Jump to content

Новини Вікімедіа, Квітень 2014

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, April 2014 and the translation is 100% complete.


Головні моменти звіту Фонду Вікімедіа і технічного звіту за Квітень 2014 року, з підбіркою інших найважливіших подій руху Вікімедіа

Новини Фонду Вікімедіа

Wikimedia Labs перенесено до нового дата-центру

Платформа Wikimedia Labs дозволяє волонтерам розміщувати програмні засоби для підтримки роботи спільноти та для участі в технічних операціях на серверах Вікімедіа. У рамках поточної роботи Вікімедіа зі зменшення залежності від старого центру даних у Тампі, Флорида, США [Labs переїхала в квітні в Ешберн, Вірджинія], що вимагало від апарату Wikimedia і добровольців, які беруть участь в проектах Labs, декількох місяців роботи. Після переїзду нова файлова система на основі NFS має набагато більшу надійність, ніж система на основі GlusterFS старого центру даних, через яку в останні місяці регулярно виникали помилки і зависання. Крім того, в новому центрі даних багато проектів Labs можуть використовувати внутрішні проксі, що представляють додаткові зручності, включаючи доступ по HTTPS і посилену конфіденційність даних. Toolserver, що використовувався до інструменту Tool Labs, планується відключити 30 червня.

Новий Media Viewer починає викладатися на сайтах Wikimedia

Команда мультимедійних даних Фонду виклала в квітні Media Viewer v0.2 на 14 пілотних сайтах в порядку підготовки до запуску в робочу експлуатацію Media Viewer в травні. Загальне враження від програми було позитивним, і все більше число користувачів вважає новий мультимедіа-браузер корисним. Крім того, команда провела ряд замірів статистики використання браузера і його окремих функцій, його продуктивності в Інтернеті і на окремих сайтах. Перші результати показали зниження часу завантаження зображень, що дозволяє припустити, що новий Media Viewer завантажується швидше, ніж старі сторінки опису файлів.

Лайла Третіков

Нові виконавчий директор і директор зі зв'язків з громадськістю

Кетрін Маєр

У квітні йшла підготовка до зустрічі з новим виконавчим директором Фонду Лілою Третіков, яка призначена на посаду 1 травня. 1 червня вона замінить Сью Гарднер, яка переходить на посаду спеціального консультанта. Ліла Третіков народилася в Радянському Союзі і підлітком переїхала в США. Останні 15 років вона працювала в різних технологічних компаніях, в основному в області відкритого програмного забезпечення, в регіоні Сан-Франциско. Останнє місце її роботи - SugarCRM.

Також у квітні Кетрін Маєр призначена новим директором Фонду зі зв'язків з громадськістю.

Дані та тенденції

Загальна кількість користувачів в березні: 495 млн (+4.44% порівняно з лютим; -4.33% порівняно з березнем минулого року) [даними comScore]. Дані за квітень будуть опубліковані в травні.

Кількість запитів сторінок за квітень:

20 697 млрд(-1.6% порівняно з березнем; -0,6% порівняно з попереднім роком)
(Серверний журнал з усіма проектами Фонду Вікімедіа, включаючи мобільні версії, але не враховуючи Вікідані та сторінку порталу Вікіпедія.)

Активних зареєстрованих редакторів за березень 2014 (не менш 5 правок на місяць, не враховуючи ботів):

79 352(+4.59% порівняно з лютим/-2.84% порівняно з попереднім роком)
(База даних з усіх проектів Фонду Вікімедіа.)

Картка звіту (об'єднання різних статистичних даних та прогнозів щодо проектів Вікімедіа):

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

Доходи та витрати Фонду Вікімедіа в порівнянні з планом станом на 31 березня 2014 року
Витрати Фонду Вікімедіа по групах за станом на 31 березня 2014 року

(На момент складання звіту фінансова інформація була доступна лише за березень 2014 року.)

Уся представлена фінансова інформація відображає стан на 31 березня 2014.

