WikiForHumanRights Challenge/2021/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page WikiForHumanRights Challenge/2021 and the translation is 92% complete.
#WikiForHumanRights: 2021 Challenge
Right to a healthy environment

Write about human rights, environmental health and diverse communities impacted by these issues around the world!

There is nothing like home :) Read more about the campaign! Ready to win? Learn more about our partners Follow the numbers .. {{{imge_exp_text7}}} Follow the numbers .. Follow the latest news..
Homepage Call to Action Prizes List of articles Participants Community events Discussion Log

Strona główna wyzwania

Witaj w wyzwaniu #WikiForHumanRights dotyczącym „Prawa do zdrowego środowiska”! To część większej #WikiForHumanRights campaign.

Co: To publiczne wyzwanie polegające na tworzeniu i ulepszaniu artykułów związanych z prawami człowieka, w szczególności z tematami praw człowieka związanymi z prawem do zdrowego środowiska w językach dla Wikipedii lub innych projektów Wikimedia. Zwycięzcy otrzymają drobne nagrody upamiętniające ich udział. Wyzwanie organizowane jest w ramach kampanii „#WikiForHumanRights” od 15 kwietnia do 15 maja 2021 r., Prowadzonej we współpracy z UN Human Rights Office (OHCHR) oraz UN Environmental Program.

Kiedy: Wyzwanie będzie trwało od 00:01 15 kwietnia do 23:59 15 maja 2021 r. (GMT). Czwartek, 22 kwietnia to „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. W czasie trwania kampanii (dołącz do lokalnego wydarzenia!) będą miały miejsce wydarzenia, jeśli szukasz inspiracji lub potrzebujesz pomocy w przemyśleniu tematów.

Jak: Edytuj artykuły i zdobywaj punkty w oparciu o nasz system punktowy: zdobywasz punkty podczas ulepszania artykułów, a celem każdego uczestnika jest zdobycie jak największej liczby punktów. Będziemy mieli specjalne nagrody za wkład w językach spoza ONZ.

Kto: Każdy może pomóc w dowolnym języku we współpracy przy pisaniu i/lub tłumaczeniu artykułów dotyczących praw człowieka i prawa do zdrowego środowiska. Każdy zarejestrowany wikipedysta (na dowolnej wiki) może wziąć udział. Aby wziąć udział, wystarczy zapisać się na sekcji uczestników.