Універсальний кодекс поведінки/Бюлетень/1

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Newsletter/1 and the translation is 100% complete.
Universal Code of Conduct News
 next issue

Пропонуємо вашій увазі перший випуск новин про Universal Code of Conduct! Цей бюлетень поможе вікімедійцям бути в курсі опрацювання нового Кодексу та інформуватиме про важливі новини, дослідження та прийдешні події щодо УКП. Відгуки та пропозиції до наступного випуску можна подати на сторінці новин УКП. Читайте і пропонуйте здорові!

Якщо хочете отримувати наступні числа прямо на вашу СО, до Кнайпи чи іншої сторінки на ваш вибір, маєте змогу підписатись отут.

Ваша участь для нас важлива! Ви також можете помогти з перекладом бюлетня новин вашою мовою, ширячи вістку і пропагуючи новий кодекс, щоб плекати нашу любу спільноту безпечною для всіх нас. Не соромтесь додати ваше ім'я отут, якщо хочете отримати доступ до чорновика, щоб перекласти його заздалегідь.

Консультації з партнерами

У березні - квітні 2021 організації-партнери Вікімедіа різного роду, розміру і попереднього досвіду отримали запрошення обговорити і поділитись своїми набутками, думками і тривогами на свій спосіб, щоб створити чітке визначення щодо шляхів впровадження і процесів звітності. Більш ніж 25 зустрічей проведено, отримано 147 відгуків на опитник, поширений 8-ма мовами між представниками 27 різних організацій-партнерів, у той час як деякі партнери провели внутрішні обговорення, внісши текст УКП до порядків денних своїх чергових офіційних нарад та надавши колективні відгуки.

Зведений звіт про партнерський внесок до дискусії можна почитати тут.

Консультації 2021 року з ключових питань

У квітні - травні Фонд Вікімедіа подав запит на відгук від якомога ширшого числа учасників на Універсальний кодекс поведінки з метою підтримки інклюзивності та адаптивності до потреб наших багатоманітних світових спільнот. Ми оприлюднюємо звіт щодо ключових питань 2021 року.

Більше 247-ми учасників включно з адміністраторами, функціонерами, членами арбкомів, партнерськими працівниками, а також нові та досвідчені дописувачі з 16-ти різних проєктів брали участь у цих консультаціях, круглих столах та інших супутніх дискусіях. До звіту включено матеріали з інших по-волонтерському організованих обговорень та ініціатив стосовно застосування Універсального кодексу поведінки.

Хоча ідеї, думки і тривоги, висловлені учасниками, були дуже розмаїтими, все ж можна було спостерегти спільні теми поміж спільнотами. Учасники висловлювали їхні думки про потреби й ризики приватної системи звернень, про хиби, наявні в існуючій системі адміністрування і контролю, про потребу враховувати місцеві особливості і висловили прагнення отримувати додаткову підтримку для волонтерів. Чуттям багатьох учасників було продовжувати змістовну роль спільнот у процесі перегляду і схвалення рішень.

Обговорення за круглим столом

Команда впровадження Універсального кодексу поведінки організувала ряд круглих столів для вікімедійців, щоб обговорити впровадження Універсального кодексу поведінки 15 і 29 травня 2021. Онлайн-зустрічі, тривалістю по півтори години кожна і з числом учасників по 20-25 осіб дискутували ключові питання та інші дотичні пункти, щоб згенерувати внесок і нові ідеї для представлення на Редакційному комітеті 2 фази УКП.

Яскравішими думками з круглих столів були обговорення можливостей і викликів моделі мульти-проєктного арбкому, прозорості і процесу впровадження, дискусії про системні упередження, про те, як має виглядати процес прийняття Кодексу спільнотою та поглиблені обговорення про ідеальну модель запровадження і шляхи.

Наступне засідання за круглим столом заплановане на 12 червня о 5:00 UTC (8:00 ранку в Україні).

Редакційний комітет 2 фази

Редакційний комітет УКП для 2 фази перегляду сформований і розпочав роботу 13 травня 2021. До комітету входять 15 членів-вікімедійців з 9 різних країн, які редагують наш проєкт 11-ма різними мовами. Колективно вони виконують адміністративні функції у 13 різних проєктах і займають 11 посад високих функціонерів, включаючи двох глобальних сисопів, двох дійсних арбітрів у різних проєктах і одного колишнього стюарда.

Зараз комітет переходить від вправ на згуртування команди і підвищення спроможності до модулів і вправ, необхідних для редагування і вказівок щодо впровадження. Короткі витяги з редагувальних зборів доступні для огляду і перекладу отут.

Редакційний комітет матиме деякі попередні рекомендації щодо впровадження УКП для перегляду спільнотами на початку серпня. Більше подробиць буде надано невдовзі.

Дописи у блозі Diff

Фасилітатори УКП написали кілька блог-постів щодо цікавих знахідок і відгуків від кожної спільноти протягом Консультацій локальними мовами у 1 кварталі 2021 року.