Jump to content

Блог Вікімедіа/Чернетки/Застосунок для Android є найкращим застосунком Google Play 2015 року

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Blog/Drafts/Android app is a Google Play Best App of 2015 and the translation is 100% complete.


PUBLISHED 12/21

Пропозиції заголовка

  • Засносунок «Вікіпедія» для Android, тепер з інтерактивною картою, названо найкращим застосунком 2015 року

Тіло статті

Ви ще не завантажили застосунок «Вікіпедія» на свій Android? А даремно. Google назвав його «найкращим застосунком 2015 року», пропонуючи його в електронних магазинах Google Play в Росії, Індії, Мексиці, Японії та в Індонезії.

Вся команда Android Фонду Вікімедіа в захваті від такого визнання. Ми сподіваємося, що це допоможе людям в усьому світі ще активніше долучатися до поширення вільних знань. І, як і все, що ми робимо, застосунок є безкоштовним для завантаження та використання.

Ми важко працюємо для того, щоб розробити застосунок, яким користуватися було б просто та потішно, і який, в той же час, ніс би знання, зібрані у Вікіпедії, до Ваших кінчиків пальців. Оглядаючись назад на 2015, можна помітити, що застосунок еволюціював, отримавши чимало нових функцій:

  • Попередні перегляди статей Вікіпедії, на які є посилання у статті, яку Ви читаєте — завдяки цьому Ви можете ознайомитися з темою, не покидаючи відкритої сторінки.
  • Карточки «поділіться фактом», які дозволяють швидко та легко створювати графічні карточки, що містять факти з Вікіпедії, і якими можна ділитися через соцмережі, електронну пошту чи текстові повідомлення.
  • Більш зображення-центричний дизайн, вдосконалений функціонал пошуку та пропозиції для подальшого читання.

Ми також хотіли б представити Вам іншу нову функцію, яка з'явилася в останній версії застосунку: використовуючи вкладку «Неподалік», Ви можете отримати доступ до повної, інтерактивної мапи (на основі нового сервісу Wikimedia Maps), з невеличкими позначками, що відповідають за ті статті Вікіпедії, що описують визначні пам'ятки неподалік. Ця інтерактивна функція дозволяє перетягувати та збільшувати мапу, обираючи будь-яку іншу частину світу, і переглядати статті Вікіпедії, що стосуються обраного регіону.

При клацанні на будь-яку з тих невеличких позначок, відкриється вже знайоме віконце попереднього перегляду, яке відкривається при клацанні на внутрішні посилання в статтях. Ми розробили цю карту для кожного, кому цікаво, які об'єкти розташовані навколо їхнього місця перебування — для усіх, від мандрівників, що їдуть за кордон, до людей, що прагнуть дізнатися більше про своє рідне місто.

Ми маємо ще більше різних функцій у планах на 2016 рік — отримайте застосунок в магазині Google Play, та дізнавайтесь першими про всі нові функції, що з'являться наступного року!

Дмитро Брант
Інженер-програміст, власник продукту
Фонд Вікімедіа

Примітки

  • Зображення надано Google Play.
  • Застосунок «Вікіпедія» для Android тепер використовує сервіс Wikimedia Maps. Скріншот виконано Dmitry Брантом, поширюється під вільною ліцензією CC BY-SA 4.0.