QW2022

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page QW2022 and the translation is 66% complete.
Outdated translations are marked like this.

Skupina používateľov Wikimedia LGBT+ a organizačný tím Queering Wikipedia poriadajú Queering Wikipedia 2022 Meeting pre LGBT+ wikimediánov a ich podporovateľov.

Podujatie má za cieľ vylepšiť partnerstvá, členstvo a interné veci WM LGBT+ ako organizácie so svojou štruktúrou a fungovaním ako aj plánovať pre Konferenciu Queering Wikipedia 2023

Program začne neformálnymi a inšpiratívnymi, sociálnymi a kultúrnymi aktivitami v piatok, 21. októbra o 18:00 UTC, nasledovať bude pracovná časť v sobotu, 22. októbra od 14:00 do 18:00 UTC, podujatie uzavrie neformálne stretnutie.

Ak ste aktívni na wikimedických projektoch, prispievate na LGBTQ+ témy, podporujete LGBTQ+ aktivity alebo sa identifikuje ako súčasť širšej LGBTQ+ komunity a jej podporovateľov vo wikimedickom svete, prosím, pomôžte nám s budovaním siete LGBTQ+ wikimediánov/wikimediániek, stanoviť ciele a posunúť našu organizáciu dopredu.

Stretneme sa online, ale podporujeme vás pri osobnom zapojení s ďalšími členkami a členmi hnutia a podporovateľmi, hlavne ak potrebujú preklady a podporu pri zapojení a ak je to jednoduché a bezpečné. Budeme pracovať v angličtine a španielčine.

Rozvrh

Friday slides (English & Spanish)
Saturday slides (English & Spanish)

Program Queering Wikipedia 2022 je rozdelený na:

  • Piatok: Networking, spoločenský a kultúrny program
    • S prezentáciami od skupiny používateľov Wikimedia LGBT+, plus partneri a osoby, ktoré prispeli do aktivít v minulosti a chceli by predstaviť plány pre rok 2023.
  • Sobota: Členstvo a rozhodovanie
    • Nastavenie cieľov a identifikácia problémov a priorít. Dohodnutie sa na rozhodovacom procese. Zlepšenie štruktúry vedenia a ako menovať a voliť reprezentantov.
    • Plánovanie pre nadchádzajúcich 12 mesiacov. Queering Wikipedia 2023. Body hodnotenia a učenia sa.

Jazyky

Podujatie sa odohrá v dvoch jazykoch, angličtine a španielčine so simultánnym prekladom medzi nimi.

Výstup dokumentácie bude preložený do ďalších jazykov.

Organizátori

Príprav Queering Wikipedia počas 2020–2021 sa zúčastnili viaceré osoby.

Tím Používateľské mená
QW 2022/23 koordinujúci tím OwenBlacker, Bluerasberry, Zblace, Jetam2, Vic Sfriso (WMAR), Freddy eduardo, Claudia.Garad (WMAT)
Finanční tím Bluerasberry, Jeffrey Keefer, RachelWex, OwenBlacker, Claudia.Garad (WMAT)
Projektový manažment Zblace s podporou od Jetam2

Linky na dokumentáciu

Pozri aj