера, його мовні настройки, тип і версію операційної системи Вашого пристрою, в деяких випадках — назву Вашого інтернет-провайдера або оператора мобільного зв'язку, веб-сайт, з якого Ви перейшли на сайти Вікімедіа, сторінки, які Ви запитуєте і відвідуєте, а також дату і час кожного запиту, зробленого на сайтах Вікімедіа.

Простіше кажучи, ми використовуємо цю інформацію для покращення Вашої взаємодії з сайтами Вікімедіа. Наприклад, ми використовуємо її при адмініструванні сайтів, для посилення безпеки, для боротьби з вандалізмом; оптимізуємо мобільні додатки, налаштовуємо вміст і встановлюємо мовні параметри, тестуємо функції, щоб побачити, що працює, а що ні, а також покращуємо продуктивність; досліджуємо, як користувачі взаємодіють із сайтами Вікімедіа, відстежуємо і вивчаємо використання різних функцій, отримуємо розуміння демографічних особливостей різних сайтів Вікімедіа, а також аналізуємо тенденції.

Інформація, яку ми збираємо

Ми активно збираємо деякі види інформації за допомогою різноманітних поширених технологій. Вони зазвичай включають пікселі стеження, JavaScript і безліч технологій «локального зберігання даних», таких як куки і локальне сховище. Ми розуміємо, що деякі з цих технологій мають не найкращу репутацію і можуть використовуватись для неблагородних цілей. Тому ми хочемо внести максимальну ясність у те, чому використовуємо ці методи і яку інформацію збираємо з їх допомогою.

Залежно від використовуваної технології, локально збережені дані можуть бути чим завгодно — від тексту, зображень, та цілих статей (як ми пояснюємо нижче) до особової інформації (такої як Ваша IP-адреса) та інформації про використання Вами сайтів Вікімедіа (наприклад, ім'я облікового запису або час відвідування).

Ми використовуємо цю інформацію для того, щоб зробити Ваш досвід користування сайтами Вікімедіа кращим і безпечнішим, щоб отримати більш глибоке розуміння уподобань користувачів і нюанси їх взаємодії з нами, а також для поліпшення наших сервісів. Ми ніколи не вдаємось до сторонніх куків, за винятком тих випадків, коли Ви даєте нам дозвіл на це. Якщо Ви коли-небудь помітили сторонній збір даних, що не був Вами авторизований (який, наприклад, може бути помилково розміщений іншим учасником або адміністратором), будь ласка, повідомте нам про це за адресою [$email privacy@wikimedia.org].

Локально збережені дані, JavaScript, та пікселі відстежування допомагають нам робити речі на кшталт таких:

 • Забезпечувати Вас більш налаштовним досвідом: наприклад, використовуючи куки, ми можемо дізнатися про Ваші мовні вподобання; запам'ятавши, які користувацькі налаштування Ви самі встановили, ми можемо забезпечити Вас персоналізованим виглядом і сприйняттям сайту, яких Ви самі забажаєте, а також розповісти Вам про найцікавіші проблеми Вікімедіа й про заходи, що проводяться у Вашому регіоні.
 • Швидше надавати Вам найбільш відповідний вміст. Наприклад, ми використовуємо локальне зберігання даних для збереження недавно прочитаних Вами статей безпосередньо на Вашому пристрої, щоб їх можна було отримати максимально швидко. Ми також використовуємо куки, щоб дізнаватися про теми, які Ви шукаєте найчастіше, і на основі цього оптимізувати надані Вам пошукові результати.
 • Розуміти, як Ви використовуєте сайти Вікімедіа, для того, щоб знати, що працює, і що є корисним. Наприклад, ми можемо використовувати куки, щоб дізнатися, які статті з Вашого списку спостереження Ви переглядали, щоб рекомендувати схожі, які також могли б бути Вам цікаві.
 • Розуміти, як Ви використовуєте сайти Вікімедіа на різних пристроях, щоб ми могли зробити для Вас наші різноманітні сайти Вікімедіа більш продуктивними й ефективними.
 • Робити сайти Вікімедіа більш зручними для використання; наприклад, при вході на сайт використовувати куки для відновлення попередньої версії, або запам'ятовувати ваше ім'я облікового запису в полі введення імені користувача.

