WikiForHumanRights Mücadelesi

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page WikiForHumanRights Challenge/2021 and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.
#WikiForHumanRights: 2021 Challenge
Right to a healthy environment

Write about human rights, environmental health and diverse communities impacted by these issues around the world!

There is nothing like home :) Read more about the campaign! Ready to win? Learn more about our partners Follow the numbers .. {{{imge_exp_text7}}} Follow the numbers .. Follow the latest news..
Homepage Call to Action Prizes List of articles Participants Community events Discussion Log

Mücadele Ana sayfası

"Sağlıklı çevre hakkı" konusundaki #WikiForHumanRights mücadelesine hoş geldiniz! Bu, daha büyük olan #WikiForHumanRights kampanyasının bir parçasıdır.

Nedir: Bu, insan haklarıyla ilgili makalelerin, özellikle de Vikipediler veya diğer Vikimedya projelerinin dillerinde sağlıklı bir çevre hakkı ile ilgili insan hakları konularının oluşturulması ve iyileştirilmesi için halka açık bir yazma zorluğudur. Kazananlar, katılımlarını anmak için küçük ödüller alacaklar. Yarışma, 15 Nisan-15 Mayıs 2021 tarihleri arasında "BM İnsan Hakları Ofisi" ve "BM Çevre Programı" ile birlikte yürütülen "#WikiForHumanRights" kampanyasının bir parçası olarak düzenleniyor.

Ne zaman: Yazma yarışması 15 Nisan 00:01 ile 15 Mayıs 2021 (GMT) 23:59 arasında sürecek. 22 Nisan Perşembe, “Uluslararası Dünya Günü” dür. İlham arıyorsanız veya konular hakkında düşünme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, (yerel bir etkinliğe katılın!) Kampanya sırasında etkinlikler olacaktır.

Nasıl: Makaleleri düzenlersiniz ve puan sistemimize göre puan kazanırsınız: Her katılımcının mümkün olduğunca çok puan kazanması amacıyla makaleleri geliştirirken puan kazanırsınız. BM dışı dillerdeki katkılar için özel ödüllerimiz olacak.

Kim: İnsan hakları ve sağlıklı bir çevre hakkı ile ilgili makalelerin yazılması ve/veya çevrilmesi konusunda işbirliği yapmak için herkes herhangi bir dilde yardımcı olabilir. Adlandırılmış bir hesaba sahip (inkübatör dahil herhangi bir viki'de) herhangi bir kullanıcı katılabilir. Katılmak için Katılımcılar bölümünde kayıt olmanız yeterlidir.