Jump to content

Template:Community Wishlist Survey/section-survey-explained/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Community Wishlist Survey/section-survey-explained and the translation is 100% complete.
 

Community Tech je tým vývojářů z Wikimedia Foundation zaměřený na potřeby aktivních přispěvatelů do projektů Wikimedia. Tým vyvíjí technické nástroje pro podporu nejrůznějších aspektů interakce mezi editory a projekty. Schémata, na kterých tým pracuje, jsou vybírána komunitou, prostřednictvím každoročního průzkumu Technických přání komunity.

Jednou do roka se koná anketa, ve které mohou aktivní přispěvatelé do projektů Wikimedia předložit své návrhy na vylepšení a opravy, na kterých by podle nich měli vývojáři pracovat. Po dvou týdnech se hlasuje o nejlepších návrzích.

Jakmile anketa skončí, tým Community Tech si z ní vybere některé návrhy, na kterých bude pracovat. Návrhy budou vybrány podle následujících kritérií: popularity (tedy počet hlasů), velikosti a rozsahu projektu, úrovně technické proveditelnosti, rizik a závislostí a možnosti konfliktu s ostatními týmy. Některým návrhům se mohou věnovat dobrovolní vývojáři nebo jiné vývojářské týmy.

Průběh průzkumu vyvinul tým Technických přání Wikimedia Německo, který pořádá podobný průzkum na německé Wikipedii. Mezinárodní průzkum podporuje tým Komunitních vztahů.