Хочете дізнатися ще більше? Про деякі використовувані нами специфічні кукі, а також про те, коли закінчується термін їх дії, і для чого ми їх застосовуємо, ви можете прочитати в цьому списку поширених запитань.

Ми вважаємо, що збір даних дозволяє підвищити зручність роботи, але Ви можете видалити або відключити деякі або навіть всі локально збережені дані через настройки браузера, залежно від Вашого браузера. Дізнайтеся більше про деякі опції у наших відповідях на часті запитання. Хоча локально збережені дані й не є обов'язковими для користування нашими сайтами, однак деякі функції будуть працювати неправильно, якщо Ви вирішите вимкнути локальне збереження даних.

Хоча приклади відомостей про Вас наведені вище й збираються за допомогою інструментів збору даних та є конфіденційними відповідно до чинної Політики, будь ласка, враховуйте, що деяка інформація про дії, здійснені від імені Вашого облікового запису, залишається вільно доступною через публічні журнали, поряд з аналогічними діями інших користувачів. Наприклад, загальнодоступний журнал може включати дату створення Вашого облікового запису на сайті Вікімедіа — поряд з датами створення інших облікових записів на цьому сайті. Інформація, доступна через публічні журнали, не містить особової інформації про Вас.

Електронна пошта

У Вас є можливість вказати свою адресу електронної пошти в момент реєстрації або протягом пізнішої взаємодії із сайтами Вікімедіа. Якщо Ви вирішите її вказати, Ваша електронна адреса залишиться конфіденційною за винятком ситуацій, описаних у цій Політиці. Ми не продаємо, не здаємо в оренду та не використовуємо Вашу електронну адресу для надсилання Вам реклами сторонніх продуктів чи послуг.

Ми використовуємо Вашу електронну адресу, щоб повідомляти Вам про те, що відбувається з Фондом Вікімедіа, сайтами Вікімедіа, чи рухом Вікімеді. Наприклад, щоб повідомляти Вам важливу інформацію про Ваш обліковий запис, про те, що відбуваються якісь зміни на сайтах Вікімедіа чи в наших політиках, а також щоб сповіщати Вас про нові зміни в статтях, за якими Ви вирішили спостерігати. Будь ласка, зверніть увагу на те, що якщо Ви надішлете нам електронного листа, ми можемо зберегти Ваше повідомлення, Вашу електронну адресу чи будь-яку іншу інформацію, яку Ви нам надасте, аби належним чином опрацювати Ваш запит та відповісти на нього.

Ви можете вирішити обмежити деякі з цих типів сповіщень, на кшталт тих, які сповіщають Вас про зміни в статтях. Інші, такі як оті, що містять критичну інформацію, яка має бути відома всім користувачам, аби вони могли успішно брати участь у роботі на сайтах Вікімедіа, Ви не матимете змоги вимкнути. Ви можете змінити те, які типи сповіщень Ви будете отримувати та як часто, просто перейшовши у вкладку «Сповіщення» у власних Налаштуваннях. Ви можете дізнатись більше про електронні листи та сповіщення, а також те, як можна змінити власні налаштування, переглянувши наші відповіді на часті запитання.

Ми ніколи не проситимемо Вас надіслати нам свій пароль електронною поштою (але надішлемо Вам тимчасовий пароль, якщо Ви надішлете запит на скидання свого пароля). Якщо Ви будь-коли отримаєте листа на електронну пошту із проханням надіслати Ваш пароль, будь ласка, повідомте нас про це, переславши нам цього листа на privacy@wikimedia.org, щоб ми могли спробувати визначити його джерело.

Ми також зберігаємо непублічною інформацію, якою учасники обмінюються безпосередньо (наприклад, за допомогою повідомлень, що відправляються за допомогою функції «Лист учаснику»), в тій частині, яка є непублічною і зберігається в системах Фонду Вікімедіа або передається через них; за винятком випадків, передбачених у справжній політиці.

Опитування та відгуки

Участь у необов'язкових опитуваннях чи надсилання відгуків допомагають нам покращувати сайти Вікімедіа. Оскільки кожне опитування та кожен запит на відгук можуть використовуватись із різною метою, ми повідомлятимемо Вам у момент надсилання прохання про участь в опитуванні чи надсилання відгуку, яким чином ми плануємо використати Ваші відповіді та будь-яку особову інформацію, яку Ви нам надасте. Якщо Ви почуваєтесь некомфортно, знаючи, яким чином ми плануємо використати отримані від Вас результати опитувань чи відгуки, Ви не мусите брати участь у таких опитуваннях чи надсилати відгуки.

