Jump to content

Глобальний фільтр зловживань (AbuseFilter)/Оголошення 2014

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Global AbuseFilter/2014 announcement and the translation is 80% complete.
Outdated translations are marked like this.

Привіт!

Фільтр зловживань AbuseFilter — розширення MediaWiki, призначене для попередження вандалізму та спаму. Адміністратори та інші привілейовані користувачі створюють фільтри, які аналізують дії в вікі (напр., редагування чи створення облікового запису) та знаходять певні ймовірно шкідливі моделі поведінки (напр., редагування, що складаються лише з повторюваних літер). Менеджери фільтрів зловживань можуть позначати окермі фільтри як приватні чи публічні. Публічний фільтр дозволяє будь-якому користувачу побачити вихідний код фільтра та статистику їх використання (кількість разів, коли фільтр був активований). Приватні фільтри (коди та статистика) доступні лише менеджерам фільтрів зловживань.

Фільтри зловживань (AbuseFilter) аналізують редагування, переміщення сторінок, завантаження файлів, створення облікових записів та ін. Творці фільтрів можуть обирати серед таких дій у відповідь на відповідне редагування: поставити теґ, заборонити редагування, попередити користувача відповідним повідомленням або заблокувати користувача. Коли фільтр спрацьовує на редагування, це фіксується у журналі. Повну документацію щодо розширення AbuseFilter можна знайти на MediaWiki.org.

Технічна робота щодо створення глобального (по всіх вікі Вікімедіа) фільтру зловживань AbuseFilter почалась у 2009 році. В 2012 році на Мета-вікі було зареєстровано пропозицію створити глобальний AbuseFilter . На сторінці обговорення Мета-вікі відбулося голосування, де проголосували переважно «за», однак відповідна дискусія була погано висвітлена і небагато користувачів взяли в ній участь. Майже два роки пропозиція гальмувала, але технічна робота потроху продовжувалася. У 2013 році фільтри Global AbuseFilter були впроваджені на обмеженій кількості вікі (metawiki, specieswiki, incubatorwiki, testwiki, test2wiki, mediawikiwiki, а у 2014 — «маленьких вікі»), що було початком фази випробувань. Нещодавно глобальні фільтри були включені і на «вікі середнього розміру». Були запропоновані, але не прийняті повністю, деякі правила щодо глобальних фільтрів. Триває відкритий запит на коментар щодо політики, яка регулює використання глобальних фільтрів AbuseFilter. Тим часом, окремі вікі можуть вирішити не використовувати глобальні фільтри AbuseFilter. Для цього їм слід просто додати відповідне прохання до Global AbuseFilter/Opt-out wikis.