Jump to content

Grants:MSIG/About/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:MSIG/About and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.

Movement Strategy Implementation Grants wspierają projekty, które znają obecny stan Inicjatywy Strategii Ruchu i chcą popchnąć go kolejny krok do przodu. W ten sposób wszystkie inicjatywy są wdrażane kolektywnie, krok po kroku, od badań i planowania do rozwoju i wdrożenia. Projekty wspierane przez te dotacje mogą być różnego rozmiaru (od dużych, po bardzo małe), ale wszystkie z nich muszą przyczyniać się do rozwoju co najmniej jednej inicjatywy.

Szczegóły

Zespół Movement Strategy and Governance z radością zapozna się z Twoją propozycją grantu. Wczesne projekty wniosków są mile widziane. Skontaktuj się z strategy2030(_AT_)wikimedia.org, jeśli masz jakieś pytania. Możesz się spodziewać, że odezwiemy się w ciągu dwóch tygodni od daty uzyskania Twojej wiadomości.

Kto się kwalifikuje? Wszyscy afilianci oraz wolontariusze są zaproszeni do składania propozycji. Szczególnie zachęcamy do współpracy pomiędzy kilkoma podmiotami. Zalecamy zapoznanie się z przedstawionymi przykładami wniosków przed rozpoczęciem składania własnego.

Kwota? W programie mogą uczestniczyć propozycje na granty do 25 000 USD. W celu złożenia propozycji grantu na większą kwotę, skontaktuj się z naszym zespołem.

Czas? Proces nie posiada terminu składania wniosków. Wnioski będą rozpatrywane między 15. a ostatnim dniem każdego miesiąca. Wypełnij wniosek do 15. dnia miesiąca, aby mieć pewność, że zostanie on rozpatrzony w okresie przeglądu grantów w danym miesiącu.

Jakie są etapy projektu?

Please note that the MSIG grant is undergoing updates and new applications are on hold. For other grants, visit the Wikimedia Foundation Grants page or contact strategy2030(_AT_)wikimedia.org for MSIG related queries.

Oto, czego możesz się spodziewać w trakcie tego procesu:

 1. Wypełnij wniosek aplikacyjny
 2. Podziel się informacją o wniosku, żeby zdobyć poparcie lub uwagi członków swojej społeczności
 3. Wyślij maila na adres strategy2030(_AT_)wikimedia.org. Mail powinien zawierać następujące informacje
  1. Pełne imię osoby odpowiedzialnej za wniosek
  2. Link do aplikacji w serwisie Meta-wiki
  3. Link do inicjatywy Strategii Ruchu, do której odnosi się Twój projekt
  4. Suma kwoty wniosku w USD
 4. Twoja aplikacja zostanie przejrzana w ciagu dwóch tygodni
 5. W razie potrzeby, pytania dotyczące Twojego wniosku będą umieszczane na jego stronie dyskusji (więc upewnij się, że dodałeś ją do listy Obserwowanych).
 6. Oczekuje się, że odpowiesz na zadane pytania w przeciągu 5 dni roboczych.
 7. Po odpowiedzeniu na pytania, Twoja aplikacja zostanie przejrzana ostatni raz.
 8. Decyzja dotycząca Twojej aplikacji zostanie Ci wysłana mailem.


Co warto pamiętać?

 • Upewnij się, że dokładnie zapoznałeś się z najnowszym statusem, informacjami oraz ostatnimi rozmowami na temat inicjatywy, którą chcesz wspierać.
 • Postaraj się uczynić swoje plany tak jasne, jak to tylko możliwe. Może on nie być jasny dla innych. Podziel się dokładnymi szczegółami i poproś innych członków społeczności o opinie. Mimo wszystko, postaraj się być zwięzłym i konkretnym, unikaj zbędnego gadulstwa lub kwiecistego języka.
 • Nawiąż kontakt i porozmawiaj z innymi członkami społeczności oraz różnymi grupami. Poparcie od wolontariuszy lub partnerów, którzy nie pracują nad Twoim projektem, będzie brane pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku i jego oceny.

Na co granty nie będą przyznane?

 • Propozycje, które nie są związane ze wsparciem lub implementacją inicjatywy Strategii Ruchu (liczba użytkowników wspierających projekt nie będzie miała znaczenia).
 • Wnioski, w których nie przedstawiono przekonującego wyjaśnienia, w jaki sposób proponowane działania doprowadzą do osiągnięcia celów projektu.

Informacje ogólne

W miarę postępu wdrażania strategii Ruchu, Wikimedia Foundation utrzymuje silne zaangażowanie w Kierunek Strategiczny, który prowadzi Ruch Wikimedia w przyszłość:

Do 2030 Wikimedia stanie się podstawową infrastrukturą systemu wolnej wiedzy i każdy, kto podziela naszą wizję, będzie mógł do nas dołączyć.

Bazując na latach pracy nad Strategią Ruchu, istnieje 10 rekomendacji, 45 inicjatyw, oraz 8 priorytetowych klastrów. Wymagają one znacznego planowania dla efektywnej implementacji. Granty Movement Strategy Implementation zapewniają wsparcie potrzebne dla planów wdrażania, projektów i działań, które są ukierunkowane na konkretne inicjatywy.

The previous grants call lasted from April to July 2021. That call enabled the development of short-term plans to advance specific initiatives. Thank you everyone who applied and those who shared ideas on how to improve this process. The lessons learned from these interactions have shaped the current Movement Strategy Grants Approach (2021–22).