Блог Вікімедіа/Запуск політики приватності у вікі-стилі

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Blog/Drafts/Launching a Privacy Policy Built the Wiki Way and the translation is 86% complete.

Заголовок

Запуск політики приватності у вікі-стилі

Вміст

Ми раді оголосити, що 25 квітня 2014 року Піклувальна рада Фонду Вікімедіа схвалила нову політику приватності. Нова політика приватності пояснює, яким чином ми збираємо, використовуємо та керуємо інформацією щодо двадцяти мільйонів зареєстрованих користувачів і 490 мільйонів унікальних відвідувачів проектів Вікімедіа щомісяця.

Але ця політика не могла б з'явитися без підтримки від користувачів, як ви. Нова політика приватності стала результатом консультацій зі спільнотою, що тривали понад вісім місяців.

Необхідність змін

На початку 2013 року ми усвідомили, що наша політика приватності, яка не оновлювалася від 2008 року, не торкається деяких нових технологій і не надає достатньо детальної інформації нашим користувачам щодо того, як обробляється їхня інформація. Але шлях Вікімедіа унікальний — ми знали, що не можемо розробити політику приватності без допомоги самої спільноти користувачів, яку політика приватності покликана захищати. Тому 18 червня 2013 року ми опублікували відкритий заклик до спільноти визначити, які проблеми вас турбують і що б ви хотіли бачити у новій політиці.

Озброївшись вашим внеском і пам'ятаючи про чутливість спільноти, викликану нещодавніми викриттями масових урядових програм стеження, ми створили початкову чернетку проекту нової політики приватності і відкрили онлайн-дискусію тривалістю 5,5 місяців.

Вікіпедія: створена співпрацею.

Удосконалення політики приватності через консультації

Наша початкова чернетка нової політики приватності пережила розгляд спільнотою Вікімедіа і розпалила натхнені дебати. Фактично, обговорення довкола політики приватності, настанов щодо зберігання даних та політики доступу до непублічної інформації[1] вилилося у понад 195 тисяч слів і більше, ніж 250 змін у документах. Те, що з'явилося в результаті, було набагато сильнішою політикою, що відображала глобальні цінності спільноти Вікімедіа.

Детальнішу інформацію щодо процесу консультацій та відмінностей між новою і старою політиками дивіться наш попередній допис.

І що тепер?

Після затвердження Радою, ми почнемо місячний період сповіщень, щоб дати кожному можливість переглянути нову політику приватності. Після завершення періоду сповіщень, політика офіційно буде введена в дію.

Ми дякуємо усім тим, хто брав участь у цьому відкритому процесі співпраці, який вилився у політику приватності, розроблену цілком у стилі вікі. У цьому ж дусі, нова політика приватності поширюється під вільною ліцензією, так що кожен може використати її повторно і відштовхуватися від неї, створюючи свої власні політики приватності.

Michelle Paulson, радник з правових питань* Geoff Brigham, радник із загальних питань

* Ми б хотіли висловити нашу щиру подяку усім, хто зробив цю політику можливою — ми б не змогли створити цю політику без справді міжвідомчих зусиль і цінної участі та відгуків глобальної спільноти Вікімедіа. Особливо вдячні таким людям: James Alexander, Heather Walls, Luis Villa, Roshni Patel, Toby Negrin, Megumi Yukie, Dario Taraborelli, Jorge Vargas, та Tiffany Li — за їх надзвичайну підтримку впродовж цього процесу.

  1. Політика доступу до непублічної інформації була також затверджена Піклувальною радою 25 квітня 2014 року. Зверніть, будь ласка, увагу, що деякі вимоги цієї політики будуть введені в дію лише після того, як ми завершимо розробку необхідних інструментів і сповістимо тих членів спільноти, яких ці вимоги зачеплять, як зазначено у політиці.

● Copyright notes: Wikipedia by Giulia Forsythe available under CC BY-SA 3.0 Unported from Wikimedia Commons.

Notes