Вибори Фонду Вікімедіа/2021/2021-09-07/Результати виборів 2021

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/2021-09-07/2021 Election Results and the translation is 100% complete.

Вибори завершились 31 серпня 2021. Голоси більше не приймаються.
Результати були оголошені 7 вересня 2021. Будь ласка, не вагайтеся залишати будь-які відгуки щодо виборів 2021 року на післявиборній сторінці.

Вибори Ради 2021
Головна сторінка
Кандидати
Інформація про голосування
Система єдиного перехідного голосу
Результати
Обговорення
ЧаПи
Запитання
Організація
Переклад
Документація
Цей блок: перегляд · обг. · ред.

Результати найбільш суперечливих виборів до Ради повірених Фонду Вікімедіа

Дякуємо всім, хто брали участь у виборах 2021 до Ради повірених. Виборча комісія переглянула голоси у виборах до Ради повірених Фонду Вікімедіа, організованих для обрання чотирьох нових повірених. Рекордні 6873 людини з 214 проєктів подали свої чинні голоси. Найбільшу підтримку отримали чотири наступні кандидати:

  1. Rosie Stephenson-Goodknight
  2. Victoria Doronina
  3. Dariusz Jemielniak
  4. Lorenzo Losa

В очікуванні на затвердження Радою

Хоча ці кандидати обрані голосуванням спільноти, вони ще не призначені до ради повірених. Їм все ще треба успішно пройти перевірку даних і на відповідність кваліфікації, як сказано у Статуті. Цей процес може бути довшим, залежно від країни проживання кандидатів. Рада встановила приблизну дату, коли має бути призначено нових повірених — наприкінці цього місяця. Рада також затвердила коротке подовження каденції чинних повірених, які завершують свою роботу, для плавного переходу.

Дякуємо усім кандидатам

Дякуємо усім кандидатам за їхню участь. Вони поставили рекорд за кількістю кандидатів та регіональним різноманіттям: понад половина з 19 кандидатів походять з регіонів з-поза Північної Америки й Західної Європи. Ці вибори уперше використовували систему єдиного перехідного голосу. Ця система не визначає кількість голосів чи відсоток підтримки. Натомість вона показує, в якому раунді кожен з кандидатів вибуває. Ви можете переглянути повні результати на Мета-вікі, де задокументовано порядок, в якому кандидати математично вибували.

Дякуємо усім волонтерам на виборах

Рада повірених підкреслює важливість збільшення різноманіття Ради. Десятки волонтерів, підтримувані командою багатомовних фасилітаторів, доносили інформацію про вибори 61 мовою. Вони провели багато бесід про вибори до Ради понад 50 мовами і заохочували членів спільноти брати участь у всіх аспектах виборів.

Статистика

Вибори до Ради повірених 2021 були першими в багатьох аспектах. Команда Стратегії руху та врядування невдовзі опублікує звіт з найцікавішими показниками. Тим часом деяку статистику можна знайти на Мета-вікі. Тут ми подамо деякі основні моменти.

  • Порівняно з 2017 роком участь зросла на 1753 виборці. Загальна явка склала 10,13%, що на 1,1 відсоткового пункту більше, ніж у 2017.
  • Найвищу участь серед вікі, де є принаймні 5 виборців з правом голосу, показали Вікіпедії мовами хауса й іґбо. Обидві вікі мають явку 75% (6 із 8 виборців з правом голосу). Також високі показники участі показали Вікіпедії телугу, непальською та пенджабі.
  • Найбільше зростання в участі серед вікі, де є принаймні 50 виборців з правом голосу, показала каталонська Вікіпедії, де проголосували 36,3% виборців з правом голосу (що на 28 відсоткових пунктів більше, ніж у 2017).
  • У цих виборах взяли участь 214 вікі. Маються на увазі ті вікі, де було створено обліковий запис виборця.
  • Загалом 74 вікі, які не брали участь у 2017, дали виборців на цих виборах.
  • Загалом 226 вікі мали хоча б одного виборця з правом голосу, але ніхто з них не проголосував. Найбільшим електоратом у цій групі є кантонська Вікіпедія, де налічується 25 виборців з правом голосу.

Найближчими днями буде опубліковано анонімізований список голосів, що дозволять глибше вивчення і публікацію більшої кількості показників. Переглянути список голосів можна тут:

Вибори 2022

Наступні вибори до Ради повірених заплановані на 2022 рік. Зацікавлені члени спільноти можуть слідкувати за оновленнями на сторінці виборів до Фонду Вікімедіа. Цього разу обиратимуть чотирьох кандидатів. Уже зараз можна розглядати можливість подати свою кандидатуру і починати готуватися. Члени спільноти можуть переглянути ресурси для кандидатів, щоб дізнатися більше про те, чого очікувати і як готуватися до цієї ролі.