Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/CandidateQ&A/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/CandidateQ&A and the translation is 100% complete.

Seçim 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erdi. Daha fazla oy kabul edilmeyecektir.
Kesin sonuçlar sonuç gününde açıklandı. Lütfen seçimlerin analiz sonrası sayfasında 2021 seçimleriyle ilgili herhangi bir geri bildirim göndermeyi düşünün.

2021 Heyet Seçimleri
Anasayfa
Adaylar
Oylama bilgisi
Devredilebilir Tek Oy
Sonuçlar
Tartışmalar
SSS
Sorular
Organizasyon
Çeviri
Belgeleme
Bu kutu: gör · tartış · düzenle

Her seçimde topluluk Mütevelli Heyeti adaylarına cevaplamaları için sorular gönderme hakkına sahip oluyor. Seçim Komitesi toplulukça geliştirilen listeden soruları seçiyor. Bu yıl, Seçim Komitesi adayların cevaplaması için on bir soru belirledi.

Her soru okunabilirliğinin artırılması için alt sayfalara bölündü. Topluluk buna ilişkin görsel tasarım hakkında, bu sayfanın tartışma sayfasında geri dönüş sağlamaya davetlidir. Sorulara verilen cevaplar hakkında tartışma için lütfen her sorunun kendi tartışma sayfasını kullanın.

Adaylar: Cevapların soru başına yaklaşık 1600 karakterden (boşluklar hariç) uzun olmaması şiddetle tavsiye edilir. Açıklayıcı olması için kullanılan ilgili bağlantılar yönünden bir sorun olmamakla birlikte, lütfen daha detaylı açıklamalar içeren bir sayfaya bağlantı vermeyin. Bu durum, seçmen ve aday sayısı nedeniyle, bu sayfaların okunabilir, bilgilendirici ve seçmenler için ileride kullanılabilir olması için gereklidir.

Seçim Komitesi tarafından seçilen sorular

 1. Sizce Wikimedia projelerindeki gönüllülerin sayısı nasıl artırılabilir?
 2. Gelecekte (kıyaslayın; ör. Karar Vermede Eşitliği Sağlama) viki-evrenindeki (topluluklar, iştirakler vb.) diğer oluşumlarla ilgili olarak Heyeti nerede görmeyi umuyorsunuz?
 3. Heyet'e seçildikten sonra adaylar toplulukla nasıl iletişim kuracak?
 4. Vikilerin, internetin geleceğini nasıl şekillendirdiğini ön görüyorsunuz ve Wikimedia Vakfı bu vizyonu gerçekliğe dönüştürmeyi nasıl destekleyebilir?
 5. Wikimedia'dan Wikipedia'ya oluşan marka değişimi hakkındaki düşünceleriniz nedir?
 6. Yakın gelecekte (2-3 yıl) Wikimedia Vakfı yeni oluşacak viki-toplulukları ile nasıl ilişki kurmalıdır?
 7. Wikimedia Topluluğu içerisinde çeşitlilik size ne anlam ifade ediyor? Bu ölçülebilirlik nasıl başarılabilir? (Örnek: Veri Boşluklarını Azaltma)
 8. Farklı Vikipedi topluluklarının özerklik iddiası ve Wikimedia'nın artık merkezi olarak düzenlemek istediği girişimler hakkında ne düşünüyorsunuz?
 9. Sizce önyargılarla mücadeleyi geliştirmek için neler yapılabilir?
 10. Vikitür, Vikihaber, Vikiversite ve diğer küçük Vikiprojelerin geleceği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Wikimedia Vakfı onları nasıl destekleyebilir?
 11. Wikimedia Vakfı'nın fonlarını Wikimedia projeleriyle ilgili olmayan amaçlarla kullanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Topluluk Soruları ve Aday Cevapları

Her soru için ayrı ayrı destekleriyle birlikte, topluluk sorularının tam listesi erişime açıktır. Adaylar bu listeden de soruları yanıtlayabilir.

Bunlara ek olarak yukarıdaki listedeki topluluk sorularını cevaplayan adaylar: