Hack4OpenGLAM/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Hack4OpenGLAM and the translation is 93% complete.
Hack4OpenGLAM Gösterge Paneli

Hack4OpenGLAM kültürel hackathon, ilk kez 2020'de Creative Commons Küresel Zirvesi'nde gerçekleşti. AvoinGLAM (Wikimedia Finlandiya, Open Knowledge Finlandiya ve Creative Commons Finlandiya'nın ortak bir GLAM çalışma grubu) 2021'de yeniden düzenliyor. Etkinlik; bir atölye gününden, ardından CC Zirve günlerinde üç bağımsız iş gününden ve zirveden sonra bir kutlama etkinliğinden oluşur.

Hack4OpenGLAM nedir?

Hack4OpenGLAM, kültürel mirasa açık erişim sağlamaya çalışmak için gerçekleştirilen ortak bir etkinliktir. Etkinlik; içerik topluluklarını, GLAM profesyonellerini, açık kültürel mirasın savunucularını, dijital yaratıcıları ve araçlar veya platform geliştiricileri - yeni gelenlerden uzmanlara - öğrenmek, çalışmak ve birbirleriyle birlikte yaratmak için bir araya getiriyor.

Etkinlik, Creative Commons Küresel Zirvesi sırasında 20-24 Eylül 2021'de gerçekleşecek ancak işbirlikçi etkinliklere şimdiden katılabilirsiniz!

Bilgi eşitliği

Hack4OpenGLAM, bu yıl "tarihin ilgi odağı dışında kalan bireylerin, toplulukların ve kültürlerin bilgilerini vurgulayarak, kültürel tarihi koleksiyonları sömürgelikten kurtararak ve çevrimiçi olarak açık bir şekilde bilgi paylaşmanın sorumlu yollarını kabul ederek" bilgi eşitliğine odaklanıyor.

Katılım!

Üzerinde çalışılacak bir proje önerin, başkalarının projelerine katılın, kurumunuzun içeriği ve konuyla ilgili uzmanlığınız için etkinlik oluşturun veya araçlarınızı kullanmak isteyenlere destek olun.

Şimdi Katıl!

Birçok şekilde katılabilirsiniz

Çalışma zaten başladı

Active Learning (27461) - The Noun Project.svg Kayıt: Projenizi, aracınızı, koleksiyonunuzu veya sadece kendinizi kaydederek başlayın! Şimdi kaydol!
Noun project 6396.svg Topluluk platformu: Topluluk platformunda işbirliği zaten başladı ve eylül ayındaki hackathon boyunca devam edecek. Katılan projeler, birlikte çalışmaya ve projeleri etrafında topluluklar oluşturmaya başlayabilecekleri özel kanallar edinir!
Knowledge transfer.svg Haftalık buluşmalar: Her perşembe Hack4OpenGLAM projeleri hakkında sohbet etmek için buluşuyoruz. Perşembe günleri saat 13.00 UTC'teki görüşmede bize katılın.
Contact (50339) - The Noun Project.svg Gösterge Paneli: Hack4OpenGLAM Göstergec Paneli, etkinlikteki kişileri ve projeleri tanıtır. Katılımcılar için bir çöpçatanlık yeri ve açık içerik ve projelerin vitrinidir. Panel, projelerin ilerlemesini gerçek zamanlı olarak gösterir ve sonuçları etkinlikten sonra korur.
School Counselor - The Noun Project.svg Hackathon canlı bir etkinlikle başlar ve biter: Hackathon'un ilk günü (20 Eylül) canlı atölye çalışmaları, tartışmalar ve proje sunumlarına ayrılmıştır. Topluluk platformunda üç günlük bağımsız hacklemeden sonra kalabalık tekrar canlı Final Gala (24 Eylül) için toplanacak.

Ekip

Hack4OpenGLAM, Creative Commons'daki OpenGLAM Platformu ile işbirliği içinde AvoinGLAM/Creative Commons Finlandiya tarafından gerçekleştirilir ve Wikimedia Foundation'dan bir Konferans Hibesi ile desteklenir.

Ekibin üyelerini, kolaylaştırıcıları ve küresel elçileri burada listeleyeceğiz.

How you can help

How you can volunteer

On this page you can find different tasks that are available for volunteers.

Hack4OpenGLAM mesajlarının çevrilmesine yardım edin!

Bölge elçileri, Hack4OpenGLAM'ın dünyanın farklı yerlerinde ve farklı dillerde tanınmasına yönelik çabalara öncülük edecek. Bu sayfanın ve diğer önemli mesajların kendi dilinize çevrilmesine yardımcı olabilirsiniz.

İletişim