Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/18 maja 2017 - komunikat 17 na temat procesu ustalania strategii ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Wiadomość od Katherine Maher

Ta wiadomość, "May 18: Update on Wikimedia movement strategy process (#17)", została wysłana przez Katherine Maher 18 maja 2017.

Witam wszystkich,

Podsumowanie: Cykl 2 dyskusji trwa! Lisa Seitz-Gruwell włączyła się do Głównego Zespołu jako trenerka.

Dyskusje w ramach cyklu 2 są aktywnie kontynuowane na Meta-Wiki, w ponad tuzinie lokalnych wiki, innymi kanałami takimi jak WhatsApp i Telegram i offline w wielu miejscach na świecie.

Dyskusje te koncentrują się na 5 głównych tematach:

Zaczęliśmy publikować pierwsze spostrzeżenia z dysput, które odbyły się z zewnętrznymi ekspertami i partnerami. Są one dostępne w portalu strategicznym na Meta-Wiki, dzięki czemu ludzie mogą dyskutować, jaki te poglądy mogą mieć wpływ na omawiane tematy.

Otrzymaliśmy bardzo pomocne opinie od członków społeczności na temat tłumaczenia i nadawania kształtu tym tematom, tak aby stały się one bardziej zrozumiałe dla większej liczby osób. W związku z tym pracujemy nad niewielkimi zmianami słownictwa, aby pomóc łatwiej zrozumieć i przetłumaczyć opisy tematów w różnych językach. Zmiany te pojawią się na Meta-Wiki w przeciągu tygodnia.

Oczywiście, możecie znaleźć więcej informacji o każdym z tych tematów, dotyczących ich dyskusji i jak w nich uczestniczyć na portalu strategicznym na Meta-Wiki.

Proces ustalania strategii ruchu nadal rośnie i nabiera tempa! To wszystko dzięki Waszemu udziałowi. Chcąc pomóc wewnętrznej koordynacji tego procesu, poprosiłam naszą zdolną i utalentowaną Główną Oficer ds. Rozwoju, Lisę Seitz-Gruwell, aby dołączyła do głównego zespołu jako trener zespołu i grup roboczych. Będzie pomagać upewnić się, że ludzie mają potrzebne informacje i wsparcie, dzięki czemu mogą skoncentrować się na wykonaniu swojej wspaniałej pracy. Doceniam wolę Lisy do dołączenia się do tej pracy w miarę zwiększania skali, w odpowiedzi na Wasze uczestnictwo!

Inne (dotyczące wyborów) aktualności...

Chcę podziękować Wam, za to, że ponad 5000 członków społeczności wzięło udział w tegorocznym procesie wyboru na społecznościowe miejsca w Radzie Powierniczej Fundacji!

W oczekiwaniu na wyniki proszę pamiętać, że nadal możecie zastanawiać się nad kandydatami do Komitetu ds. Rozporządzania Środkami (FDC) i jego Rzecznika. W FDC jest pięć miejsc do zajęcia, a także stanowisko Rzecznika - szczególnie zachęcamy do kandydowania reprezentantów społeczności, grup językowych i terytoriów, które nie są obecnie dobrze reprezentowane!

Pamiętajcie, nawet jeśli nie jesteście zainteresowani kandydowaniem do FDC, może zadawać im pytania.

Kwaheri! (Tłumaczenie z Swahili: “Do zobaczenia !”)
Katherine