Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2014/Листопад

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2014/November and the translation is 100% complete.
Візуальний редактор
Знімок екрана iPad, що демонструє, яким чином перемикатися з одного редактора на інший.

Чи знали Ви?

Візуальний редактор доступний також у мобільній версії Вікіпедії. Увійдіть у систему та натисніть на піктограму олівця, аби відкрити вікно редагування обраної Вами статті. Натисніть кнопку налаштувань (шестірня) у верхньому правому кутку, аби обрати редактор, яким Ви бажаєте скористатись. Виберіть вкладку "⧼Mobile-frontend-editor-visual-editor⧽", аби скористатись Візуальним редактором, або "⧼Mobile-frontend-editor-source-editor⧽", щоб відкрити класичний редактор вікітексту.

Система запам'ятає, який метод редагування Ви обрали - вікітекст, чи Візуальний редактор, - і запустить той самий редактор при наступному редагуванні будь-якої статті.

Посібник користувача має інформацію щодо того, як користуватися Візуальним редактором. У мобільній версії доступні не всі можливості.

З моменту останнього розсилання новин, Команда розробників опрацювала чимало помилок та запитів, трудилася над підтримкою редагування таблиць, а також над використанням мов із нелатинським письмом. Їхні щотижневі оновлення публікуються на Mediawiki.org. Неофіційні примітки із останнього щоквартального огляду були опубліковані на Meta.

Останні покращення

Нещодавно була додана базова підтримка додавання таблиць із можливістю змінювати кількість рядків та колонок у них. Додаткові можливості, такі як перетягування колонок у різні місця, будуть введені пізніше.

Аби полегшити редакторам пошук найважливіших інструментів, деякі опції панелі інструментів заховані під пунктом "More", наприклад, "Underline" у меню стилів.

Французька Вікіпедія отримуватиме точніші результати пошуку за посиланнями, шаблонами та медіа-файлами, оскільки для всіх її користувачів була увімкнена нова пошукова система. Таку ж зміну цього тижня планують застосувати у китайській та німецькій Вікіпедіях, а наступного тижня — і в англійській Вікіпедії.

Система "pawn" здебільшого замінена. Баґи в цій системі іноді спричиняли вставку символів шахового пішака у вікітекст. Ця заміна забезпечить кращу підтримку нелатинських мов із, треба сподіватись, повноцінною підтримкою в майбутньому.

Візуальний редактор відтепер доступний для редакторів, які використовують Internet Explorer 10 чи 11 на комп'ютерах та мобільних пристроях. Internet Explorer 9 поки що не підтримується.

Комбінації клавіш для окремих опцій у панелі інструментів відтепер відображаються у меню.

У Візуальному редакторі теперішній дизайн буде замінено новою темою, яка була розроблена групою дизайнерів - User Experience/Design group. Вигляд діалогових вікон вже зараз змінений для мобільної версії. Вигляд повної версії буде змінено незабаром. Ви можете порівняти старий дизайн "Apex" із новим дизайном "MediaWiki", яким він невдовзі буде замінений.

Було виправлено декілька баґів із внутрішніми та зовнішніми посиланнями. Покращення пошуку розв'язали дратівливу проблему: при пошуку повної назви статті або файлу, на який треба було зробити посилання, система не могла знайти відповідної сторінки. Внутрішнє посилання всередині шаблона, що веде на сторінку, яка не існує, завдяки оновленню відтепер буде червоним - як і при читанні статті. Через помилку, протягом двох тижнів це оновлення діяло і на всі зовнішні посилання всередині шаблонів (вони стали червоними). При відкритті зовнішнього посилання із автоматичною нумерацією на кшталт [1] за допомогою клавіатури, запускався хибний інструмент редагування посилань. Всі ці проблеми були вирішені.

TemplateData

Інструмент для швидкого редагування TemplateData був введений до всіх вікіпроектів Фонду Вікімедіа у четвер, 6 листопада. Цей інструмент на той момент вже був доступний у 40 найбільших Вікіпедіях, а відтепер абсолютно всі вікі матимуть доступ до нього. Даний інструмент полегшує додавання TemplateData до документації шаблонів. Якщо він увімкнений, він кожного разу додаватиме спеціальну кнопку над вікном редагування будь-якого шаблона (в тому числі й підсторінок документацій). Аби застосувати його, відредагуйте шаблон або його підсторінку, після чого натисніть кнопку "Edit template data", що розташована вгорі. Прочитайте сторінку довідки щодо TemplateData, аби дізнатися більше. Ви можете випробувати редактор Templatedata у пісочниці на Mediawiki.org. Запам'ятайте, що TemplateData має зберігатись на підсторінці документації, або на сторінці самого шаблону. Для кожного шаблону використовуватиметься лише один блок TemplateData.

Ви можете використовувати нове налаштування автозаповнення, аби автоматично заповнювати певні параметри шаблону. Цю можливість можна використовувати для вставки дат, скажімо, як у цьому прикладі, або ж додавати найчастіше вживане значення для певного параметра. Автозаповненням можна знехтувати, якщо в редакторі в поле даного параметра ввести якесь інше значення для даного параметра.

У TemplateData ви можете позначити певний параметр як "обов'язковий". Діалогове вікно при редагуванні шаблона попереджатиме користувачів, якщо вони залишатимуть "обов'язковий" параметр незаповненим, а також вони не зможуть видалити цей параметр. Якщо ж шаблон може функціонувати без цього параметра, будь ласка, позначте його, натомість, як "suggested" або "optional" у TemplateData.

Забігаючи наперед

Команда розробників Візуального редактора планує невдовзі додати можливість автозаповнення для цитат. Буде покращено вигляд діалогового вікна пошуку медіа-файлів, аби зробити вибір з-поміж доступних у ньому зображень легшим та більш візуально комфортним. Команда публікує деталі щодо запланованої роботи на VisualEditor roadmap.

Посібник користувача оновлюється з метою додавання інформації про редагування таблиць. Переклади для більшості мов, за винятком іспанської, французької та нідерландської, значно застаріли. Будь ласка, допоможіть завершити поточні переклади для користувачів, які розмовляють Вашою мовою. Зверніться до нас, якщо Вам буде потрібна допомога із перенесенням перекладеної інструкції у Вашу вікі.

Ви можете вплинути на дизайн Візуального редактора! Через IRC, протягом робочих годин, розкажіть команді, що працює над розробкою Візуального редактора, що саме Ви хотіли б у ньому змінити. Наступні сесії відбудуться в середу 19 листопада, о 16:00 UTC, та в середу 7 січня 2015 р., о 22:00 UTC. Ви також можете поділитися своїми ідеями на mw:VisualEditor/Feedback.

Крім того, дослідниця користувацького досвіду Abbey Ripstra шукає редакторів, які продемонстрували б їй, як вони редагують Вікіпедію. Будь ласка, подайте заявку на участь в дослідницькій програмі, якщо ви хотіли б дізнатися про можливості, які вона надає.

Якщо Ви хотіли б допомогти із перекладом цієї розсилки новин, будь ласка, підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, щоб ми мали змогу сповістити Вас про наступний такий випуск. Підписуйтесь або відписуйтесь на Meta. Дякуємо! — Elitre (WMF)