Hack4OpenGLAM/sk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Hack4OpenGLAM and the translation is 83% complete.
Outdated translations are marked like this.
Nástenka Hack4OpenGLAM

Hack4OpenGLAM, kultúrny hackathon, sa prvýkrát uskutočnil v r. 2020 na Globálnom samite Creative Commons. AvoinGLAM (GLAM, pracujúca skupina spojená z [$3 Wikimedie Fínska], Open Knowledge Fínsko a [$5 Creative Commons Fínsko]), ho organizuje opäť v 2021. Udalosť sa skladá z workshop dňa, nasledovaného tromi dňami samostatnej práce počas dní CC Samitu, a oslavnej udalosti po samite.

Čo je Hack4OpenGLAM?

Hack4OpenGLAM je spolu-kreatívne podujatie, s cieľom Voľného prístupu ku kultúrnemu dedičstvu. Podujatie spája komunity tvoriace obsah, GLAM profesionálov, zástancov otvoreného kultúrneho dedičstva, digitálnych tvorcov a vývojárov nástrojov alebo platforiem (od nováčikov po expertov), aby sa učili, pracovali a tvorili vzájomne každý s každým.

Rovnosť znalostí

Hack4OpenGLAM sa tento rok zameriava na rovnosť znalostí - zvýraznenie znalostí jednotlivcov, komunít a kultúr, ktoré boli vynechané z centra pozornosti histórie, dekolonizácie kultúrnych historických zbierok a uznanie zodpovedných spôsobov voľného zdieľania informácií online.

Zúčastnite sa!

Even between official events, it is possible to participate in the Hack4OpenGLAM projects.

Navrhnite projekt, na ktorom by ste pracovali, pripojte sa k iným v ich projekte, prineste obsah vašej inštitúcie a vašu odbornosť v predmete na podujatie, alebo príďte a podporte tých, ktorý by radi využili vaše nástroje.

Môžete sa zúčastniť mnohými spôsobmi

Práca sa už začína

Registrácia Začnite zaregistrovaním svojho projektu, nástroju, kolekcie alebo len seba! Zaregistrujte sa teraz!
Platforma komunity Spolupráca sa už začala na platforme komunity a pokračuje počas celého hackathonu v Septembri. Zúčastnené projekty dostanú vyhradené kanály, kde môžu začať spoločne pracovať a budovať komunity okolo ich projektov!
Týždenné stretnutia Každý štvrtok sa stretávame, aby sme sa porozprávali o projektoch Hack4OpenGLAM. Pridaj sa k nášmu hovoru v štvrtok o 15:00 SELČ.
Panel Hack4OpenGLAM panel predstavuje ľudí a projekty na podujatí. Je to miesto pospájania sa pre účastníkov a ukážka otvoreného obsahu a projektov. Panel naživo ukazuje progres projektov a uchováva výsledky po podujatí.
Hackathon začína a končí živou udalosťou Prvý deň hackathonu (20. september) je venovaný živým workshopom, diskusiám a nápadom na projekty. Po troch dňoch samostatného hackovania na komunitnej platforme sa dav opäť zíde naživo na Záverečnom Gala (24. september).

Tím

Hack4OpenGLAM je produkovaný AvoinGLAM / Creative Commons Fínsko, v spolupráci s OpenGLAM Platformou na Creative Commons a podporovaná Konferenčým grantom od Nadácie Wikimedia.

Zoznam členov tímu, sprostredkovateľov a globálnych veľvyslancov pridáme sem.

Ako môžete pomôcť

Ako sa môžete stať dobrovoľníkom

Na tejto stránke nájdete rozličné úlohy, ktoré sú voľné pre dobrovoľníkov.

Pomôžte preložiť Hack4OpenGLAM správy!

Regionálny veľvyslanci budú viesť snahu urobiť Hack4OpenGLAM známy v rôznych častiach sveta a v rôznych jazykoch. Môžete pomôcť preložiť túto stránku a iné dôležité správy do vášho jazyku.

Kontakt