Template:Community Wishlist Survey/section-proposal-phase/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Community Wishlist Survey/section-proposal-phase and the translation is 100% complete.
 
Maskotka Community Tech: pies z czapką Mikołaja.

Etap składania propozycji to pierwsze dwa tygodnie tego badania.

W etapie składania propozycji uczestnicy z każdych projektów i każdej wersji językowej mogą przesyłać propozycje funkcji i poprawek, które chcieliby zobaczyć w {{{1}}} roku. Propozycje można przesłać w dowolnym języku - jeżeli będzie w innym języku niż angielski postaramy się ją przetłumaczyć, aby osoby mówiące w innym języku mogły ją lepiej zrozumieć.

Propozycje powinny być odrębnymi, jasno określonymi zadaniami, które bezpośrednio przyniosą korzyści aktywnym uczestnikom Wikimediów. Propozycja powinna zawierać odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jaki problem chcesz rozwiązać?
  • Na których użytkowników będzie mieć wpływ? (redaktorzy, administratorzy, redaktorzy Wikiźródeł, itp.)
  • Jak radzicie sobie teraz z tym problemem?
  • Jakie są proponowane rozwiązania? (jeżeli są pomysły)

Twoja propozycja powinna być jak najbardziej szczegółowa, zwłaszcza opis problemu. Nie pisz tylko "Funkcja X jest przestarzała", "wymaga ulepszeń", "ma wiele błędów". Nie są to wystarczające informacje, z których ma wynikać co ma być zrobione. Dobra propozycja to taka, w której dokładnie jest wyjaśnione, jaki jest problem i kogo on dotyczy. Nie ma problemu jeżeli nie znasz konkretnego rozwiązania lub masz kilka propozycji rozwiązania, ale nie wiesz, które z nich jest najlepsze.

Przesłanie propozycji to dopiero początek procesu. Trwający dwa tygodnie etap składania propozycji to czas, gdzie społeczność może wspólnie pracować nad opracowaniem treści propozycji tak, aby miała większe szanse na sukces w fazie głosowania. Gdy propozycja zostanie przesłana, każdy może skomentować propozycję lub ją ulepszyć poprzez zadawanie pytań i proponowanie zmian. Podobne propozycje można łączyć; bardzo szerokie propozycje trzeba dzielić na oddzielne pomysły. Cel to stworzyć najlepszą z możliwych propozycji do etapu głosowania.

Od osoby przesyłającej propozycję oczekuje się aktywności w dyskusji i pomocy we wprowadzaniu do niej zmian. Z tego powodu ograniczamy limit propozycji do trzech na konto. Jeżeli wyślesz ich więcej, poprosimy Cię o ich zawężenie do trzech. Przynieś swoje najlepsze pomysły!

Podobnie, tylko zarejestrowani użytkownicy mogą składać propozycje. Ma to na celu upewnienie, że będą ją obserwować i odpowiadać na pytania. Tak jak z głosowaniem, musisz być aktywnym użytkownikiem przynajmniej jednego z projektów Wikimedia. Jeżeli nie spełniasz kryteriów lub przekroczyłeś limit propozycji, poproś kogoś innego aby przejął opiekę nad propozycją.

Uwaga: Propozycje nakłaniające do usunięcia lub wyłączenia funkcji opracowanej przez zespoły produkcyjne WMF są poza zakresem działania Community Tech. Takie propozycje nie znajdą się w głosowaniu.