Jump to content

Template:Community Wishlist Survey/section-survey-explained/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Community Wishlist Survey/section-survey-explained and the translation is 60% complete.
Outdated translations are marked like this.
 

Community Tech ekibi, iyileştirilmiş kürasyon ve denetleme araçları için Wikimedia'ya etkin bir şekilde katkıda bulunanların ihtiyaçlarına odaklanan bir Wikimedia Vakfı ekibidir. Üzerinde çalıştığımız projelere, yıllık Topluluk İstek Listesi Anketi vasıtasıyla Wikimedia topluluğu tarafından karar verilir.

Yılda bir kez aktif bir şekilde Wikimedia'ya katkıda bulunan kişiler, ekibimizin üzerinde çalışması istenen özellikler ve düzeltmeler için teklif gönderebilir. İki hafta sonra, en çok ilgilendiğiniz fikirleri oylayabilirsiniz.

Anket sona erdiği zaman, Topluluk Teknik takımı anketteki bazı önerileri üzerinde çalışmak üzere seçecektir. Öneriler şu kriterlere göre seçilecektir: popülerlik (mesela toplam oy sayısı), projenin boyutu ve kapsamı, teknik uygulanabilirlik düzeyi, riskler ve bağlılıklar ve diğer takımlarla olası çatışmaları. Taleplerden bazıları gönüllü geliştiriciler ya da diğer geliştirme takımları tarafından irdelenebilir.

Bu anket süreci, Vikipedi'de bir istek listesi araştırması yürüten Wikimedia Almanya'nın Teknik İstekler ekibi tarafından geliştirilmiştir. Uluslararası istek listesi süreci Halkla İlişkiler Uzmanları ekibi tarafından destekleniyor.