Fundraising 2011/Susan Letter/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Google ma prawie milion serwerów. Yahoo zatrudnia około 13 000 ludzi. Wikipedia ma tylko 679 serwerów i 95 pracowników.

Tymczasem zajmuje piąte miejsce w Sieci i miesięcznie służy 454 milionom różnych ludzi, a wszystko to działa tylko dzięki darowiznom.

Zaglądając do Wikipedii, warto sobie uświadomić, jak cudownie jest czerpać informacje z tej ogromnej skarbnicy nieodpłatnie, w dodatku bez konieczności oglądania reklam, wyskakujących okienek z ogłoszeniami, zasłaniających obraz bannerów i tak dalej. To czyste, wspaniałe doświadczenie.

Sądzę, że ludzie, którzy korzystają z Wikipedii i mogą sobie na to pozwolić, powinni poczuć się moralnie zobowiązani, by przekazać choć parę dolarów, wiedząc, że istnieje taka potrzeba.

A może prześlecie małą darowiznę już dziś – 15 albo 60 złotych?

Zadziwiające w Wikipedii jest to, że tacy zapaleńcy jak ja, pasjonujący się dziwactwami w rodzaju brzuchonogów (czyli ślimaków), mogą skrzyknąć się razem i podzielić swą pasją z innymi ludźmi na świecie. W tym właśnie tkwi magia Wikipedii – niewysłowione światło jaśniejące we wnętrzu nas wszystkich, wywodzące się z chęci pomocy w zdobywaniu informacji, pomocy w dzieleniu się wiedzą.

Proszę, postarajcie się, aby ten ogród wiedzy rozkwitał – przekażcie na jego rzecz swoją darowiznę.

Dziękuję,

Susan Hewitt
Wikipedystka