Jump to content

Grants:MSIG/Examples

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Grants:MSIG/Examples and the translation is 80% complete.
Outdated translations are marked like this.

Güçlü bir teklif, açıkça ana hatlarıyla belirtilir ve uygulamaya çalıştığı girişimin mevcut durumu hakkında iyi bir bilgi sahibi olduğunu gösterir. Burada birkaç örnek yer alıyor. Her bir uygulama için beklenen ayrıntı düzeyinin yanı sıra, ne tür planların finanse edilmesinin daha muhtemel olduğunu gösterir.

Bu örneklerden herhangi birini takip etmek için zorunluluk yoktur. Kendi hibe talebinizi formüle etmenize yardımcı olacak bir başlangıç ​​noktası veya referans olabilirler. Hibe talebiniz, hem hibe kriterlerini (örnekler bu konuda yardımcı olabilir) hem de kendi benzersiz hedeflerinizi karşılamalıdır.

Örnekler

Merkezler

Araştırma Merkezleri
Birlikte çalışmanın en iyi yollarını bulmak için topluluk üyelerinin ihtiyaçlarını ve önceliklerini ortaya çıkaracak bir araştırma projesi fikri. Bu proje, ağlarda devam eden küresel görüşmelere katkıda bulunuyor.
Planlama Merkezleri
Daha önce araştırılmış ve açıkça tanımlanmış kapsamları olan bir platform projesi için topluluğun konuşmaları ve anlaşmayı kolaylaştırmayı amaçlayan projeleri.

Yetenek Geliştirme

Yetenek Geliştirme için İhtiyaç Değerlendirmesi
Bu örnek, topluluk üyelerinin öğrenme profillerini ve ihtiyaçlarını anlamak için ihtiyaç değerlendirmesi araştırmasını içerir. Bu proje, toplulukların ihtiyaç duydukları temel becerileri belirlemelerine ve tanımlamalarına yardımcı olmayı amaçlar.
Öğrenim Kaynağının Tercümesi
Bu fikir, belirli bir beceri geliştirme faaliyetini bulmaya ve özetlemeye hazır topluluklar içindir. Bu, mevcut araçları alıp topluluklara sunmayı içerecektir.
Yeni Bir Öğrenme Kaynağı veya Etkinliği Oluşturma
İştiraklerin yönetim becerilerini geliştirmek üzere öğrenme araçları oluşturma fikri.

Hareket Tüzüğü

Movement Charter Ambassadors Program
Apply to a program open for any Wikimedian interested in bringing Movement Charter discussions to their community.

Previous proposals