Jump to content

Вікіпроект ЮНЕСКО/Вікі любить Землю: біосферні заповідники (переклад сторінки)

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page WikiProject UNESCO/Wiki Loves Earth Biosphere Reserves page translation and the translation is 100% complete.

Please add your translations of the Wiki Loves Earth Biosphere Reserves 2016 competition page so they can be added to the website, the website currently has translations for:

  • English
  • French
  • Spanish
  • Russian
  • Ukrainian

Content

  • Wiki Loves Earth 2016 has not started yet. Wiki Loves Earth will start in June. You may still share your images, but they will not be eligible for the competition.
  • Welcome to the Wiki Loves Earth contest! This is the upload wizard for photos of protected natural objects and areas.
  • Wiki Loves Earth 2016 is closed. You may still share your images, but they will not be part of the competition.

Поділіться своїми фотографіями біосферних заповідників ЮНЕСКО у Вікіпедії для того, щоб навчити та надихнути світ.

Представляємо результат співпраці організаційного комітету Вікі любить Землю та ЮНЕСКО— фотоконкурс «Вікі любить Землю: біосферні заповідники», метою якого є створення вільних для використання зображень всіх у світі біосферних заповідників у Вікісховищі, медіа-сайті для Вікіпедії.

10 зображень-переможців будуть представлені в дописі блогу на сайті ЮНЕСКО «Людина та Біосфера», поширені через облікові записи ЮНЕСКО в соціальних мережах та братимуть участь у міжнародному конкурсі Вікі любить Землю.

Вікі любить Землю

Вікі любить Землю — це щорічний міжнародний конкурс з фотографування природоохоронних територій, 2015 року понад 100 зображень було подано з 26 країн-учасниць. Вікі любить Землю також включає і всі охоронні території у деяких країнах, натисніть тут, щоб дізнатися більше та взяти участь.

Біосферні заповідники

Біосферні заповідники — це території сухопутних або прибережних/морських екосистем чи їх поєднання, визначені на міжнародному рівні в рамках програми ЮНЕСКО Людина та Біосфера (MAB). Кожен біосферний заповідник працює над виробленням рішень, які б поєднали збереження біорізноманіття та його стале використання. На сьогодні до Світової мережі біосферних заповідників входить 669 об'єктів у 120 країнах.

Візьміть участь

Вікіпедія є одним з найвикористовуваніших освітніх ресурсів світу, що щомісяця отримує понад 15 мільярдів переглядів сторінок. Вікіпедія дозволяє нам спільно працювати над тим, щоб люди отримували знання про світ природи та сталий спосіб життя. Ви можете зробити фото будь-чого в біосферних заповідниках: природних видів, ландшафтів, біорізноманіття, ознак зміни клімату, сталого розвитку та культурної різноманітності.

Ви можете також допомогти з тим, аби більше людей дізналось про конкурс та взяли участь. Для цього:

  • поширте це Facebook-повідомлення
  • ретвітніть цей твіт
  • зв'яжіться з біосферними заповідниками у Вашій країні й повідомте про конкурс
  • поділіться інформацією про конкурс з фотоклубами, університетами та будь-якими іншими групами, що, на Вашу думку, могли б бути зацікавленими. Цей конкурс є неймовірною можливістю для спільнот та відвідувачів біосферних заповідників створити фото цих місць та дізнатись більше про них.

Для біосферних заповідників також є багато інших способів вступити до співпраці з Вікімедіа, за детальнішою інформацією, будь ласка, натисніть сюди. Прес-реліз про цей конкурс доступний на сайті ЮНЕСКО тут та на сайті Фонду Вікімедіа тут.

Як долучитись

Натисніть на позначку біосферного заповідника на карті нижче:

  1. Натисніть на Біосферний заповідник для переходу на сторінку ЮНЕСКО про біосферні заповідники, щоб дізнатись більше про заповідник, побачити посилання на його веб-сайт, а також карту, якщо така є.
  2. Натисніть Долучитись до конкурсу для переходу на Вікісховище для завантаження Ваших зображень цього біосферного заповідника.
  3. Створіть ім'я користувача на Вікісховищі або ввійдіть до системи, використовуючи свій дійсний обліковий запис; будь ласка, не використовуйте назву організації в якості свого імені користувача.
  4. Зробіть у своїх налаштуваннях прив'язку облікового запису Вікісховища до адреси електронної пошти.
  5. Майстер завантажень дозволяє завантажувати по 50 зображень за один раз. Якщо Ви хочете завантажити більше зображень, будь ласка, натисніть на посилання на карті знову. Учасники можуть подавати необмежену кількість фотографій.

Примітка: багато біосферних заповідників охоплюють великі території, тож точки на карті не представляють весь об'єкт, більше інформації доступно за посиланням Біосферний заповідник.

Правила

Усі зображення повинні бути:

  • зробленими самостійно; усі роботи повинні бути оригінальними фотографіями, завантаженими їх авторами. Фото, завантажені будь-ким іншим, ніж автор (навіть з дозволу), не допускаються.
  • завантажені впродовж терміну конкурсу (5 червня — 30 червня 2016). Можна також подавати на конкурс фото, зроблені раніше конкурсного періоду, головне, щоб роботи були завантажені в період перебігу конкурсу.
  • бути доступними на умовах вільної ліцензії.
  • ілюструвати ідентифікований біосферний заповідник: списки об'єктів можна знайти на карті нижче та на сайті програми Людина та Біосфера.
  • зображення можуть бути будь-якої роздільної здатності, але лише фото з роздільністю мінімум 2 мегапікселі (1600x1200) зможуть взяти участь в міжнародному конкурсі.
  • завантажені за допомогою карти нижче; зображення завантажені через стандартний майстер завантаження Вікісховища не потраплять на конкурс.
  • участь у конкурсі є безкоштовною, обмежень на число зображень, що може бути подано, немає.
  • 10 зображень-переможців буде подано на міжнародний конкурс, правила міжнародного конкурсу доступні тут.
  • зображення можна завантажувати у Вікісховище будь-коли, але на конкурс потраплять лише завантажені у червні 2016 року.

Інша діяльність

Окрім «Вікі любить Землю: біосферні заповідники», ЮНЕСКО зробила всі офіційні описи біосферних заповідників доступними на умовах ліцензії Creative Commons та працює зі спільнотою Вікімедіа над перетворенням їх на статті Вікіпедії для всіх біосферних заповідників. Дізнайтеся більше тут.

Якщо Ви маєте відношення до біосферного заповідника та хотіли б отримати інформацію про іншу діяльність, натисніть, будь ласка, тут.

Повторне використання фотографій

Усі фотографії на Вікісховищі, включно з тими, що створено в рамках цього конкурсу, вільно та безкоштовно доступні, за детальнішою інформацією щодо повторного використання натисніть тут.

З запитаннями та за ще більш детальною інформацією, будь ласка, пишіть на адресу J.Cummings@unesco.org

  • Європейська бджолоїдка (Merops apiaster), Національний парк та біосферний заповідник «Ішкель», Туніс. Фото користувача Elgollimoh, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 3.0.
  • Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область, Україна. Фото користувача Vian, редаговане користувачем Iifar, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 4.0.
  • Баклани у сутінках на солоному ставку Вакаре, частина заповіднику Дельта Рони, Франція. Фото користувача Ddeveze, вільноліцензоване на умовах CC BY-SA 3.0.