Jump to content

User talk:Martin Urbanec/Archives/2018

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Logo of Sindhi Wikipedia

Hi, in the end of last month I had asked for the change of logo Sindhi Wikipedia at Phabricator (link. Then we were asked for a community consensus, which was also done here, we got five votes in favor and none in opposition. However, we are still waiting for the logo to get changed. Kindly guide us if anything else is needed on our side. Thank you.--مھتاب احمد (talk) 22:13, 7 February 2018 (UTC)

LFN Wikipedia

Hi! I've already translated the strings into Lingua Franca Nova. Is there anything else that needs to be done in order to speed up the process to create the LFN Wikipedia? --Katxis (talk) 14:07, 24 February 2018 (UTC)

Check

Ahoj. Děkuji za žádost o check. Ale nemyslím si, že je Lenka64 nutně jediná podezřelá. Podezření padá minimálně na všechny hlasující, resp. všechny aktivnější uživatele na Wikislovníku. Zvaž prosím rozšíření požadovaných osob. Děkuji. --Martin Kotačka (talk) 20:08, 25 February 2018 (UTC)

Ahoj, já se také přidávám k návrhu rozšířit okruh podezřelých, klidně i o mne (neboť podle pravidel sám o sobě hlasovat nemohu, ledaže bych se pokusil to obejít použitím loutky). Spíše bych upozornil na větší pravděpodobnost toho, že tuto loutku použil zkušený (a relativně často editující) uživatel, který dosud nehlasoval, ale je pravděpodobné, že by hlasovat chtěl (takto inkognito). Děkuji za případné zohlednění argumentů. --Kusurija (talk) 20:22, 25 February 2018 (UTC)
Ahoj, tak jasně, teoreticky může loutkařit kdokoliv, ovšem check vůči všem obvykle bývá zamítnut ;). Nadto check probíhá tak, že revizor/steward zjistí, že uživatel A má IP 1.2.3.4 a podívá se reverzně na uživatele z IP adresy 1.2.3.4, k odhalení sockmastera by tedy mělo dojít nezávisle na okruhu checkovaných osob, pokud je tedy zjistitelný skrze toto rozhraní. --Martin Urbanec (talk) 20:25, 25 February 2018 (UTC)
Po ek s Kusuriou: Klidně tam kdokoliv z vás přidejte další uživatele, uznáte-li za vhodné, ale prosím, pod mou žádost, ať je zřejmé, že jsem rozšíření neprovedl. --Martin Urbanec (talk) 20:25, 25 February 2018 (UTC)
Pokud je to tedy, jak píšeš, a výsledek (pakliže bude check úspěšný) bude takový, že Ronald Drooler = uživatel XY a nikoliv, že Ronald Drooler je/není Lenka64, pak je to v pořádku a check splní svůj účel. Díky za vysvětlení. --Martin Kotačka (talk) 20:29, 25 February 2018 (UTC)

Small translation request

Hello, I see you speak Czech. I was wondering if you can translate "Village in China", "Commune in Morocco", and "village in Indonesia". It is for updating Wikidata. Thanks in advance. --Artix Kreiger (Message Wall) 19:50, 4 March 2018 (UTC)

Hello, translations follows: "vesnice v Číně", "komuna v Maroku" and "vesnice v Indonésii". Best, --Martin Urbanec (talk) 19:55, 4 March 2018 (UTC)

You've got mail

--Alaa :)..! 19:07, 8 April 2018 (UTC)

To jste mě teda překvapili!

Ahoj Urbanče, teda že ta žádost o opatření pro @Awewewe: dopadne takhle, to mě ani ve snu nenapadlo. Už na Wikipedii skoro rok nejsem, a stejně za tu dobu stihnete vytvořit další dvě opatření proti mě. A ještě proti úplně cizímu účtu . Vždycky jsem si říkal, co by se stalo, kdyby podobná situace jednu nastala, kdybych přispíval třeba rok, založil x článků, a pak se na to přišlo. Ale na to jsme nikdy neměl dost času ani chuti, tak jsem se to dověděl teď, když jste omylem udělali Tomu z Aweweweho. Je to opravdu situace vystřižená jak z komedie.