Інформація про розташування

GPS та інші технології визначення місця розташування

Деякі з пропонованих нами функцій працюють краще, якщо Ми знаємо, в якій місцевості Ви перебуваєте. Але це вже Ваше рішення — надавати нам доступ до інструментів геологкації, щоб ми могли зробити певні функції доступними для Вас, чи ні. Якщо Ви висловлюєте згоду, ми можемо використовувати GPS (та інші технології, якими широко користуються для визначення місця розташування), аби показувати Вам більш релевантний вміст. Ми бережемо конфіденційність отриманої за допомогою таких технологій інформації, за винятком ситуацій, описаних у цій Політиці. Ви можете дізнатись більше, переглянувши список прикладів використання таких технологій у наших відповідях на часті запитання.

Метадані

Іноді ми автоматично отримуємо від Вашого пристрою дані про його місце перебування. Наприклад, якщо Ви хочете завантажити фотографію через мобільний додаток Вікісховища, ми можемо автоматично отримати з Вашого пристрою метадані, скажімо, про місце і час створення фотографії. Будь ласка, майте на увазі, що на відміну від розглянутої вище інформації про місце перебування, яка збирається за допомогою сигналів GPS, стандартне налаштування Вашого мобільного пристрою зазвичай включає метадані у Вашу фотографію або відеозапис, які завантажуються на сайти Вікімедіа. Якщо Ви не хочете відсилати нам метадані і робити їх публічними в момент завантаження, будь ласка, змініть налаштування свого пристрою.

IP-адреси

Врешті-решт, коли Ви відвідуєте будь-який сайт Вікімедіа, ми автоматично отримуємо IP-адресу пристрою (чи Вашого проксі-сервера), яку Ви використовуєте для доступу в інтернет, і яку в свою чергу можна використати для визначення Вашого географічного місця перебування. Ми бережемо конфіденційність IP-адрес за винятком ситуацій, описаних у цій Політиці. Наприклад, якщо Ви робите свій внесок без входу в свій обліковий запис, використана Вами в той момент IP-адреса буде публічно й постійно записана. Якщо Ви відвідуєте сайти Вікімедіа зі свого мобільного пристрою, ми можемо використати Вашу IP-адресу для надання нашим постачальникам послуг анонімізованої й агрегованої інформації про частоту користування в певній місцевості. Ми використовуємо IP-адреси для досліджень та аналітики; для кращої персоналізації вмісту, сповіщень та Ваших налаштувань; для боротьби зі спамом, крадіжками особистості, зловмисним програмним забезпеченням чи іншими різновидами зловживань; а також для забезпечення Вас кращими мобільними та іншими застосунками.

Поширення

Коли ми можемо ділитися Вашою інформацією?

З Вашого дозволу

З Вашої згоди, ми можемо з певною метою ділитися інформацією про Вас. Ви можете знайти більш детальну інформацію серед прикладів, наведених в нашому списку частих запитань.

З юридичних причин

Ми отримаємо доступ, використаємо, збережемо та/або розкриємо Вашу особову інформацію, якщо матимемо вагомі підстави вважати, що це необхідно для задоволення валідних та юридично зобов'язуючих ордеру, повістки в суд, судового розпорядження, закону чи постанови, або іншого юридичного чи адміністративного зобов'язання. Однак, якщо ми вважаємо, що певний запит на розкриття інформації про користувача є юридично невалідним або є зловживанням юридичною системою, а користувач, про якого мова, не проявляє наміру самостійно заперечувати проти розкриття такої інформації, ми зробимо все, що в наших силах, щоб таку інформацію захистити. Ми добровільно зобов'язуємось, за можливості, сповістити Вас через електронну пошту щонайменше за десять (10) календарних днів до розкриття Вашої особової інформації у відповідь на юридичну вимогу. Проте, ми можемо надіслати таке сповіщення лише якщо ми не маємо юридичної заборони зв'язуватися з Вами, немає правдоподібної загрози життю чи здоров'ю, яка могла б бути створена чи підвищена внаслідок повідомлення Вас про такий запит, і якщо Ви повідомили нам свою адресу електронної пошти.

