Wikimedia Foundation elections/2021/Candidate Requirements/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidate Requirements and the translation is 100% complete.

Вибори завершились 31 серпня 2021. Голоси більше не приймаються.
Результати були оголошені 7 вересня 2021. Будь ласка, не вагайтеся залишати будь-які відгуки щодо виборів 2021 року на післявиборній сторінці.

Вибори Ради 2021
Головна сторінка
Кандидати
Інформація про голосування
Система єдиного перехідного голосу
Результати
Обговорення
ЧаПи
Запитання
Організація
Переклад
Документація
Цей блок: перегляд · обг. · ред.

Вибори членів Ради відповідають її обов'язку дотримуватись інтересів Фонду. Повірені діють з розумом, старанно і поінформовано, з огляду на те, як у подібних умовах діятиме звичайна розсудлива людина. Цей обов'язок, зокрема, стосується ретельного обирання кваліфікованих осіб для виконання обов'язків у Раді, які не погіршать репутацію цього органу.

Перш ніж подавати свою заявку, кандидати мають прочитати Wikimedia Foundation Board Handbook і переглянути юридичні та фідуціарні зобов'язання повірених.

Ролі та обов'язки повіреного

Рада повірених відповідальна за нагляд за діяльністю Фонду Вікімедіа. Гарні члени Ради уможливлюють добре управління CEO/виконавчим директором та, непрямо, персоналом. Вони самі не займаються управлінням організацією та не втручаються у її щоденну діяльність. Наглядова роль Ради включає прийняття рішень, моніторинг та лідерство.

Ці обов'язки включають:

 • Прийняття рішень щодо стратегії та організаційних цілей і політик;
 • Моніторинг продуктивності Фонду Вікімедіа, ризиків, фінансів та дотримання вимог;
 • Дорадча функція щодо CEO/виконавчого директора та старших працівників, завдяки досвіду та експертизі;
 • Комунікація зі спільнотою Вікімедіа щодо ролі та відповідальності Ради.

Повірені забезпечують правову та етичну цілісність організації. Вони також залучають і культивують різноманіття у Раді. Повірені повинні завжди діяти, виходячи з інтересів Фонду Вікімедіа. Попри те, що повірені вибираються голосуванням спільноти, з моменту входження до Ради вони не є представниками спільноти.

Дізнайтеся більше про роль Ради повірених у Wikimedia Foundation Board Handbook.

Відповідність критеріям

Кандидати повинні виконувати обов'язки у раді і її комітетах. Сюди належить вивчення релевантних питань, прийняття поінформованих рішень та відвідання зустрічей ради. Вимоги до кандидатів такі ж, як і для виборців, плюс ці додаткові вимоги:

 • Ви не повинні мати судимість за тяжкий злочин або злочин, пов'язаний з будь-яким видом нечесності або обману;
 • Ви не повинні були звільнені з посади в некомерційній організації або іншій компанії через безгосподарність або неправомірні дії;
 • Під час висування чи обрання, ви не можете бути забанені або заблоковані у будь-якому проєкті Вікімедіа на період 30 днів або довше;
 • Якщо ви відповідаєте вимогам до виборця лише як редактор: ваше перше редагування має бути зроблене до 9 червня 2019 року;
 • Ви повинні розкрити своє справжнє ім'я при висуванні своєї кандидатури.

Неможливо обіймати позицію у Раді повірених під псевдонімом, оскільки особистості у Раді повірених є загальнодоступними.

Вимоги до заявок

 1. Ви не можете посилатися зі своєї заявки чи тверджень на переліки підтримки чи інші сторінки платформи і не можете обиратися в блоці з іншими кандидатами.
 2. Заявки приймаються з 00:00 9 червня 2021 (UTC) до 23:59 29 червня 2021 (UTC). Ви можете змінити свою заявку лише упродовж трьох днів після подання або закінчення прийому номінацій о 23:59 29 червня 2021 (UTC). Дрібні орфографічні редагування чи виправлення перекладу можливі поза цими часовими рамками. (Див. примітку щодо виправлень у заявках).
 3. Ви повинні надати підтвердження своєї особи Фондові Вікімедіа до 23:59 29 червня 2021 (UTC). Член Виборчої комісії зв'яжеться з вами щодо цього після того, як ви подасте свою заявку.

Кандидати, які не відповідають зазначеним вище вимогам і термінам, будуть дискваліфіковані.

Подайте підтвердження особи Фондові Вікімедіа

Кандидати на цю позицію мусять надати підтвердження особи та досягнення повноліття на виконання вимоги до кандидатів. Для цього необхідно надати копію одно з цих документів:

 • водійські права
 • паспорт
 • інший офіційний документ, де вказано справжнє ім'я і вік

Цей документ треба надіслати Фонду Вікімедіа електронною поштою на secure-info(_AT_)wikimedia.org.

Якщо ви є одним із обраних кандидатів, Фонд Вікімедіа може висунути запит на додаткову інформацію для ідентифікації, щоб здійснити перевірку особи до призначення вас у Раду.

Як подати свою заявку

Якщо ви відповідаєте критеріям, ви можете висунути свою кандидатуру.