Jump to content

Výzva WikiGap

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page WikiGap Challenge and the translation is 93% complete.

WikiGap Challenge

[Social media: #WikiGap]

Vítejte na editorské výzvě na Wikipedii, jejímž cílem je zlepšit informovanost o ženách na Wikipedii!

Oč jde?

Jedná se o veřejnou soutěž v psaní a rozšiřování článků, jejímž cílem je zvýšit pokrytí Wikipedie v tématu žen a souvisejících tématech v co největším počtu jazyků, včetně jazyků Wikipedie v inkubátoru Wikimedia. Vítězové získávají skvělé výhry. Výzva je pořádána v rámci celosvětové kampaně WikiGap, jejíž první ročník se uskutečnil v roce 2019.

V roce 2023 spolupracujeme s partnery na vytvoření seznamů jmen významných žen, o kterých je na Wikipedii článků málo nebo žádné. Tyto články přinesou bonusové body.

Spouštíme také WikiGapFinder, nástroj, který vám pomůže objevit články o ženách, které existují v jednom jazyce, ale chybí v jiném. Můžete jej použít k identifikaci vhodných článků k vytvoření!

Kdy

The 2023 writing Challenge is unfortunately cancelled.

Jak

Soutěž má jednoduchou strukturu a je založena na bodovém systému KISS: Každý účastník má za cíl získat co nejvíce bodů.

Kdo

Každý může pomoci v jakémkoli jazyce a spolupracovat na psaní a/nebo překladu článků týkajících se žen. Zapojit se může každý wikipedista se účtem (na kterékoli wiki, včetně inkubátoru). Pro účast se stačí zaregistrovat v sekci Účastníci. Na různých akcích WikiGapu po celém světě poskytneme účastníkům informace, jak se mohou úspěšně zapojit.

Proč

Soutěž pořádá Švédské ministerstvo zahraničních věcí(ref) a Wikimedia Sverige s podporou švédských velvyslanectví, Úřadu OSN pro lidská práva (OHCHR) a pobočky Wikimedia po celém světě. Na Wikipedii chybí články o nejrůznějších tématech a prostřednictvím této soutěže doufáme, že se podaří zlepšit články týkající se žen. Zlepšení článků a pokrytí Wikipedie kolem žen je důležité, aby naši čtenáři našli kvalitní informace o lidech, kteří pomáhali utvářet náš svět.

Připojte seǃ

Contest details
Background
Prizes
List of articles
Participants
Results
Discussion
Log