Доходи 40 957 259
Витрати:
 Група розвитку 12 358 813
 Група збору коштів 2 989 855
 Грантодавча група 1 198 163
 Група програм 1 358 725
 Гранти 3 961 161
 Група управління 582 854
 Група права/пропаганди спільноти/комунікацій 2 831 941
 Група фінансів/кадрів/адміністрування 5 034 754
Загальні витрати 30 316 266
Загальний залишок (10 640 993)
у доларах США
  • Доходи за березень складають 1,71 млн доларів США замість запланованих 0,01 млн доларів, що приблизно на 1,7 млн доларів, або 29215%, більше плану.
  • Дохід з початку року становить 40,96 млн доларів США замість запланованих 45,05 млн доларів США, що приблизно на 4,09 млн доларів, або 9%, менше плану.
  • Витрати за березень становлять 3.22 млн доларів США замість запланованих 4.57 млн доларів, що на 1.35 млн або 30% менше запланованого, завдяки меншим витратам на персонал, інтернет хостинг, гранти Комітету Засобів Поширення, банківські комісії, витрати на відрядження, хоча витрати на юридичні та контрактні послуги виявилися більшими, ніж планувалося.
  • Витрати за рік складають 30.32 млн доларів США замість запланованих 36.37, що приблизно на 6.05 млн чи 17% менше плану, завдяки меншим витратам на персонал, капітальні витрати, інтернет хостинг, юридичні послуги, банківські комісії, витрати на підвищення кваліфікації персоналу, гранти та витрати на відрядження, хоча витрати на контрактні послуги виявилися більшими, ніж планувалося.
  • Готівка та інвестиції - 50.69 млн доларів США станом на 31 березня 2014.
Відео зі щомісячної зустрічі з питань показників та діяльності Фонду Вікімедіа за квітень (1 травня 2014)

Інші новини руху Вікімедіа

Групове фото учасників на Конференції Вікімедіа 2014

Щорічна конференція Вікімедіа збирає Вікімедіа-організації в Берліні

З 10 по 13 квітня представники місцевих відділень Вікімедіа, фонду Вікімедіа та інших організацій та комітетів руху Вікімедіа провели Конференцію Вікімедіа 2014 в Берліні, яку приймало німецьке відділеня Вікімедіа. В минулі роки багато презентації стосувалися програм заходів місцевих відділень, але цьогорічна конференція приділила більше уваги організаційним питанням і майбутньому руху Вікімедіа в цілому. Приклади з розкладу:

  • Вікімедіа Німеччина презентувала результати її проекту Діалогу Відділів, який оцінив потреби, цілі та історії відділів Вікімедіа. Представники всіх відділів виступили в рамках проекту, поряд з іншими суб'єктами.
  • На кількох інших сесіях та семінарах на конференції обговорили як оцінити успіх програмних заходів руху.

Вікімедійці пам'ятають Адріану Уейдвіц та Сінтію Ешлі-Нельсон

Адріана Уейдвіц в 2012 році
Слайди з розмови про Синтію Ешлі-Нельсон, зроблені в ході конференції Вікімедіа 2014 незабаром після її смерті.

Рух Вікімедіа оплакував несподівану загибель двох відомих жінок-вікіпедистів в квітні.

Адріана Уейдвіц (User:Wadewitz) почала редагувати Вікіпедію в 2004 році і досягла 50 000 редагувань. Вона була відомою як вчений, яка захищла використання Вікіпедії в освіті та допомагала просувати ідею дозволити студентам писати Вікіпедію як частину їхнього навчання (сьогодні Програма Вікі-освіти). Її робота з подолання статевої нерівності принесла їй широке визнання.

Сінтія Ешлі-Нельсон (User:Cindamuse) почала редагувати Вікіпедію в 2007 році і досягла 33 000 правок. Вона приймала участь в Volunteer Response Team (OTRS) та була модератором списку поштової розсилки з статевої нерівності. Вона померла на конференції Вікімедіа в Берліні, де вона тільки що була обрана віце-головою Комітету Членства.

Фонд Вікі-освіти отримує грант на 1,39 мільйона доларів

Фонд Вікі-освіти був відкритий в 2013 році як відгалуження від Фонду Вікімедіа, що брало на себе відповідальність за підтримку програми Вікі-освіти в США та Канаді, яка раніше керувалася Фондом Вікімедіа. Програма, в якій студенти пишуть статті Вікіпедії замість традиційних курсових робіт, створила еквівалент 7 000 друкованих сторінок нового та високоякісного контенту за 2013 рік та 36 000 з моменту початку дії програми в 2010.

14 квітня Фонд Вікі-освіти оголосив, що він отримав грант на 1.39 млн доларів від Фонду Стентона. Грант покриває перший рік трьохрічного періоду та підтримує покращення навчальних програм в США та Канаді а також додаткові програми покращеня слаборозвинутих частин Вікіпедії.

See also