Wikimedia CEE Spring 2017

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia CEE Spring 2017 and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikimedia CEE Spring 2017 — захід, який організований вікімедійцями та вікіпедистами із Центральної та Східної Європи з метою підтримати створення статей про кожну країну в регіоні в кожній з Вікіпедій регіону.

У наш час регіон Центральної та Східної Європи пережив кілька невдалих весен, які привели до нерозуміння, конфліктів і розчарувань (exempli gratia відставка Дубчека у квітні 1969 і придушення Празької Весни, ескалація конфліктів в Нагорно-Карабаській республіці весною 1988, заміна Дубчека в квітні 1969 року скасувати Празьку весну, ескалації конфліктів в нагірно-карабаському регіоні навесні 1988 року, інтенсифікації придністровського конфлікту в березні 1992 року, початок блокади Сараєво в квітні 1992 року і найсвіжіше — весна 2014 року, яка знаменує собою початок війни на Донбасі).

Метою Wikimedia CEE Spring є залучення місцевих сил, що володіють вільними знаннями, з метою накопичення та поширення інформації про історію, культуру, традиції та людей у кожному куточку регіону для підтримки взаємного визнання та розуміння і для підвищення кількості і якості доступних вільних знань про регіон CEE в глобальному масштабі.

Сам захід відбуватиметься традиційно з 21 березня по 31 травня. Протягом цього періоду часу, можна сподіватись, в усіх Вікіпедіях регіону, а також у багатьох за його межами, проходитимуть окремі конкурси з написання статей, які зосереджуватимуться на створенні з нуля і на значному покращенні вже наявних статей у різних категоріях, таких як історія, культура і видатні люди кожнісінької країни-учасниці з цього регіону. Більше інформації про теми статей можна отримати на сторінках зі списками статей.

Місцеві конкурси організовуються місцевими командами, і в кожній спільноті конкурс виглядатиме дещо по-іншому, щоб взяти до уваги місцевий контекст. Контактні дані локальних координаторів можна знайти на сторінці контактів. Під час останніх двох конкурсів виявилося, що волонтери-організатори з різних спільнот займалися виконанням різних пов'язаних завдань до самого кінця конкурсу. Локальні команди надають список статей про їхню країну, які вони хотіли б бачити всіма можливими мовами, і редактори з усіх інших країн створюють і значно редагують такі статті, в той час як учасники можуть писати статті на будь-яку тему, пов'язану з іншими країнами-учасницями цього регіону.

Чим більше учасників, тим веселіше. Якщо протягом цього конкурсу приєднаються якісь нові країни, місцевим організатором треба буде подумати над списком завдань — і розважатися!

Міжнародні організатори

Ім'я Ім'я користувача Країна Організація
Nikola Kalchev Лорд Бъмбъри Bulgaria Wikimedians of Bulgaria User Group
Алиса Селезньова Bulgaria Wikimedians of Bulgaria User Group
Mārtiņš Bruņenieks Papuass Latvia Wikimedians of Latvia User Group
Philip Kopetzky Philip Kopetzky Austria Wikimedia Österreich
Natalia Szafran-Kozakowska Magalia Poland Wikimedia Polska
Vira Motorko Ата Ukraine Wikimedia Ukraine
Bohdan Melnychuk Base Ukraine Wikimedia Ukraine
Liam Wyatt Wittylama Australia Europeana Liaison

Блог та соц-мережі