Jump to content

Komunitní zdroje/Vyhláška ohledně COVID-19

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Community Resources/COVID-19 Notice and the translation is 100% complete.
Tento e-mail byl rozeslán všem odpovědným osobám 12. března 2020. Aktuální informace najdete na portálu věnovaném COVID-19.

Předmět: [COVID-19] Granty Nadace Wikimedia pro veřejné akce - DŮLEŽITÁ VYHLÁŠKA

Zpráva od Katherine Maherové, výkonné ředitelky Nadace Wikimedia

Souhrn:

  • Veškeré osobní ("offline") veřejné akce sponzorované z grantů Nadace Wikimedia musí být odloženy nebo zrušeny, dokud nebude vydáno jiné nařízení.
  • Storno poplatky a případné jiné smluvní pokuty mohou být pokryty ze zdrojů grantových fondů.
  • Nedodržení tohoto nařízení může ovlivnit žadatelovy budoucí žádosti o čerpání z grantových fondů
  • V případě nejasností konzultujte své hierarchicky nadřízené osoby
  • Dokud nebude vydáno jiné nařízení, granty na offline akce konané před 15. zářím 2020 prozatím nebudou schvalovány

Drazí příjemci grantů Nadace Wikimedia,

Obracíme se na vás, abychom vám poskytli informace ohledně granty financovaných programů v časech pandemie COVID-19. Situace se rychle vyvíjí a my jsme museli přistoupit k určitým opatřením, které bychom vám nyní chtěli vysvětlit.

Rušení akcí

Zhodnotili jsme aktuální celosvětovou situaci a žádáme všechny příjemce grantů, aby odložili či zrušili veškeré veřejné akce do doby, než Světová zdravotnická organizace prohlásí pandemii COVID-19 za ukončenou.

Víme, že to může představovat obtížné rozhodnutí, a že to bude znamenat rušení akcí, které jsou pro naši komunitu důležité. Oceňujeme úsilí, které jste přípravě těchto akcí věnovali, žádostí o grant počínaje a veřejnou propagací konče.

Naší prioritou nicméně musí být zdraví a bezpečí vás, vaší komunity a veřejnosti vůbec. Doporučení světových zdravotnických organizací naznačuje, že čím rychleji svět na pandemii zareaguje, tím lepší budou výsledky. Abychom chránili svobodné vědění, musíme také upřednostnit zdraví těch, kteří tuto iniciativu vůbec umožňují.

Další kroky

Důležité je udržovat naše komunity stále pospolu a ve spojení. Navrhujeme vám zvážit, zda neexistují jiné cesty, jak byste mohli využít svěřené grantové prostředky ve smyslu původních projektů, tedy nějaká forma online akcí a setkání.

Tuto možnost můžete konzultovat se svým programovým vedoucím, takže se na nás neváhejte obrátit v případě potřeby. Pokud způsob provedení není možné změnit či přizpůsobit, váš programový vedoucí vám pomůže přesměrovat grantové prostředky na jiný, pozdější projekt, případně je vrátit Nadaci Wikimedia.

Žádáme své spolupracovníky, aby nastalou situaci brali vážně. Pokud zjistíme, že jste uspořádali akci sponzorovanou z prostředků Nadace Wikimedia poté, co jste obdrželi požadavek na zrušení, vyhrazujeme si právo zastavit financování vašich akcí do budoucna.

Jsme zde, abychom vás a vaši komunitu podporovali i za těchto náročných okolností. Opatrujte se!

S poděkováním
Katherine Maherová

P.S.: Pokud máte nějaké dotazy ohledně této vyhlášky nebo svého grantu, kontaktujte prosím svého programového vedoucího.