Ніщо в цій Політиці конфіденційності не спрямоване на обмеження будь-яких юридичних заперечень чи судового захисту, до яких Ви, ймовірно, захочете вдатися у відповідь на запит сторонньої особи чи організації (незалежно, цивільно-правовий він, кримінальний чи адміністративний) на розкриття Вашої інформації. Ми рекомендуємо одразу ж звернутися за порадою до юрисконсульта, якщо такий запит стосується Вас.

Для отримання додаткової інформації, див. наші відповіді на часті запитання про повістки в суд.

У випадку передачі права власності на Організацію (вкрай малоймовірно!)

У вкрай малоймовірному випадку зміни власності всього Фонду або суттєвої його частини, або якщо ми зазнаємо реорганізації (такої як злиття, консолідація чи придбання), ми продовжимо зберігати конфіденційність Вашої особової інформації, за винятком ситуацій, окреслених цією Політикою, а також повідомлятимемо Вас через сайти Вікімедіа та шляхом сповіщення у списку розсилки WikimediaAnnounce-L або подібних списках розсилки, щонайменше за тридцять (30) календарних днів до того, як будь-яка особова інформація буде передана або стане суб'єктом іншої політики конфіденційності.

Щоб захистити Вас, себе та інших

Ми, або певні користувачі з відповідними адміністративними правами, як описано нижче, можемо визнати за необхідне поділитися Вашою особовою інформацією, якщо є вагомі підстави вважати, що без цього не обійтися для дотримання чи розслідування потенційних порушень наших Умов використання, цієї Політики приватності, чи будь-яких політик, встановлюваних Фондом Вікімедіа чи локальними спільнотами користувачів. Нам може бути потрібно також отримати доступ та поділитися інформацією, необхідною для розслідування та захисту нас самих від юридичних загроз або судових позовів.

Сайти Вікімедіа базуються на співпраці, в них користувачі пишуть більшість політик та вибирають з-поміж себе людей, які мають отримати певні адміністративні права. До цих прав може належати доступ до обмеженого обсягу загалом непублічної інформації про останні внески та активність інших користувачів. Вони використовують цей доступ з метою допомогти захистити такі сайти від вандалізму та зловживань, для боротьби з утисками інших користувачів, і загалом для мінімізації деструктивної поведінки на сайтах Вікімедіа. Ці різнорідні адміністративні групи, які вибирає спільнота, мають власні настанови щодо приватності й конфіденційності, але всі такі групи повинні дотримуватися нашої Політики щодо доступу до непублічної інформації. Ці адміністративні групи, які обираються користувачами, відповідають перед цими користувачами через систему стримувань і противаг: користувачів до цих груп обирають за процедурою, визначеною самою спільнотою, а нагляд за їхніми діями робиться рівноправними членами цих груп взаємно, через журнальовану історію їхніх дій. Тим не менш, юридичні імена цих користувачів не відомі Фонду Вікімедіа.

Ми сподіваємося, що до цього ніколи не дійде, але ми можемо розкрити Вашу особову інформацію, якщо ми вважатимемо, що в цьому є обґрунтована необхідність для запобігання навислій серйозній загрозі життю чи здоров'ю якоїсь людини, або для захисту нашої організації, працівників, підрядників, користувачів, або громадськості. Також ми можемо розкрити Вашу особову інформацію, якщо у нас будуть вагомі підстави вважати, що в цьому є необхідність для виявлення, запобігання чи іншого способу оцінки й роботи над такими проблемами, як потенційний спам, зловмисне програмне забезпечення, шахрайство, зловживання, незаконна діяльність та різні технічні й безпекові питання. (Перегляньте список прикладів у наших відповідях на часті запитання, щоб дізнатись більше.)

Нашим постачальникам послуг

Як би ми не старались, ми не можемо зробити все самотужки. Тому іноді нам доводиться залучати сторонніх постачальників послуг та підрядників, які допомагають нам обслуговувати та вдосконалювати сайти Вікімедіа для Вас та інших користувачів. Ми надаємо цим постачальникам послуг та підрядникам доступ до Вашої особової інформації, якщо це їм необхідно для надання нам відповідних послуг, або для того, щоб ми могли користуватися їхніми інструментами й сервісами. Ми ставимо до них певні вимоги, такі як вимога підписати угоду про конфіденційність, щоб допомогти впевнитись, що ці постачальники послуг ставитимуться до Вашої інформації згідно з принципами цієї Політики, і не з меншим рівнем захисту Вашої приватності, аніж той, який передбачений цією Політикою. (Перегляньте список прикладів у наших відповідях на часті запитання.)

