Wiki Loves Pride

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wiki Loves Pride and the translation is 97% complete.
For 2023 campaign, see Wiki Loves Pride/2023.

LGBT pasididžiavimo ir istorijos mėnesis. Vikimedijos kelias.

Tradiciškai Birželis ir Spalis yra tie mėnesiai, kai lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų (LGBT) bendruomenės aukština LGBT kultūrą ir istoriją. Globali galimybė susivienyti ir diskutuoti, bei dalintis žiniomis apie žmones, kurie įsitraukia į LGBT bendruomenes.

Wiki Loves Pride yra organizuojamas Wikimedia LGBT

Wikimedia misija - visame pasaulyje suteikti galios žmonėms ir juos įtraukti į bendrą edukacinio turinio rinkimą ir kūrimą, bei jį pateikti visiems efektingai. Noras archyvuoti ir skleisti LGBT kultūrą ir istoriją yra ryškus ir LGBT, ir Wikimedia judėjimuose.

„Wiki Loves Pride“

„Wiki Loves Pride“ - globali kompanija, siekianti išplėsti ir patobulinti su LGBT susijusį turinį keliuose Wikimedia projektuose. Wiki Loves Pride veiklos sutelktos birželį ir spalį. Birželį visame pasaulyje vyksta tūkstančiai LGBT kultūros renginių ir švenčių. Spalis yra LGBT Istorijos Mėnuo (kiti jį mini vasarį - tai gali būti pridėta ateityje) ir šį mėnesį minima „atsivėrimo“ diena.

Jis yra organizuojamas Wikimedia LGBT. 2013 m. tai buvo tarsi „švelni pradžia“, kuri suteikė inercijos ateities veikloms.

„Wiki LGBT bendruomenėms suteikia galimybę dokumentuoti ir dalintis savo patirtimis ir žiniomis su pasauliu. Kuo toliau žengia LGBT judėjimas, tuo labiau yra svarbu galvoti strategiškai apie mūsų istorijos ir kultūros išsaugojimą ateities kartoms.“ „[Vikipedia] tobulėja tada, kai jūs suprantate apie ją daugiau. Kuo daugiau suprantate apie jos struktūrą ir kaip ji yra kuriama, tuo daugiau galite iš jos gauti. Tai dalis to, ko norime mokyti bibliotekose - kaip gauti kuo daugiau iš Vikipedijos straipsnio ir kaip kuo daugiau prisidėti prie Vikipedijos straipsnio.“
Gregory Varnum
LGBT aktyvistas ir WikiQueer įkūrėjas
Richard Knipel
Prezidentas, Wikimedia Niujorkas

Ką aš galiu?

Bet kurie LGBT renginiai ar organizacijos norinčios surengti veiklą ar renginį, kuris pridėtų turinio į Wikimedia projektą per birželio ir spalio mėnesius (galimai vasarį JK) gali tilpti po Wiki Loves Pride skėčiu. Štai keletas išbandytų ir veiksmingų pavyzdžių iš panašių projektų. Veikla gali naudoti elementus iš vieno ar daugiau pasiūlymų, ar kitų kūrybingų idėjų.

susitikimas
Paprasta, bet smagu. Suteikite erdvę savo bibliotekoje Wikimedians susitikimui. Tai gera galimybė susipažinti ir suplanuoti Wikimedia bendradarbiavimą ateityje.
redagavimo maratonas
Darbinis susitikimas. Pakvieskite Wikimedians surinkti informaciją redagavimo sesijai, dažniausiai apie tam tikrą temą (pvz. tam tikra bibliotekos kolekcija ar bendruomenę dominanti tema). Tai puikus būdas pamatyti bendradarbiavimą iš arti ir dirbti su profesionalais.
dirbtuvė
Pradinė viki raštingumo ir redagavimo dirbtuvė gali būti rengiama darbuotojams ar kaip vieša programa. Yra nemažai Wikimedians, kurie moko apie vikį tiek internete, tiek gyvai.
fotografavimas ir filmavimas
Nuotrauka pasako tūkstantį žodžių, o vaizdo įrašas gali pasakyti dar tiek. LGBT kultūros ir istorijos nuotraukos bei vaizdo įrašai, kurie yra prieinami visame pasaulyje didina supratimą apie LGBT žmones.

Sudomino?

Ar norite įsitraukti į Wiki Loves Pride? Norite pasikalbėti apie kitas LGBT turinio bendradarbiavimo galimybes?