Obzvláště mě zajímala pak ta o smazu článků, o nichž jste přesvědčeni, že jsem je vytvořil já osobně. Velice mě potěšilo, že většina těch, co se tam vyjádřila, byla pro jejich zachování, kromě @Bazi: a @Vlout:, jejichž názory jsou tradičně na úrovni předškolního dítěte. Právě ta podpora jejich zachování mi dala jasný signál, že už opravdu není potřeba, abych se na Wikipedii vracel. Je to jasná známka osvícenství na Wikipedii. Konečně jste dostali rozum, a konečně tedy už nemám důvod podnikat nějaké akce. Tím spíš, že na vrcholu soušasného žebříčku nejvlivnějších wikipedistů jsi ty. Srandě sice nerozumíš, ale jinak jsi dobrý člověk. Takových bylo na wikipedii v dobách, kdy jsem tam aktivně působil naprosté minimum, vzpomínám jen na @Tchoř: a @JAn Dudík:. Jinak to bylo společenství nejrůznějších ztroskotanců, nul, jedinců, kteří si tam chodili hojit svoje komplexy, nejvíce komplexů méněcennosti a konfliktama se vyloženě bavili. Dnes už je naštěstí wikipedie trochu jinde.

Přestože se situace už na wikipedii podstatně zlepšila, a v případě návratu bych možná mohl i působit bez toho, že by mě neustále napadali nějací ubožáci, kterým dělá strašně dobře blokovat, a hlavně pak mazat, tak pořád říkám že se vracet nehodlám. Aspoň né teď, protože mám dost svojí práce, která mě baví a na wikipedii momentálně nemám vůbec čas.

Jenom bych ale nerad, aby za mě někdo něco odnášel neprávem, proto tady otevřeně říkám, že Awewewe nejsem já. Awewewe je sice pěknej pitomec, ale nevzpomínám si, že by jeho aktivita v dlouhodobém horizontu byla nějak vyloženě negativní. Jediné co ho položilo byl ten jeho neskrývavý obdiv k moji osobě. Já mu to řikal, ale on si nedal říct. Ale ne! Já nejsem takovej, abych teď říkal, já jsem Awewewe a smál se tomu, jak jsem vás převez. S pozdravem --TOMA646 (mail | talk) 19:44, 12 April 2018 (UTC)

