Jump to content

Kâhyalar/2015 Seçimleri/Yönergeler

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Stewards/Elections 2015/Guidelines and the translation is 97% complete.
Bu sayfa Kahya Seçimlerinde aday olmak isteyen veya oylamayla ilgilenen kullanıcılara rehberlik etmektedir. Aşağıdaki her ilgili bölümü okuyunuz.

Seçmenler

Oydan önce, bunları sağlamanız gerekir:

  • Meta'da (bu viki) bir hesabınız olmalı;
  • küresel hesabınız olmalı (ya da Meta'daki hesabınızla birlikte ev vikinizde kullanıcı sayfası ve Meta'daki hesabınızdan ev vikinizdeki kullanıcı sayfasına bir bağlantı olmalı);
  • öncelikle otomatik görevler (bot) için kullanılan hesap olmamalı;
  • 01 Kasım 2014 tarihinden önce yapılmış en az 600 düzenleme (bir vikideki veya birleşik vikilerdeki düzenlemeleriniz kombine edilebilir);
  • 1 Ağustos 2014 ile 31 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılmış en az 50 düzenleme (yukarıda olduğu gibi bir vikideki veya birleşik vikilerdeki düzenlemeleriniz kombine edilebilir).

(Siz otomatik olarak yukarıdaki şartları kontrol edebilirsiniz.)

Adaylar için, "evet", "hayır" veya "tarafsız" şeklinde bir kez oy kullanabilirsiniz. Daha sonra oyunuzu değiştirmeniz gerekirse, onay almalısınız.

To vote, view the vote page of the candidate, through either clicking the link from their statement page or clicking any of the yes/no/neutral options from the main hub page. From there, right below the candidate statement is a "vote" button - press it, select your vote, enter an optional rationale and submit your vote. Your vote will be added right away, and your eligibility will be checked after.

Stewards/Confirm/2015 üzerinden bütün kullanıcılar eş zamanlı çalışan kahya onaylarına yorum yapmakta serbesttir.

Çeviriler

Ayrıntılar için lütfen kâhya seçim çeviri portalına bakınız.

Katılımcılara öneriler

  • Siz adaylara sorularınızı sorabilirsiniz. Lütfen aday başına en fazla 2 ilgili soru gönderin ve mümkün olduğunca kısa tutun.
  • Sen oyunu açıklayan kısa bir (en fazla bir veya iki satır) ifadeni ekleyebilirsin. Uzun sohbetler (başkalarının oylarına yanıtlar), tartışma sayfasına taşınmış olabilir, diğer katılımcıların nerede olduğunu bilmesi için kısa bir not ekleyin.
  • Bazı kullanıcılar engellenmiş CentralNotice sahip, ayrıca oylamaya katılmak ilginizi çekebilir diye diğer kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz.

Adaylar

Ön koşullar

Kendinizi aday göstermeden önce dikkatle tüm bu metni okuyunuz. Eğer aşağıdaki önkoşulları sağlamıyorsanız otomatik olarak diskalifiye edileceksiniz.

Kahyalık isteği için önce bunları sağlamalısınız:

(Siz otomatik olarak yukarıdaki şartları kontrol edebilirsiniz.)

Ayrıca, kahya işi hukuki sonuçlara ve katılımlara yol açabilir çünkü bunları (denetçi ve gözetmen politikalarına bakınız) yapmanız gerekir:

Kahyalar tercihen birkaç dil bilmelidir, çünkü kahya işleri farklı dillerdeki vikileri içerir fakat bu bir gereklilik değildir. Onların da oldukça yaygın bir temeli mevcut olmalıdır. Kahyaların izinleri politikalarla sınırlıdır; örneğin aktif olan projeler üzerinde çıkar çatışmalarını önlemek, onları izlemek ve kahya istek sayfasında yardım için teşvik edilir bu işler için kahya erişimlerini kullanamazsınız.

İnaktif kahyaların yetkileri kaldırılacak.

Kimlik ispatı