Дослідження:Нагорода за дослідження від Вікімедіа Франція/Система репутації на основі контенту для Вікіпедії

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Система репутації на основі контенту для Вікіпедії

«Система репутації на основі контенту для Вікіпедії» авторства Томаса Адлера і Луки де Альфаро, була опублікована у Провадженнях 16-ї міжнародної конференції World Wide Web Conference, 2007

Див. повний текст тут.

Короткий опис

Стаття представляє систему репутації для авторів Вікіпедії.

Більшість систем репутації, таких як ті, що використовуються в соцмережах для електронної комерції, базуються на коментарях між користувачами чи інших рейтингах. У пропонованій системі репутації для Вікіпедії репутація визначається на основі контенту: автори здобувають репутацію, коли редагування, які вони виконують у статтях Вікіпедії, зберігаються наступними авторами. Таким же чином автори втрачають репутацію, коли їхні редагування відкидаються або швидко скасовуються. Отож, репутація автора визначається на основі самої лише еволюції контенту: зокрема, тут неможливі такі речі як несправедлива критика чи замовні похвали.

Зміна контенту вираховується або як життя тексту (чи текст вилучений, чи ні), або як життя редагування (який обсяг структури статті буде збережено після наступного редагування).

Репутацію авторів можна використовувати, щоб вирізняти новий внесок від авторів з низькою репутацією, або щоб дозволяти редагування контроверсійних чи критичних сторінок лише редакторам з високою репутацією. Система репутації для Вікіпедії також могла б давати стимул для високоякісного внеску.

Автори також впроваджують пропоновану систему, і використовують її для аналізу всього обсягу італійської та французької Вікіпедії протягом перших років (загалом це — 691 551 сторінка і 5 587 523 редагувань), і результати показують, що пропоноване поняття репутації має добре прогностичне значення. Програмно вираховувані результати тестуються групою із 7 волонтерів, які розставляють рейтинги редагувань, виконаних в італійській Вікіпедії.

  • Виявлено, що анонімні автори є найбільшим джерелом недовготривалих редагувань.
  • Зміни, внесені авторами з низькою репутацією, мають значно більшу ймовірність того, що вони є низькоякісними, і пізніше будуть скасовані.
  • Порівняння з репутацією за кількістю редагувань (чим більше у Вас редагувань, тим краща Ваша репутація) показує, що репутація на основі контенту працює дещо краще, аніж репутація на основі кількості редагувань.
  • Репутація автора є також корисним фактором для передбачення ймовірності виживання свіжого тексту.

Коментарі Журі

Значний внесок у тривалі дебати щодо якості статей — а це все ще гаряча тема. Томас Адлер і Лука де Альфаро продовжували працювати над цією темою з 2007 року і вдосконалили свій метод.

Vote for this paper

Vote

  1. Even though the resulting Wikitrust software did not become as widely used as once anticipated, it has been an innovative and influential approach. This appears to have been the first academic paper making use of a content persistence metric as quantitative indicator for content quality. Tbayer (WMF) (talk) 22:47, 10 March 2013 (UTC)
  2. Warfair (talk) 01:32, 19 March 2013 (UTC)