Для розуміння й експериментів

Програмне забезпечення з відкритим кодом, на якому працюють сайти Вікімедіа, залежить від внесків волонтерів-розробників програмного забезпечення, які витрачають свій час на написання й тестування коду, аби допомагати йому вдосконалюватись та еволюціювати відповідно до потреб наших користувачів. Аби підтримати їхню роботу, ми надаємо деяким розробникам обмежений доступ до систем, які містять Вашу особову інформацію, але лише тоді, коли вони мають обґрунтовану потребу в цьому для розробки й покращення сайтів Вікімедіа.

Таким же чином ми ділимося неперсональною чи агрегованою інформацією з дослідниками, науковцями, академіками та іншими зацікавленими особами й організаціями, охочими вивчати сайти Вікімедіа. Отримання доступу до такої інформації допомагає їм зрозуміти статистику й візерунки користування, перегляду й демографічних особливостей. Зрештою, вони можуть поділитися своїми результатами з нами та нашими користувачами, щоб ми всі могли краще розуміти і вдосконалювати сайти Вікімедіа.

Коли ми надаємо стороннім розробникам чи дослідникам доступ до особової інформації, ми встановлюємо певні вимоги, такі як обґрунтовані технічні та юридичні обмеження, аби допомогти впевнитись, що ці постачальники послуг ставитимуться до Вашої інформації згідно з принципами цієї Політики, а також відповідно до наших інструкцій. Якщо ці розробники чи дослідники згодом захочуть опублікувати результати своїх досліджень, ми їх просимо не розкривати Вашу особову інформацію. Будь ласка, зверніть увагу, що попри зобов'язання, які ми накладаємо на розробників та дослідників, ми не можемо гарантувати того, що вони дотримаються домовленості з нами, і не можемо гарантувати, що будемо регулярно проводити інспекцію чи аудит їхніх проєктів. (Ви можете дізнатись більше про ре-ідентифікацію в наших відповідях на часті запитання.)

Тому що Ви зробили інформацію публічною

Будь-яка інформація, яку Ви публічно розміщуєте на сайтах Вікімедіа, власне такою — публічною — і є. Наприклад, якщо Ви вкажете свою електронну адресу на своїй сторінці обговорення, вона стане публічною, і такою, що не перебуває під захистом цієї Політики. І якщо Ви редагуєте без реєстрації чи входу в систему, Ваша IP-адреса буде публічно видима. Будь ласка, добре поміркуйте над бажаним для Вас рівнем анонімності, перш ніж розкривати особову інформацію на своїй сторінці користувача чи деінде.

Захист

Як ми захищаємо Ваші дані?

Ми прагнемо захистити Вашу інформацію від неавторизованого доступу, використання або розкриття. Ми використовуємо різні фізичні та технічні заходи, політики і процедури (як-от процедури контролю доступу, мережеві фаєрволи та фізичні заходи безпеки), призначені для захисту наших систем і Вашої особової інформації. На жаль, немає чогось такого як абсолютна безпека передачі чи зберігання даних, тому ми не можемо гарантувати, що нашу безпеку не буде порушено (у технічному плані, або через порушення наших політик та процедур).

Як довго ми зберігаємо Ваші дані?

Як тільки ми отримаємо від Вас Вашу особову інформацію, ми зберігаємо її протягом якомога коротшого періоду часу, який відповідає потребам обслуговування, розуміння та покращення сайтів Вікімедіа, а також згідно з відповідними законами США. Неособову інформацію ми можемо зберігати безстроково. (Перегляньте список прикладів у наших відповідях на часті запитання.)

Будь ласка, пам'ятайте, що певна інформація, на кшталт Вашої IP-адреси (якщо Ви редагуєте без входу в систему) чи будь-якого публічного внеску у сайти Вікімедіа, зберігається і залишається видимою безстроково.

Важлива інформація

Для захисту Фонду Вікімедіа та інших користувачів, Ви не можете користуватись сайтами Вікімедіа, якщо Ви не погоджуєтесь із цією Політикою конфіденційності.

Де перебуває Фонд і що це означає для мене?

