سنجش فهرست خواسته های سال 2015 جامعه ویکی مدیا

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey 2015 and the translation is 80% complete.
Outdated translations are marked like this.

سنجش فهرست خواسته های سال 2015 به پایان رسیده و اینک کار تیم فناوری جامعه ویکی مدیا روی 10 ویژگی و اصلاح [مورد نظر] آغاز می شود.

در نوامبر و دسامبر 2015 از ویکی نویسان کلیه پروژه های ویکی مدیا خواستیم بگویند دوست دارند تیم فناوری ویکی مدیا در جهت بهبود یا تولید ابزارهای اصلاح و تعدیل برای ویکی نویسان چه اقداماتی کند.

634 نفر در نظر سنجی شرکت کردند و به بحث و رأی گیری در مورد 107 فکر پرداختند. در ماه نوامبر مهلتی دو هفته ای برای تسلیم و تأئید پیشنهادات در نظر گرفته شد، و به دنبال آن دو هفته به رأی گیری اختصاص یافت. هم اینک 10 پیشنهاد برتر که بیشترین رأی تأئید را بدست آورده مبدل به مجموعه کارهای سر دست تیم فناوری ویکی مدیا می شود که باید به ارزیابی و رسیدگی بدانها پرداخت.

10 خواسته برتر

می توانید کل لیست را با لینک های تمام پیشنهادات و بر چسب های فابریکیتور (پلتفورم های اوپن سورس توسعه نرم افزار] را در این صفحه ببینید: ""فهرست خواسته های جامعه ویکی مدیا/نتایج سال 2015"".

خوب حالا چه می شود؟

گام بعدی تیم [[سنجش فهرست خواسته ها ... نیاز داریم تعریف روشنی از مسئله و راه حل پیشنهادی داشته شروع به ذرک طرح فنی و چالش های جامعه ویکی مدیا در مورد هر یک داریم. در مورد ارزیابی مقدماتی در اولین هفته ژانویه در کنفرانس عالی توسعه ویکی مدیا در سال 2016 بحث خواهیم کرد و در پی آن گزارش پیشرفت کار را منتشر خواهیم کرد

برخی درخواست ها در میان 10 درخواست برتر به نسبت سرراست اند وما می توانیم بر روی آنها تمرکز نموده و در سال حدید کار را شروع کنیم. اجرای برخی خواسته ها مستلزم کلی تحقیق و بحت با دیگر تکمیل کنندگان ویکی پدیا، تیم های تولید، طراحان و اعضای جامعه ویکی مدیاست. ممکن است برخی از خواسته ها بزرگتر یا سخت تر از آن باشد که بتوان انجام داد.

در تحلیل خود به عوامل زیر توجه خواهیم کرد.

حمایت: حمایت کلی از پیشنهاد، از جمله مباحثات صورت گرفته در پیج/صفحه سنجش. در اینکار به آراء مخالف و ممتنع هم توجه خواهیم کرد. برخی از این آراء سابقه مفصلی در بحث های ویکی مدیا و در تذکر های اشکالات دارند. در مورد برخی خواسته ها نیاز به بحث بیشتر جامعه ویکی مدیا در کمک به تعریف مسئله و رسیدن به تفاهم در مورد راه حل ها هست.

عملی بودن: چقدر کار مورد نیاز است. از جمله موانع و وابستگی های فعلی.

تأثیر: ارزیابی شمار پروژه ها و ویکی نویسانی که از اجراس درخواست سود می برند خواه بصورت راه حلی بلند مدت خواه بصورت اصلاحی گذرا و بهبودی که در باروری و تولید و خوشحالی کلی کاربران خواه داشت.

مخاطرات: معایب بالقوه، تعارض با کار توسعه دهندگان ویکی مدیا و اثرات منفی بر گروه ویکی نویسان

برنامه ما برای سال 2016 تکمیل و اجرای هر تعاد از این خواستهه است که میسر باشد. در مورد آن تعداد از 10 خواسته که امکان تکمیلشان را نداریم مسول بررسی کامل و گزارش کردن نتیجه مطالعات خود را داریم.

بنابراین در طول سال چند مقطع بر رسی در نظر گرفته وضعیت پیشرفت کار در مورد 10 خواسته را ارائه خواهیم داد. نخستین مقطع در کنفرانس عالی ویکی مدیا در هفته اول ژانوییه خواه بود. برنامه این است که در آنجا درباره ارزیابی مقدماتی صحبت کرده سپس انرا با عده بیشتری در میان گذاریم.

اگر علاقمند به پیگری کل فرایند هستید اسناد کار را تهیه و در دو جا نگهداری خواهیم کرد.

در متا: سنجش خواسته های جامه کاربران/10 تای نخست در فابریکتور: Community Wishlist Survey board

97 درخواست دیگر چه می شود؟

بسیاری پیشنهادات خوب و مهم بود که باندازه کافی رأی موافق نیاورد و اطمینان ندارم.

-P دارم همه دست کم یک پیشنهاد داشته اند. باز هم لیست کامل درخواست ها را در اینجا می آورم: نتایج سنجش فهرست خواسته ها.

قصد داریم با دیگر تیم های تولید ویکی مدیا صحبت کنیم تا ببینیم می توانند به برخی از این ایده ها که جامعه ویکی مدیا بدان ابراز علاقه کرده بپردازد. هم چنین قصد داریم با گروه روابط توسعه دهندگان تماس بگیریم تا بببینیم آیا برخی توسعه دهندگان داوطلب برای اینکار پیدا می شود.

این امکان هم هست مسئولان تکنولوژی جامعه ویکی مدیا پیشنهادی های کوچک مقیاس خوب تعریف شده پائین تر از 10 پیشنهاد برتر را در صورتی که مانع اجرای 10 پیشنهاد برتر نشود بپذیرند.

بنابراین کارهای زیادی هست که باید انجام شود. کل سال را برای انجام این کارها فرصت داریم. اگر این فرایند موفق باشد برای انجام نظر سنجی دیگری در آخر 2016 برنامه ریزی می کنیم تا به افراد بیشتری امکان مشارکت داده از عقاید ارزشمند برخوردار شویم.

از همه کسانی که پیشنهاد داده، حمایت کرده به بحث و گفتگو پرداخته در نظر سنجی شرکت کردند و تمامی کسانی که اخیرا حرف های خوبی به ما زده اند بخاطر اقدام به تکمیل خصیصه ای زنده از ما حمایت کردند کمال تشکر را داریم. کارهای پیش رو ما را به هیجان می آورد.

مایلیم از تیم Deutschland's Technischer Communitybedarf آلمان که کل نظر سنجی را انجام دادند و از زمان نخستین نظر سنجی ویکی مدیا در سال 2013 با موفقیت در برآوردن بسیاری از خواسته ها کوشیده اند تشکر کنیم.

می توانید برای اطلاع از دیگر اعلان های فنی اخبار فنی جامعه ویکی مدیا را Community Tech/News تماشا کنید.

بایگانی ها

می توانید تمام پیشنهادات نظر سنجی و مباحثات را در صفحاتی که در پی می آید ببینید.

پیشنهاد های مختومه شده.

پیشنهاد های مختومه شده به صفحه نظرخواهی خواسته های جامعه کاربران 2015/آرشیو 2015 Community Wishlist Survey/Archive مراجعه کنید.

See also