Musím tady potvrdit, že @Toma646: říká pravdu. Já opravdu nejsem jeho loutkou, bylo to pouze vykonstruováno proti mě, aby se mě komunita konečně zbavila, protože jsem tam prostě nepatřil, byl jsem vždy ošklivým káčátkem mezi všemi wikipedisty, a někdo takový prostě na Wikipedii nemá co dělat. Je to evidentní, mohlo by se klidně z toho stát další závazné pravidlo, protože tento princip už prakticky převládá. Prosím též o opravení lživého textu na hlavní straně Wikipedie, Wikipedii nemůže totiž každý upravovat, zní to sice líbivě, ale je to lživé, navrhuji, aby bylo změněno slovo každý na každý, kdo nemá zákaz editace nebo na téměř každý. Jinak, někdo mně prostě hacknul, buďto z nějaké jiné služby, na které jsem měl stejné heslo, nebo na Wikipedii nějak propašoval nějaký automatizovaný program, já tomu nerozumím. Proč by se mě chtěl zbavit? Nu, protože jsem se možná příliš angažoval v boji proti vandalismu a někdy revertnul i neoprávněně, jeho motivaci neznám, ale zřejmě pro pobavení, to, že jsem byl v podstatě neznámý editor, není pravda, ať už ale byla jeho motivace jakákoliv, je evidentní, že se tím skvěle bavil. Jinak velice pochybuji, že by se Toma odněkud z Náchodska kvůli tomu stěhoval až někam do Třebíče. Proto, i já tady prohlašuji, že nejsem Tomovou loutkou, ale samostatným uživatelem, akorát mi byl můj účet zneužit jistým vandalem, který, pokud nebude zastaven, může tuto formu vandalismu použít i na jiného a jiného uživatele, který se mu prostě zrovna bude hodit. Taky o další jeho oběti řeknete, že je to Toma646? A co když to bude např. dlouhodobý správce, byrokrat, checkuser? Jsem opravdu zvědav. Naopak si myslím, že vandala to po tom úsilí vynaloženém k mé diskreditaci a banu rozhodně bavit nepřestane, že ho můj ban jenom povzbudil, aby v tom pokračoval. Mám pocit, že já jsem byl jenom předkrm, že má vandal mnohem dalekosáhlejší plány, jakým dalším uživatelům způsobí ban, a že hlavní chod ještě čeká, pokud s tím někdo nehodlá něco dělat. No, na to si opravdu počkám, je to k popukání... Jinak, Tomo, díky, žes to zde napsal a zastal se mě, ale asi nám stejně nikdo neuvěří... Awewewe (talk) 16:25, 13 April 2018 (UTC)
Ahoj @Awewewe:, v tomhle případě si spíš myslim, že jde skutečně spíš o nějakou shodu náhod, protože Urbance znám jako slušného a inteligentního člověka. I v dobách kdy jsem si žádal o odblokování se mnou jednal korektně a objektivně. Takže opravdu bych nečekal, že on by v AV dělal nějaké podvody a manipulace, což byla hlavně doména Baziho, za jeho kralování v AV doslovně platilo „bylo to pouze vykonstruováno proti mě, aby se mě komunita konečně zbavila, protože jsem tam prostě nepatřil, byl jsem vždy ošklivým káčátkem mezi všemi wikipedisty, a někdo takový prostě na Wikipedii nemá co dělat“, což je věta, která se přesně vztahuje na můj ban :-). O tvém případě moc nevim, a tak nemůžu posoudit jestli říkáš pravdu nebo si vymýšlíš, ale každopádně pokud jde o tvoje tvrzení, že ti někdo hacknul účet, tak proč jsem právě ty vandalské editace nenašel v historii tvých příspěvků. Druhá věc je, že, a teď tě nechci z ničeho předem vinit, že ta pohádka o hacknutém účtu je velmi typická pro tyhle případy, sám jsem používal, když jsem se snažil zakrýt stejným způsobem svoje idiotské chování na enwiki. Tenkrát jsem se taky nakazil, a chtěl jsem si vyzkoušet, jaké to je být vandalem, jen jsem to trochu přehnal, a tak jsem nakonec nebyl jen vandalem ale i pitomcem. Nicméně to, že jsi byl zablokován jako moje loutka, to je dost hloupá náhoda. Měl by sis každopádně podat návrh na přezkoumání. Tomuhle AV věřim podstatně víc, než tomu za Baziho s argumentačním stylem typu naprostého demagoga. A když se setká s argumentací založenou na pravdě, tak si myslí že pravdu stačí jen zamést pod koberec.--TOMA646 (mail | talk) 19:00, 13 April 2018 (UTC)
