Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2015/Червень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2015/June and the translation is 100% complete.


Візуальний редактор

Чи знали Ви?

При клацанні на посилання, що веде на статтю у вікі, тепер виводиться більше інформації:

Скріншот, на якому показане контекстне меню інструмента додавання посилань


Інструмент додавання посилань був перероблений:

Скріншот вікна пошуку посилань


Для додавання внутрішніх та зовнішніх посилань існують окремі вкладки.

Посібник користувача має більше інформації щодо того, як користуватися Візуальним редактором.

З часу виходу останньої розсилки новин, Команда розробників створила нові інтерфейси для інструментів додавання посилань та приміток, а також виправила чимало баґів та змінила деякі елементи дизайну. Окремі з цих баґів проявлялися у користувачів Візуального редактора на мобільних пристроях.Доповіді про перебіг роботи публікуються на mediawiki.org. Список завдань на квітень—червень доступний на Фабрикаторі.

Тестування впливу Візуального редактора на нових користувачів в англійській Вікіпедії саме завершилося на першій стадії. Протягом цього тестування половина заново зареєстрованих користувачів отримали автоматично увімкнений Візуальний редактор як основний, а в іншої половини він був вимкнений (його можна було ввімкнути самостійно).Основною метою цього дослідження було дізнатись, яка група проявить більшу ймовірність збереження редагувань, а також в якої групи буде більше продуктивних редагувань, які не потребують скасування. Початкові результати будуть опубліковані на Меті дещо пізніше цього ж місяця.

Останні покращення

Функції автозаповнення для приміток відтепер доступні у декількох Вікіпедіях, з використанням сервісу citoid . Citoid бере посилання на надійне джерело у формі URL або DOI, і повертає автоматично заповнену та відформатовану бібліографічну примітку. Якщо Citoid вже був увімкнений у Вашій вікі, то дизайн процесу додавання приміток з його допомогою змінився протягом травня. Усі примітки створюються всередині єдиного інструмента.В межах цього інструмента Ви можете вибрати бажану вкладку (⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-auto⧽, ⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-manual⧽, або ⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-reuse⧽). Кнопка додавання приміток тепер позначена словом «⧼visualeditor-toolbar-cite-label⧽» замість іконки у формі книги, а діалогове вікно автоматичного заповнення примітки має зрозуміліше позначення кнопки підтвердження дії — «⧼Citoid-citeFromIDDialog-lookup-button⧽».

Інструмент додавання посилань було перероблено на основі відгуків від редакторів Вікіпедії та тестування, що виконувалося користувачами. Тепер цей інструмент має дві окремі частини: одна для посилань на статті, та одна для посилань на зовнішні джерела.При виборі посилання, спливне контекстне меню покаже назву сторінки, на яку веде посилання, мініатюру зображення із цієї сторінки, опис із Вікіданих, та відповідні іконки для сторінок-багатозначностей, сторінок-перенаправлень та порожніх сторінок (у разі, якщо це необхідно в кожному конкретному випадку). Результати пошуку було скорочено до перших п'яти сторінок. Було виправлено декілька баґів, в тому числі темне виділення, яке з'являлося при першому збігові у вікні пошуку посилань. (T98085)

Інструмент вставки спеціальних символів у Візуальному редакторі тепер використовує той же набір спеціальних символів, що й редактор вікірозмітки. Адміни кожної вікі також мають змогу створювати додатковий розділ для найчастіше використовуваних символів, який буде розташований вгорі списку.Будь ласка, прочитайте інструкції щодо того, як модифікувати список спеціальних символів на mediawiki.org. Крім того, зараз також працює підказка, яка описує кожен символ в інтерфейсі інструменту вставки спеціальних символів. (T70425)

Були введені деякі покращення для праці з шаблонами. При пошуку шаблона, який треба вставити у статтю, перелік результатів міститиме також описи шаблонів. Список параметрів у діалоговому вікні додавання шаблону тепер залишиться розгорнутим після додавання параметра зі списку, тож користувачі не муситимуть клацати кнопку «⧼visualeditor-dialog-transclusion-add-param⧽» щоразу, коли бажатимуть додати ще один параметр. (T95696) Команда розробників додала нову властивість для TemplateData — «Example», для параметрів шаблону. Ця необов'язкова властивість, доступна для перекладу, відображатиметься тоді, коли є текст, який пояснює, яким чином заповнювати певний параметр. (T53049)

Дещо змінився дизайн основної панелі інструментів та декількох інших елементів — це було зроблено для того, аби вони гармоніювали з поточним оформленням MediaWiki. У Векторному оформленні окремі елементи в меню візуально відокремлені один від одного блідо-сірими рисками. Деякі кнопки та меню на панелі інструментів тепер містять як іконки, так і текстові позначення, а не щось одне, як раніше. Ця нова особливість дизайну використовується для кнопки цитування у вікі, в яких увімкнений сервіс Citoid.

Команда випустила довгоочікуване вдосконалення для праці з неіснуючими зображеннями. Якщо в статті є посилання на неіснуюче зображення, це посилання тепер буде видимим у Візуальному редакторі, де його можна виділити, редагувати, замінити, чи вилучити.

Працюймо разом

  • Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
  • Щотижневі зустрічі з розстановки пріоритетних завдань проходять і досі, відкриті для волонтерів, переважно в середу о 12:00 (опівдні) PDT (19:00 UTC). Дізнайтеся, як долучитися до зустрічі та номінувати баґи на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Проте, для того, аби номінувати баґ на розгляд як «Q4 blocker», не потрібно відвідувати такі зустрічі. Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до проекту «Q4 blocker» Візуального редактора.
  • Якщо Ваша спільнота у Вікімандрах, Вікіджерелах, Віківерситеті чи деінде захоче увімкнути Візуальний редактор за замовчуванням для усіх дописувачів, будь ласка, зв'яжіться з Джеймсом Форрестером.
  • Якщо Ваша спільнота хотіла б увімкнути функцію автоматичного заповнення приміток Citoid у Вашій вікі, будь ласка, подайте запит на Фабрикаторі у проекті Citoid. Додайте посилання на TemplateData найважливіших шаблонів цитування у Вашій вікі.
  • Команда планує організувати в липні другий «марафон перекладів» на тему Візуального редактора. Будь ласка, слідкуйте за [завданням на Фабрикаторі], аби вчасно дізнаватися деталі та отримувати оновлення. Оголошення будуть опубліковані у відповідний момент.

Підписуйтесь, відписуйтесь, чи змінюйте сторінку, на яку надходить ця розсилка новин, на Меті. Якщо Ви читаєте це повідомлення не своєю рідною мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на розсилку новин для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли Вас поінформувати, коли буде готовий наступний випуск. Дякуємо!

Elitre (WMF)