Jump to content

Wikimedia Vakfı seçimleri 2013

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/FDC elections/2013 and the translation is 86% complete.
Outdated translations are marked like this.
Info The election ended 22 June 2013. No more votes will be accepted.

The results were announced on 24 June 2013.

Seçim sayfasının çevrilmesine yardım edin.
2013 Seçimleri Fonları Yaygınlaştırma Komitesi düzenlenecek 1 Haziran st haziran boyunca 15 inci 2.013 . Wikimedia topluluğu üyeleri 2015 yılında sona erecek bir iki yıllık bir süre için iki aday seçme şansına sahipsiniz. FDC sürecinin amacı, finansman konusu kuruluşlar Wikimedia hareketinin misyonu hedefleri gerçekleştirmek üzerinde etkisi sağlayacak istenen ölçüde bir değerlendirmesine dayalı, FDC serbest Wikimedia kuruluşlara tahsisi yapmaktır.

Seçim Kurulu nd </ sup> üzerinde ya da Haziran önce 22 sonuçlarını açıklayacak. Detaylı sonuçlar satışa sunulacak.

Adaylar için bilgiler

FDC üyelerinin görevleri ve sorumlulukları

'Kimden FDC portalı FDC üyeleri, önemli bir zaman ayırmanız odak ve çaba, dahil olmak üzere beklenir: FDC toplantılarda * In-kişi katılım (yılda beklenen 2-3 toplantı);

 • Okuma ve yılda iki teklif turda değerlendirilmesi önerileri (Mart ve Ekim);
 • Sürekli izleme ve toplum içinde FDC tartışma ve etkinliklere katılım ve
 • Ender FDC personeli ve diğer FDC üyeleri ile yoğun e-posta ve IRC iletişim.

FDC, adaylar alabilmek için:

 • 21 yaşın üzerinde ve kendi ülkelerinde çoğunluk yaşın üzerinde olmalı;
 • (Tam akıcılık gerekli değildir rağmen) İngilizce etkin çalışması için mümkün olmalı;
 • WMF uygun kişisel kimlik ile mevcut olmalı, bir kopyasını kayıt tutma için WMF tarafından muhafaza edilecektir;
 • Gerektiği gibi yüz yüze toplantılara katılmak üzere bu süreci ve durumu işlemek için yeterli zaman ve özveri var;
 • Toplum tartışmalara yapıcı bir sicili ve çözme ortak sorunu doğru bir yönelim var ve
 • Çıkar çatışmalarını bir kenara ve bireysel ya da örgütsel çıkarlarını dikkate almadan Wikimedia hareketinin misyonu hedeflerine yönelik çalışabilme.

FDC fon talep işletmelerin personel / yönetim kurulu üyeleri FDC üzerinde hizmet edebilir, ancak, onların işletmenin uygulama ile ilgili görüşmeler kendilerini davayı bırakması gerekir.

Yönetim Kurulu-randevu ve toplum seçim süreçleri, FDC üyelik (bir bütün olarak) her iki ile adayların dikkatli seçimi ile aşağıdaki beceri ve özelliklere sahip olmalıdır: * Deneyim programları yönetmek veya değerlendirilmesi; * Hibe verme uzmanlık (bir Yetki olarak veya ya fonların burs veren); * maruz kalma, anlayış ve Wikimedia hareketi kişisel güvenilirlik (bu, Wikimedia hareket içinde programları, bölümleri veya idari rollerde deneyim) ve * Cinsiyet, coğrafi ve dil çeşitliliği.

FDC üyelerine uyması beklenir mafsallı [Taahhüt ve İlgi Anketi Çatışma [Fonları yaygınlaştırılması Komitesi / Rehin | çıkar çatışması hükümleri]] bu haksız yere etkilenme riskini azaltacaktır. Ön Aday Bir mahkum olanlar olmamalıdır: | (bkz. Wikimedia Foundation seçimleri 2013 # Seçmen Gereksinimler seçmen Gereksinim) aşağıdaki ek şartlara | adaylar için başvuru şartlarını [seçmenlerin] [# seçmenlerin] için aynıdır ciddi bir suç veya sahtekarlık ya da aldatma içeren herhangi bir suç ve * Sen kar amacı gütmeyen bir kuruluş veya diğer şirket nedeniyle kötü yönetim ya da kötüye bir konumdan kaldırıldı olmamalıdır; aday veya seçim sırasında ve *, sen olmayabilir yasaklanmış ya da 30 gün veya daha uzun bir süre için herhangi bir Wikimedia projeden bloke ve * Sen 21 yaşın üzerinde ve kendi ülkenizde çoğunluğu yaşın üzerinde olmalı ve * Sen (Wikimedia Foundation için kimlik belgesi sunmalıdır ) aşağıya bakın. Adaylık nasıl gönderilir?