@Toma646: No právě, když to je otázka, jestli se mám opět postavit na pranýř, nechat po sobě kydat lidmi typu OJJ/Vojtasafr/Rosenfeld~cswiki/Hnetubud svoje opovržlivé provokativní poznámky, být opět odsouzen na pouhou e-mailovou komunikaci a doufat, že to vyjde v můj prospěch a že mi neoprávněný zákaz zruší, nebo jestli to mám nechat být. Neustále to tam ale kontroluji a všímám si, jak jsou líní, jak jim tam na stránkách (i na posledních změnách) všude visí vandalismus (např. jsem si všiml, že jisté NUJ udělalo na jedné stránce vandalismus a bylo to revertováno až den poté, a pak ani nebylo zablokováno a dostalo jen "ejedna") a já bych byl jediný "patrolující" online, a taky že jim všude na článcích o zvířatech visí ilustrace, i když fotek na Commons je hafo (sám jsem si na to založil účet 2nactka, jenže jsem je k odstranění všech těch nekvalitních ilustrací, jako je např. tohle, příliš nepobídl). Že jsi nenašel ty editace v mých příspěvcích, to by nebylo podle mě pro vandala vhodné, protože jsem nikdy nezneužíval vlastní účet k vandalizacím a mohl bych tedy říct, že došlo k prolomení hesla a zřejmě by mi uvěřili. Nicméně provokatérů a vandalů je jako much, tak to mohl být v podstatě kdokoliv, jelikož název prvního/ch účtu/ů dosud není z neznámých důvodů znám a ani mi nebyl ani e-mailem prozrazen. Nicméně, jestliže se celý můj zákaz editace opírá o to, že jsem označoval nějaké starší loutky, že jsem napsal pár biologických článků o papouškovi, rodu krabů a pralesničkách (což je mimo tvůj obor, ty ses v oblasti biologie zajímal hlavně o hmyz), nebo o to, že jsem na enwiki něco napsal o uživateli OJJ, nemusí to být zas až tolik průkazné. Žádost o přezkoumání ale asi podám, protože už nemohu chápat, proč se mě všichni snaží zbavit, a taky že si nenechám všechno líbit. Nu což, ať se mi klidně smějí, ať si mě urážejí, je mi to jedno, ale ať to vyjde, jak to vyjde, moc dobře to podle mě nevypadá. Awewewe (talk) 18:09, 14 April 2018 (UTC)
@Awewewe: Pokud to dobře chápu, tak blok z 21. 1. 2018 jsi dostal za podezření ze spojitosti s účtem Kokoro Atari (talk · contribs). Přijde mi opravdu zvláštní, že právě jeho editaci jsi revertoval pouhé dvě minuty potom. To je opravdu velice podezřelé, když jsi se v té době evidentně hlídání posledních změn nevěnoval. S touhle editací bych souhlasil, ale bohužel jde o porušení pravidel, bohužel. Mimoto, v ten den si také smazal svoji userpage kvůli útokům trolla. Ano, to, že jsi byl ve sporu v předchozích dnech lze dohledat. Nicméně, je tady otázka. I kdyby to bylo tak jak říkáš, proč by tedy onen troll vytvořil účet Kokoro Atari, a vybral si zrovna Ojouše, se kterým nebyl v minulosti ve sporu, zatímco ty ho evidentně v oblibě nemáš. Všechny indcie naznačujou, že Kokoro Atari je tvoje loutka, a za tu jsi byl právě i zablokován.
Druhá věc je, proč jsi byl zablokován jakožto moje loutka. Tady je odpověď jednoduchá. Tvoje způsoby chování jsou v určitých směrech dost podobné, já taky kolikrát založil loutky abych řekl ostatním co si o nich myslim hezky od plic, já taky vandalizoval ze zábavy, i když jsem to dělal na druhém projektu. Ale, pak jsou tu mezi náma i zásadní rozdíly. TY JSI NAPŘÍKLAD ZAKLÁDAL NAPROSTO TRIVIÁLNÍ ČLÁNKY, NEBER SI TO NIJAK OSOBNĚ, ALE TY TVOJE ČLÁNKY O ČÍSLECH JSOU Z MÉHO POHLEDU SLUŠNĚ ŘEČENO K HOVNU, ZKRÁTKA SE V NICH NEDOVIM NIC, CO BY PRO MĚ BYLO NĚJAK PŘÍNOSNÉ. POKUD JDE O ČLÁNKY O GRONSKÝCH VESNICÍCH, MNOHÉ Z NICH JSOU I VELICE PĚKNÉ, ALE ZAKLÁDAT NĚCO TAKOVÉHO ROZHODNĚN NENÍ MŮJ STYL. KAŽDOPÁSNĚ V TVÉM STYLU JE VIDĚT, ŽE SPÍŠE SÁZÍŠ NA KVANTITU, NEŽ NA KVALITU zatímco já DÁVÁM PŘEDNOST KVALITĚ PŘED KVANTITOU, KOLIKRAT JSEM SI ŘÍKAL, ŽE KDYŽ SE O NĚČEM NEDÁ NAPSAT POŘÁDNEJ ČLÁNEK, TAK JE LEPŠÍ SE NA TO ROVNOU VYSRAT. TAKY JSEM ZKOUŠEL CHRLIT SPOUSTU KRATIČKÝCH PAHÝLŮ, JAKO TŘEBA O TĚCH SLOVENSKÝCH POTOCÍCH, ALE TO MĚ NEBAVILO, DALEKO VÍCE MĚ POTĚŠILO SEPSAT NĚCO, CO JE DLOUHÝ JAKO ****. JDE I O SAMOTNÉ OBLASTI ZÁJMŮ. JÁ JSEM TŘEBA NAPROSTO ÚCHYLNEJ NA PODNEBÍ A POČASÍ, V TVÝCH EDITYCÍCH SE ŽÁDNÁ TAKOVÁ „PARAFILIE “ NEOBJEVUJE. NAROZDÍL ODE MĚ TAKÉ NEJSEŠ FANOUŠKEM SERIÁLŮ JAKO ŠMOULOVÉ, VČELKA MÁJA, ČI KLUB MIKKI MAUSA. DALŠÍ VĚCÍ JE, ŽE TY SEŠ NA MĚ AŽ MOC SLUŠNEJ :-). KAŽDOPÁDNĚ TĚCH ROZDÍLŮ MEZI NÁMA JE DOST, MYSLIM, ŽE TO BY NEBYL ZAS TAK VELKEJ PROBLÉM DOKÁZAT.

PS: O tobě sem si Urbanče hezky početl na spešl wiki na stránce kyberna.jecool.net (jen tam nikdo nelezte, číhá tam trojan!). Pokud se ti na škole takhle brutálně vysmívali, tak pak se nedivim, že nemůžeš vystát, když si z tebe někdo dělá srandu. kybernawiki mi každopádně připadá jako dost blbej projekt, sranda být může, ale není dobře, když to přeroste už v zájemné urážení, to pak už nedělá dobrou atmosféru, docela by mě zajímalo, jak jste na takovou pitomost přišli. Toto jsem předtím nevěděl, takže sorry, pokud tě někdy urazilo, když jsem si z tebe dělal srandu, v tvém případě jsem to nemyslel ve zlém.--TOMA646 (mail | talk) 14:02, 15 April 2018 (UTC)

Question

Hi Martin, I hope you are doing great. I want to ask you something about Gerrit & Phabrictor. I uploaded two patches last month here and here with my account Ahmed123, but when i checked the phabricator repository history like here or here, the patches seem to have been uploaded by the user (Sahjsjjssd) not by Ahmed123. So, Is this normal or am I missing something? Thank --Elbasyouny (talk) 19:12, 15 April 2018 (UTC)

Hello there, well, usually it is assigned to correct user, see [1] for example. Maybe the (in Phabricator) disabled account you linked (Sahjsjjssd) has the same e-mail address you have, or, the e-mail address you used for creating the commit doesn't match the address you have in Phabricator so the system did this. AKlapper (WMF) is a Phabricator admin so he can check. Have a nice day, --Martin Urbanec (talk) 20:11, 15 April 2018 (UTC)
@Martin Urbanec: Thanks for the ping! Hmm, interesting. Not sure what went wrong here. @Elbasyouny: Could you file a task in Phabricator about this? I cannot check but maybe someone else could... Thanks! --AKlapper (WMF) (talk) 22:46, 15 April 2018 (UTC)
Ok, Thanks all. i'll open a task soon. --Elbasyouny (talk) 23:30, 15 April 2018 (UTC)

The Community Wishlist Survey

Hi,

You get this message because you’ve previously participated in the Community Wishlist Survey. I just wanted to let you know that this year’s survey is now open for proposals. You can suggest technical changes until 11 November: Community Wishlist Survey 2019.

You can vote from November 16 to November 30. To keep the number of messages at a reasonable level, I won’t send out a separate reminder to you about that. /Johan (WMF) 11:24, 30 October 2018 (UTC)

Vnitřní chyba

Co to znamená a jak se to tu vzalo? [W@PVRwpAAEYAABwIdf8AAABG] 2018-11-08 06:18:47: Kritická výjimka typu „UnexpectedValueException“ Co to znamená a jak se to tu vzalo? Nemohu editovat = založit kategorii. --Kusurija (talk) 10:01, 8 November 2018 (UTC)

@Kusurija: Zdravím, mě odkazovaná stránka funguje a podařila se mi vytvořit, viz [2]. Jde Vám ji alespoň editovat (tj. nikoliv založit)? Každopádně děkuji za info, pokusím se zjistit, co to bylo. S pozdravem, --Martin Urbanec (talk) 10:33, 8 November 2018 (UTC)
Editovat mohu, děkuji. --Kusurija (talk) 11:25, 8 November 2018 (UTC)

[Wikipedia & Education User Group] Updates: November 2018

Greetings,

Integrating Wikimedia with education is a powerful strategy for the outreach of Wikimedia projects. Realising this concept, a group of leaders promoted this and formed the Wikipedia Education Collaborative. After some time, this evolved to become a user group, officially recognised by the Affiliations Committee in June 2018. The user group had its first board elections earlier in September. In the process to formalise activities and give a shape the user group for long-term sustainability, we are now revamping our processes. Thanks for supporting us during incubation stages, we are now inviting you to formally join the user group by following the instructions on the members' page. Being a member will allow you to be a part of this wonderful collaboration and also do interesting stuff.

Kind regards
On behalf of Wikipedia and Education UG, MediaWiki message delivery (talk) 11:44, 10 November 2018 (UTC)

Mark multiple revisions in a diff as patrolled

Ho Martin, I've tried to apply the script you suggested as follow: it:voy:Utente:Andyrom75/common.js but it seems that it doesn't work. Could you support me? --Andyrom75 (talk) 07:55, 18 November 2018 (UTC)

Hi, it isn't working, because it depends on scripts running on toollabs. The JavaScript is just supporting call to those scripts. It doesn't work, because your code is checking unpatrolled revisions against cswiki's database. You need to copy the code of Czech gadget and on lines where there is URL starting with https://tools.wmflabs.org/urbanecmbot/wikipediamisc, you need to add parameter wiki=itwikivoyage. Hope that helps. --Martin Urbanec (talk) 17:20, 18 November 2018 (UTC)
@Andyrom75: Or try the other version from Wikidata. Matěj Suchánek (talk) 20:19, 23 November 2018 (UTC)
Thanks a lot @Matěj Suchánek:, the Wikidata script works perfectly and without any local patch! --Andyrom75 (talk) 14:33, 26 November 2018 (UTC)