Фонд Вікімедіа — це неприбуткова організація з офісом у Сан-Франциско, Каліфорнія, та серверами й дата-центрами, розташованими в США. Якщо Ви вирішите скористатись сайтами Вікімедіа, чи перебуваючи в США, чи за їх межами, тим самим Ви висловлюєте розуміння, що Вашу особову інформацію будуть збирати, передавати, зберігати, обробляти, розкривати і використовувати будь-яким іншим чином згідно з цією Політикою конфіденційності. Ви також висловлюєте розуміння, що у зв'язку з наданням Вам наших послуг, ми можемо передавати Вашу інформацію із США до інших країн, де можуть бути інші, або менш суворі закони про захист даних, аніж у Вашій країні.

Наша відповідь на сигнали «не відстежувати» (Do Not Track, DNT)

Ми твердо дотримуємось принципу не ділитися особовою інформацією зі сторонніми особами чи організаціями. Зокрема, ми не дозволяємо стороннім сайтам відстежувати Ваші дії, якщо Ви їх не відвідували (до таких сайтів належать аналітичні сервіси, рекламні мережі та соціальні платформи), та не ділимося Вашою приватною інформацією з будь-якими сторонніми особами чи організаціями з маркетинговою метою. За умовами цієї політики, ми можемо ділитися Вашою інформацією лише в дуже специфічних ситуаціях, про які Ви можете дізнатись більше в розділі «Коли ми можемо ділитися Вашою інформацією» цієї Політики конфіденційності.

Оскільки ми таким же чином захищаємо всіх користувачів, ми не змінюємо свою поведінку у відповідь на сигнал браузера «Не відстежувати!» («Do Not Track»).

Щоб дізнатись більше про сигнали Do Not Track та те, як ми їх опрацьовуємо, будь ласка, перегляньте наші відповіді на часті запитання.

Зміни в цій Політиці приватності

Оскільки речі природним чином змінюються з часом, а ми хочемо переконатись у тому, що наша Політика конфіденційності точно віддзеркалює наші практики й закон, час від часу може виникати необхідність змінювати цю Політику конфіденційності. Ми зберігаємо за собою право робити ці зміни таким чином:

 • У разі суттєвих змін ми надамо нашим користувачам інформацію про запропоновані зміни щонайменше трьома (3) мовами (право вибору мов ми залишаємо за собою) на період відкритих обговорень тривалістю щонайменше у тридцять (30) календарних днів. До початку будь-якого такого періоду обговорень ми сповістимо користувачів про такі зміни й можливість їх прокоментувати, надіславши відповідні повідомлення на сайти Вікімедіа, або через WikimediaAnnounce-L чи подібний список розсилки повідомлень на електронну пошту.
 • У випадку незначних змін, таких як граматичні виправлення, адміністративні чи юридичні зміни, або коригування неточних тверджень, ми опублікуємо зміни та, за можливості, сповістимо про них через WikimediaAnnounce-L чи подібний список розсилки щонайменше за три (3) календарні дні до внесення таких змін.

Ми просимо Вас переглядати найсвіжішу версію нашої Політики конфіденційності. Продовження використання Вами сайтів Вікімедіа після того, як нова версія Політики конфіденційності набуде чинності, буде сприйнято як згоду на умови цієї Політики конфіденційності з Вашого боку. Так само й продовження використання Вами сайтів Вікімедіа після набуття чинності будь-якою наступною версією цієї Політики конфіденційності, відповідно до процесу, описаного вище, буде сприйнято як згоду на умови такої версії Політики конфіденційності з Вашого боку.

Зв'яжіться з нами

Якщо у Вас є якісь запитання чи пропозиції, що стосуються цієї Політики конфіденційності або інформації, зібраної на умовах цієї Політики конфіденційності, будь ласка, надішліть електронного листа на адресу privacy@wikimedia.org, або зв'яжіться з нами напряму.

Дякуємо!

Дякуємо Вам за те, що прочитали нашу Політику конфіденційності. Сподіваємось, Ви отримаєте задоволення від користування сайтами Вікімедіа, та цінуємо Вашу участь у створенні, підтримці та безперервній роботі над покращенням найбільшого сховища вільних знань у світі.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що в разі будь-яких розбіжностей у значенні чи інтерпретації між оригінальною англомовною версією цієї Політики конфіденційності та її перекладом, оригінальна англомовна версія має пріоритет.

Сторінки про конфіденційність