Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Adam Wight/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Adam Wight and the translation is 100% complete.

Адам Вайт

Адам Вайт (Adamw)

Adamw (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Адам Вайт
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Адам Вайт
  • Місце проживання: Берлін, Німеччина
  • Знання мов: en-N, es-2
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: 2012
  • Активно бере участь у проєктах: mediawiki, meta
Твердження (не більше 450 слів) Проблема: Наші інституції мають відображати наш рух. Якщо знання — це гора, то ми маємо бути садами-терасами на її схилах, а не фортецею на шпилі. Вікімедійці поширилися по всіх темах і мовах, а не збудували єдиний домінантний проєкт якоюсь колоніальною мовою. Але Фонд Вікімедіа — домінантний, його дохід у понад 12 разів більший за дохід найбільшого регіонального відділення.

Пропозиція: Прогресивно збільшити пропорцію ресурсів, що йдуть малим локальним організаціям, і дати цим організаціям перейняти багато ролей Фонду. Щоб всерухові рішення приймалися конфедерацією локальних груп.

Проблема: Редактори й дописувачі створюють все наше добре, але мають мізерний вплив на вибори представників Ради.

Пропозиція: Дописувачі прямо обирають всю Раду Фонду Вікімедіа, одна людина — один голос. Це потребуватиме від Ради змін до Статуту і, можливо, також перетворення (назад) на членську організацію. Далі, майбутні питання вирішуватимуться більшістю голосів.

Проблема: Кордони наших проєктів під надійною охороною. Нові спільноти можуть зібратися лише після довгого і важкого процесу і лише якщо вони подібні до вже наявних проєктів і мають ті самі цінності. Багато з тих, кому відмовляють, змушені звертатися до комерційного чи іншого гостингу, де непослідовні політики безпеки, ліцензування і навіть нав'язана реклама.

Пропозиція: Нам треба діаспора проєктів, таких як вільна від реклами, відкрита вікіферма зі стабільним фінансуванням і послідовною безпекою спільноти. Ми також можемо залучити новий життєвий потенціал у рух завдяки: колаборативному редагуванню в реальному часі, партнерству з журналістами задля боротьби з дезінформацією, виходу поза вікі з ініціативами на зразок Фонду рівності знань (Knowledge Equity Fund).

Про мене: Як член Ради, я відстоюватиму пряму демократію і присягатимуся підтримувати будь-яке відкликання чи референдум від дописувачів. Мої пріоритети відповідають стратегічним рекомендаціям і результатам розгляду врядування 2019, і я буду радий вислухати інших й адаптувати свою адвокацію за потреби.

У професійному житті я здебільшого розробник програмного забезпечення або різноробочий, залежно від того, що можу знайти. Мені подобається організація спільноти, я організував продовольчий колектив, безкоштовну школу і разом з іншими намагався заснувати профспілку працівників Фонду Вікімедіа. Я допомагав підтримувати промисловомистецькі магазини і бачу деякі паралелі з тим, що має зробити член Ради: налаштувати таку структуру, яка дозволяє кожній особистості розвиватися і бути творчою, підтримувати роботу і багато говорити з усіма.

Я маю 9 років вікідосвіду працівником у ФВМ та WMDE. Можу сказати, що працівники цілком поважають те, що називають «Спільнотою», і можна сказати, що злегка побоюються редакторів. Я працюватиму над тим, щоб відбудувати довіру до Фонду.

Три пріоритети в Раді 1. Демократія: Вибирати усю раду, а дописувачів визнавати юридичними власниками Фонду.

2. Різноманіття: Поступово зняти з Фонду ролі, які він виконує, зосередившись на координації між регіональними відділеннями, управлінні торговими марками, питаннях міжнародного права й безпеки. Значно збільшити пропорцію коштів, розподілених на локальні угрупування. Оцінити можливість розподілу організацій, щоб зосередитися на MediaWiki, а інша щоб надавала вікіхостинг.

3. Діаспора: Підтримати неприбуткову, вільну від реклами вікіферму, відкриту для всіх, з перевагою єдиних рамок безпеки.

Три пріоритети Стратегії Руху 1. Справедливість прийняття рішень

2. Безпека й інклюзія

3. Інновації у вільних знаннях

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:28, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація: перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 01:02, 30 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

Розробник програмного забезпечення ФВМ, 7 років. Розробник програмного забезпечення ВМ Німеччина, 2 роки.

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

Ні

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

Ні

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

Програмна інженерія.

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Ні

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Ні

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Ні

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Ні