Jump to content

Grants:MSIG/Przykłady

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:MSIG/Examples and the translation is 70% complete.
Outdated translations are marked like this.

Mocny wniosek to jasno nakreślony i wykazujący dobrą znajomość aktualnego stanu inicjatywy, którą chce się zrealizować. Oto kilka przykładów. Pokazują one, jakie rodzaje wniosków mają największe szanse na uzyskanie dofinansowania, a także poziom szczegółowości, jakiego oczekuje się od każdego wniosku.

There is no requirement to follow any of these examples: They can be a starting point or a reference to help you formulate your own grant request. Your grant request should both meet the grants criteria (with which the examples can help), as well as your own unique goals.

Przykłady

Huby

Badania dla Hubów
Pomysł na projekty badawcze mające na celu poznanie potrzeb i priorytetów różnych członków społeczności, aby znaleźć najlepsze możliwe sposoby współpracy. Projekt ten jest wkładem do toczącej się globalnej dyskusji na temat hubów.
Planowanie Hubów
Projekt, którego celem jest ułatwienie rozmów i porozumienia w społeczności w celu budowania Hubów, który był już wcześniej badany i ma jasno zdefiniowany zakres.

Rozwój umiejętności

Ocena potrzeb w zakresie rozwoju umiejętności
Ten przykład może obejmować badania nad oceną potrzeb, aby zrozumieć różne profile uczenia się oraz potrzeby członków społeczności. Projekt ten ma pomóc społecznościom zidentyfikować i zdefiniować główne umiejętności, których potrzebują do swojego rozwoju.
Tłumaczenie zasobów edukacyjnych dla społeczności
Ta część jest przeznaczona dla społeczności gotowych do znalezienia i nakreślenia konkretnych działań rozwijających umiejętności swoich członków. Polegać to będzie na wykorzystaniu już obecnie istniejących narzędzi oraz umożliwienie społeczności korzystania z nich.
Tworzenie i dostarczanie zasobów lub aktywności edukacyjnych
Pomysł na stworzenie narzędzi do nauki, które będą zwiększać umiejętności osób zarządzających afiliantami.

Movement Charter

Movement Charter Ambassadors Program
Apply to a program open for any Wikimedian interested in bringing Movement Charter discussions to their community.

Previous proposals