Jump to content

Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Ludzie

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/People and the translation is 100% complete.
Informacja o zespole pracującym nad strategią ruchu.

Główny zespół ds. strategii

Główny zespół składa się z pracowników Wikimedia Foundation i williamsworks:

  • Whitney Williams, williamsworks
  • Ed Bland, williamsworks
  • Shannon Keith, williamsworks
  • Guillaume Paumier, Starszy Analityk, Wikimedia Foundation
  • Suzie Nussel, konsultant organizacji strategii, Wikimedia Foundation

Zespół ten będzie opiekował się całym procesem i wszystkimi zaangażowanymi w niego grupami. Architekci (Whitney, Ed, Guillaume) będą współtworzyć i planować dysputy w naszych społecznościach i poza nimi oraz przekształcać ich rezultaty w znaczący, oparty na wiedzy strategiczny kierunek ruchu. Będą pracować w ścisłej współpracy z, zasięgać porad, śledzić tory dyskusji, grupy robocze i doradców-wolontariuszy. Menadżerowie projektu/interesariuszy (Suzie i Shannon) będą współpracować z liderami torów dyskusji aby utrzymywać zaangażowanie, koordynować poszczególne tory i wspierać je w razie potrzeby oraz zarządzać zadaniami, terminami i budżetami całego procesu.

Architektura
Whitney Williams, Ed Bland, and Guillaume Paumier
Zarządzający projektami
Shannon Keith and Suzie Nussel

Koordynatorzy strategii

Proces ustalania strategii i w szczególności dyskusje prowadzone w ramach społeczności, są moderowane przez zespół 19 koordynatorów strategii. Są to doświadczeni Wikimedianie, którzy służą jako łącznicy między społecznościami a procesem strategicznym.

Liderzy ścieżek i grup roboczych

Komitet sterujący procesem społecznościowym

Grupa doradców dla ścieżki A

Grupa Doradców z członkami z różnych regionów, płci, języków, projektów, typów i wielkości podmiotów i grup afiliowanych pomoże zapewnić różnorodny udział i perspektywę. Ta grupa doradcza będzie współpracować z liderką ścieżki A Nicole Ebber w celu stałego przeglądu i wdrażania i nadawania sensu trwającemu procesowi a także łącznika dla tak wielu zróżnicowanych i niedoreprezentowanych grup jak to tylko możliwe.

Koordynatorzy Dyskusji dla ścieżki A

Każda grupa zorganizowana jest proszona o wybranie jednego lub więcej Koordynatora Dyskusji, który będzie pośredniczył między grupą i procesem strategii. Ta osoba będzie odpowiedzialna za zapraszanie ludzi do dyskusji, pełnienie roli jej gospodarza, podsumowywanie jej efektów i kierowanie ich z powrotem do całego procesu.

Moderatorzy

Lista wspomnianych Koordynatorów Strategii i innych wolontariuszy pełniących rolę moderatorów dla grup, społeczności i organizacji afiliowanych, znajduje się tutaj.

Komitet Redakcyjny

Ty

Liczne konsultacje trwają na wiki, jak również w trakcie spotkań na żywo i w ramach dyskusji w grupach wirtualnych

Rozwijane są poradniki w lokalnych językach, aby pomóc w moderowaniu dyskusji na temat strategii ruchu.

Zapraszamy do pomocy w tłumaczenia treści związanych ze strategią ruchu.