Jump to content

Fundraising 2011/Brandon Letter/sk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Cítim sa, akoby som prežíval prvý riadok svojho nekrológu.

Nemyslím si, že v budúcnosti budem vykonávať dôležitejšiu činnosť ako tú, ktorú momentálne vykonávam pre Wikipédiu. Netvoríme tu len obyčajnú encyklopédiu, snažíme sa robiť ľudí slobodnými. Ak máme prístup k slobodným informáciám, sme lepšími ľuďmi. Chápeme, že svet je väčší ako my sami a stávame sa v dobrom slova zmysle nakazenými toleranciou a porozumením.

Wikipédia je piatou najnavštevovanejšou web stránkou na svete. Stará sa o ňu malá nezisková organizácia, pre ktorú pracujem. Nešírime reklamy, aby sme nemuseli obetovať našu nezávislosť. Stránka nie je a nikdy by nemala byť nástrojom propagandy.

Našu prácu umožňujú príspevky našich čitateľov. Pomôžeš nám ochrániť Wikipédiu a prispeješ sumou 5 $, 10 €, 1000 ¥ alebo inou sumou, ktorú si môžeš dovoliť?

Pracujem v Nadácii Wikimedia, pretože celá duša mi hovorí, že konám správnu vec. Robil som pre veľké firmy, pracoval na somarinách, ktoré len ťahali z detí peniaze bez toho, aby o tom vedeli. Domov som chodil zničený.

Možno neviete, že Nadácia Wikimedia má len minimum zamestnancov. O väčšinu stránok z prvej svetovej desiatky sa starajú tisíce ľudí a majú obrovský rozpočet. Ale napriek luxusným podmienkam nevytvárajú ani zlomok z toho, čo dokážeme my.

Príspevkom pre Wikipédiu podporíš šírenie slobodných informácií na celom svete. Nielenže zanecháš dedičstvo svojim deťom a ich potomkom, ale zvyšuješ kultúrnu a ľudskú úroveň ľudí na celom svete, ktorí majú k tomuto pokladu prístup. A prispeješ k tomu, aby sem mal jedného dňa prístup každý.

Ďakujem,

Brandon Harris
Programátor, Nadácia Wikimedia