Шаблон:Заголовок обговорення політики конфіденційності

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Template:Privacy policy talk header and the translation is 100% complete.
Політика конфіденційності Фонду Вікімедіа (обговорення)
Скорочення:
T:P

Ця сторінка призначена для обговорення Політики конфіденційності Вікімедіа.
Для повідомлення про факти порушення Політики конфіденційності, будь ласка, зв'яжіться із Комісією омбудсменів.

Privacy-related pages ±

Current documents

(talk)

Past documents

Що змінюється?

Декілька коментарів на цій сторінці містили запитання про те, що змінюється у проекті відносно до поточної Політики. Для того, щоб допомогти новачкам підключитись до розмови, ми відмітили нові зміни у цьому вікні. Але не соромтесь вільно вступати у дискусію щодо цих змін тут.

Загалом, зважаючи на те, що поточна Політика була розроблена у 2008 році, вона не передбачає багатьох технологій, які використовуються зараз. Нова політика покликана передбачити випадки використання технологій, які не передбачені поточною редакцією. Ось, для прикладу, деякі з них:

  1. Куки: поточна політика згадує використання тимчасових сеансових куків, і в загальному йдеться про деякі відмінності у використанні куків між простим читанням та читанням чи редагуванням з-під власного облікового запису. У новому проекті перераховані конкретні куки, які ми використовуємо, і вказано, для чого вони використовуються, а також коли закінчується термін їх дії. Проект політики далі уточнює, що ми ніколи не будемо використовувати сторонні куки без дозволу користувачів. Він також окреслює інші технології, до використання яких ми можемо вирішити вдатись для збирання даних, таких як відстеження пікселів чи локальне зберігання даних.
  2. Інформація про місце перебування: у той час, як поточна політика не передбачає збір і використання даних про місце перебування, проект політики передбачає, як ми можемо отримувати розташування Вашого пристрою за допомогою GPS і подібних технологій, метадані, що передаються разом із завантаженими зображеннями, а також IP-адреси. Проект також пояснює, яким чином ми можемо використовувати ці дані.
  3. Інформація, яку ми отримуємо автоматично: поточна політика чітко не стверджує, що ми можемо отримувати певну інформацію автоматично. Новий проект стверджує, що коли Ви здійснюєте запити до наших серверів, Ви автоматично надаєте певну інформацію. Проект також уточнює як ми використовуємо цю інформацію, щоб керувати сайтами, забезпечувати кращу безпеку, боротися з вандалізмом, оптимізувати мобільні додатки та полегшити для Вас користування сайтами.
  4. Обмеження розкриття даних: поточна політика стисло стверджує, що паролі й куки користувачів не слід розкривати окрім випадків, коли цього вимагає закон, однак не пояснює, яким чином можуть бути розкриті ті чи інші дані. Новий проект політики чітко перелічує випадки можливого розкриття різних типів даних, а не лише паролів та куків. Сюди також входять пояснення принципів передачі деяких даних волонтерам-розробникам, чия праця є суттєвою для наших проектів із відкритим кодом. Також сюди належить передача неперсональних даних дослідникам, які згодом можуть поділитися результатами своїх досліджень із нашою спільнотою, аби ми могли краще розуміти, як працюють наші проекти, і вдосконалювати їх.
  5. Дані користувачів не продаються за жодних обставин: поточна політика не згадує цього. У той час як досвідчені редактори й члени спільноти розуміють, що продаж даних суперечить нашому етосу, для новачків нема звідки дізнатися, чим наші проекти відрізняються від більшості інших вебсайтів, якщо ми самі їм про це не скажемо недвозначно. Новий проект чітко стверджує, що ми ніколи не продаватимемо та не здаватимемо в оренду дані користувачів, та не використовуватимемо їх для продажу їм будь-яких товарів чи послуг.
  6. Сповіщення: ми ввели функцію сповіщень вже після того як з'явився проект поточної політики. Тому

не дивно, що він не містить згадки про них. Новий же проект пояснює, як використовуються сповіщення, що вони іноді збирають дані через пікселі відстежування, а також містить інформацію про те, як від цього можна відмовитись.

  1. Сфера дії політики: поточна політика окреслює сферу дії в загальних термінах, тоді як ми хочемо дати чітке визначення випадків, до яких ця політика є застосовною. Новий проект містить розділ із детальними поясненнями того, які питання ця політика охоплює, а які ні.
  2. Опитування та відгуки: поточна політика не звертається окремо до таких речей як опитування чи форми для надсилання відгуків. Новий проект пояснює, коли ми можемо використовувати опитування, і яким чином ми повідомимо Вам про те, яку інформацію ми зберемо.
  3. Процедури для оновлення цієї політики: новий проект чітко визначає, яким чином ми Вас сповістимо, якщо виникне потреба змінити цю політику. Цей підхід відповідає нашій поточній практиці, але ми хочемо зробити наше добровільне зобов'язання чіткішим: у випадку потреби внесення суттєвих змін до цієї політики, ми сповістимо Вас про це заздалегідь, надамо спільноті можливість прокоментувати зміни, та надамо інформацію про пропоновані зміни в кількох мовних варіантах.

Звісно, це не повний список змін. Якщо Ви помітите інші зміни, що Вас зацікавлять, не соромтесь підняти щодо них питання, і ми прояснимо наші наміри в такому конкретному випадку.

Ціллю політики конфіденційності є інформування користувачів про те, яку інформацію ми збираємо, як її використовуємо, та з ким ми нею ділимося. Поточна політика добре виконувала ці завдання, ще коли її було написано, але зараз вона просто-напросто застаріла. Сподіваємось, що з Вашою допомогою нова політика надаватиме всю необхідну інформацію про використання персональних даних у наших проектах.

YWelinder (WMF) (talk) 01:07, 6 September 2013 (UTC)