Eğer uygunsa, aşağıdaki yaparak adaylığını gönderebilirsiniz:

 1. Eğer Fon Yaygınlaştırma Komitesi, sizin ilgili görüş ve deneyim, ve başka bir şey için seçilmiş olsaydı ne yapacağını belirten hiçbir 1200'den fazla karakter kısa bir özetini yazın Eğer ilgili olduğunu düşünüyorum. Diğer adaylarla |: Bu onay veya diğer platform sayfaların listelerine bağlantı ve [barut] Kayrak (seçimler) [w] çalışmıyor olabilir sizin aday özeti kullanamazsınız.
 2. Kendi özeti Gönder 0:00 24 Nisan tarihleri ​​arasında inci 2013 (UTC) 23:59, Mayıs 17 inci 2.013 (UTC). Sizin ifadesi yalnızca teslim sonra 3 gün içinde değişti, ya da en fazla 17 Mayıs inci inci ufak düzeltmeler (örneğin, yazım düzeltme için) ya da çevirisi dışında, hangisi önce,. Olabilir Herhangi bir ekleme veya bu tarihten sonra gönderilen içerik değişiklik zaman damgalı ve orijinal özet ayrı sunulan olacak ve orijinal özeti aynı tüm dillerde tercüme olsun eğer sadece seçmenlere sunulacak. Daha önce gönderimler daha dillere çeviri için zaman tanımak ve bu dikkat etmelisiniz yaygın olarak tercüme edilemez hemen önce bitiş tarihi veya sağlanan başvuru. 'NOT: sunumun bir parçası olarak, standart sorulara yanıt vermek zorundadır. Bu soruların yanıtları özet için karakter olarak saymaz. Standart sorular şunlardır: 'senin deneyimleri
  1. Ne FDC çalışmaları ve öneri süreci geliştirmek olacağını düşünüyorsunuz?
   1. Yaklaşık yıllık plan ve programları yönetmek ve / veya değerlendirilmesi?
   2. Hibe civarında?
  2. Wikimedia ile tarihin nasıl FDC için uygun yapmak?
 3. 23:59 önce Wikimedia Vakfı'na kimlik kanıtı Gönder 17 Mayıs inci (UTC). Bir aday olarak kendinizi liste zaman özel bu ihtiyacı karşılamak hakkında daha fazla bilgi ile Seçim Komitesi üyesi tarafından irtibata geçilecektir.

Yukarıdaki şartlara ve son başvuru tarihlerine ​​uymayan adaylar diskalifiye edilecektir. Wikimedia Vakfı'na kimlik belgesi gönderme Bu pozisyon için aday adaylığı bir koşulu olarak kimlik ve çoğunluğunun yaş kanıtı kanıtı sunmalıdır. Bu ispat aşağıdaki yollardan biriyle sağlanabilir: * Kopya veya sürücü belgesi tarama. * Kopyalama veya pasaport tarayın. * Kopya ya da gerçek adı ve yaş belirten diğer resmi belgelerin tarama.

Posta yoluyla +1 (415) 882-0495 * için faks yoluyla güvenli-bilgi (_AT_) wikimedia.org * (salyangoz posta) e-posta yoluyla *: Bu aşağıdaki araçlardan biri olarak WMF sağlanabilir: :: Wikimedia Foundation Inc :: Attn: PHILIPPE Beaudette :: 149 Yeni Montgomery Street, 3rd Floor :: San Francisco, CA 94106 :: ABD * Not yazılan tavsiye edilmez. Bir adayın belgelerine 23:59 UTC 17 Mayıs 2013 tarihine kadar WMF ofislerinde ulaşmadı ise istisna yapılmaz. Organizasyon

Zaman çizelgesi

 • 24 Nisan - 17 Mayıs 2013: Aday başvuru
 • 17 Mayis 2013: kimlik belgesi (geç veya eksik başvuru yapanlar diskalifiye edilecektir) göndermek için son tarih
 • 01-15 Haziran 2013: seçimler
 • 16-18 Haziran 2013: oy-kontrol
 • 18-22 Haziran 2013: sonuçlarının yayınlanması