Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/28 kwietnia 2017 - komunikat 14 na temat procesu ustalania strategii ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎português • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎עברית • ‎العربية • ‎日本語

Wiadomość od Katherine Maher

Ta wiadomość, "April 28: Update on Wikimedia movement strategy process (#14)", została wysłana przez Katherine Maher 28 kwietnia 2017.

Witam wszystkich!

Podsumowanie: Pierwszy cykl dysputy o strategii został zakończony a drugi cykl zacznie się 5 maja. Dziękuję!

Dziękuję(!) każdemu kto poświęcił czas na udzielenie odpowiedzi na to pytanie: "Co chcemy zbudować lub osiągnąć razem przez następne 15 lat?"

W minionym miesiącu zebraliśmy ponad 1800 stwierdzeń w więcej niż 20 językach z dziesiątek dyskusji w całym ruchu. Obejmuje to wcześniej obiecany raport z Konferencji Wikimedia, którą Wikimedia Deutschland ukończyła i opublikowała w Meta-Wiki. Jestem podekscytowana raportami z całego ruchu o grupach, które się zebrały, czasem po raz pierwszy w ogóle, aby dyskutować o naszej przyszłości. Na przykład usłyszeliśmy od naszych przyjaciół w Wikimedia Indonezja, "Dziękujemy za zorganizowanie tych wspaniałych doświadczeń, pozwalających nam nawiązać kontakt z kilkoma Wikipedystami, których wcześniej nigdy nie spotkaliśmy".

Poszerzony zespół ds. strategii kompiluje te stwierdzenia i łącze je w tematy, które będą dyskutowane w kolejnym cyklu naszej dysputy. Przesunęliśmy początek cyklu 2 z 25 kwietnia aby mieć więcej czasu przygotować wszystko i teraz planujemy go zacząć 5 maja.

Staramy się zbierać opinie od partnerów i ekspertów na całym świecie! Właściwie to byłam w Brukseli w tym tygodniu i jadłam kolację z ekspertami polityk UE i internetu, którzy podzielili się swoimi pomysłami na naszą przyszłość. Udało nam się zorganizować ten obiad dzięki pomocy społeczności lokalnych uczestniczących w grupie FKAGEU i Wikimedia Belgium. To spotkanie z osobami z całej Unii Europejskiej było okazją do dyskusji na temat wpływu polityki internetowej na przyszłość wolnej wiedzy i ruchów Wikimedia.

Informacje zwrotne gromadzone w trakcie takich wydarzeń zostaną udostępnione nam w celu rozważenia i włączenia ich w przyszłe dyskusje dotyczące strategii naszego ruchu. Jeśli jesteś zainteresowany/a w przesłuchaniu potencjalnych partnerów samemu lub zorganizować podobne dyskusje w małych grupach z ekspertami, zachęcamy do tego! Fundacja może być w stanie zapewnić wsparcie finansowe dla takich starań. Prosimy skontaktować się z nami na Meta-Wiki, jeśli jesteś zainteresowany/a.

Mamy dużo pracy z przygotowaniem zanim zacznie się kolejny cykl dyskusji, zatem to tyle na tą chwilę!

Lecz, skoro już mam Waszą uwagę, chcę wszystkim przypomnieć, że jest to ostatni tydzień, aby dostarczyć swój wkład do planu rocznych grantów Komitetowi ds. Dysponowania Funduszami (FDC), w tym przyszłorocznego rocznego planu Fundacji Wikimedia. Twój wkład będzie pomocny nie tylko Komitetowi ds. Dysponowania Funduszami, ale także organizacjom, które złożyły swoje plany. Proszę rozważyć rzucenie okiem i dostarczenie pozytywnych informacji zwrotnych, jeśli masz trochę czasu przed terminem 30 kwietnia.

À plus (tłumaczenie z francuskiego: “Do późnej”),
Katherine