Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Douglas Ian Scott/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Douglas Ian Scott and the translation is 46% complete.
Outdated translations are marked like this.

Douglas Ian Scott (Discott)

Discott (talk meta edits global user summary CA  AE)

Aday ayrıntıları
Douglas Scott, Wikimania 2018'de
Video statement
 • Kişisel:
  • İsim: Douglas Ian Scott
  • Konum: Cape Town, Güney Afrika
  • Diller: en-N, af-2, cmn-2, python, R
 • Başyazı:
  • Kayıt tarihi: 2006
  • Etkin Vikiler: İngilizce Vikipedi, Commons
açıklama (450 kelimeden fazla olmayacak şekilde) Wikimedia Güney Afrika başkanı (2015-2020), Cape Town Wikimania 2018 ana organizatörü ve 2014'teki ilk Viki Indaba yardımcı organizatörü. İngilizce Vikipedi ve Wikimedia Commons'ta 2006'dan beri aktif bir kullanıcıyım.

Şu anda Güney Afrika telif hakkı yasasını büyük endüstri paydaşlarından gelen direnişe karşı Panorama Özgürlüğü ve Adil Kullanım'ı dahil ederek değiştirmeye çalışmakla yakından ilgileniyorum. Önerilen yasal sözleşmeler ve şartlar, Vikipedi'yi Güney Afrika'da düzenlemeyi çok daha kolay hale getirecek.

Gelişmekte olan ülkelerde, özellikle de dünyanın, özgür bilgi hareketi içinde giderek daha önemli bir rol oynayacağını kuvvetle hissettiğim bir parçası olan Afrika'da, topluluğun genişletilmesinde yer alıyorum ve destekliyorum. Bu, birçok farklı Wikimedia projesinden (çevrimiçi ve çevrimdışı) geniş ve çeşitli topluluk üyeleriyle çalışma deneyimimle birlikte, benim çeşitli topluluğumuzdaki birçok farklı görüş hakkında iyi bir anlayışa sahip olmamı sağladı.

Bir kriminolog olarak mesleki geçmişim, farklı ortamlarda çatışmayı azaltma ve çözme becerilerimi geliştirdi. Yerel bir topluluk lideri olarak, bunun Güney Afrika bölümünde toplum sağlığının korunması ve güçlendirilmesinde yararlı bir beceri olduğunu gördüm. Bir araştırmacı ve teknoloji uzmanı olarak kariyerimin, hareketimizin birçok teknik yönü konusunda bana güçlü bir temel sağladığını hissediyorum.

I strongly believe in the importance of expanding the community's presence on the board through direct elections. If elected I will consistently work for a stronger community role on the Board of Trustees by calling for a greater ratio of seats to be occupied by elected community members instead of appointees.

Kurul üyesi olarak bakışım, seçilmem halinde, gelişmekte olan ülkelerde topluluğumuzun daha fazla dahil edilmesini ve desteklenmesini görmektir. Ayrıca yönetim kurulunun daha şeffaf hale geldiğini ve toplulukla daha derin bir etkileşim düzeyine sahip olduğunu görmek isterim. Ek olarak, WMF'deki topluluk kaynaklarının yerelleştirilmesi ve WFM'nin karar verme sürecinde topluluğun daha güçlü bir rol üstlenmesi için çaba sarf edeceğim.

İlk 3 Yönetim Kurulu önceliği WMF organizasyonu ve heyet ile Wikimedia topluluğu arasında, şeffaflığı artırırken aynı zamanda daha fazla bağ oluşturmak.

Yeni WMF CEO'su -bu görevi üstlenen, hareket üzerinde çok büyük ve uzun süreli bir etki oluşturacak- görevlendirmek. Özgür bilgi hareketine ve topluluğun işbirlikçi içerir, ticari olmayan gönüllü kültürüne derin ve gerçek bir inancı olan bir kişi çok önemlidir.

WMF/Topluluk ilişkisini, topluluğun WMF içerisindeki rolünü güçlendirmek amacıyla yeniden dengelemek

İlk 3 Hareket Stratejisi önceliği Yeni oluşan topluluk daha fazla temsili ve desteklenmesi

Geliştirilmiş topluluk sağlığı ve heyet yönetimi

Sürdürülebilir ve yenilikçi teknik gelişme

doğrulama doğrulama yapıldı
Seçilebilirlik: Artículo bueno.svg onaylandı
onaylayan: Matanya (talk) 20:38, 1 July 2021 (UTC)Reply[reply]
Kimlik: Artículo bueno.svg onaylandı
Onaylayan: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:18, 29 June 2021 (UTC)Reply[reply]
Mütevelli Değerlendirme Formu
Mütevelli Değerlendirme Formu
Deneyim (Yıl)
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia tecrübesi. Aday Wikimedia hareketine adanmış bir kullanıcıdır. Uygun katkılar şunlardır: Wikimedia projelerine katkılar, bir Wikimedia organizasyonu ya da iştirakına üyelik, Wikimedia hareketi organizatörü olarak aktiviteler ya da Wikimedia hareketi ile dost bir organizasyona katılım.

+10

Heyet deneyimi. Aday ulusal -ya da küresel- bir organizasyonda (kâr amacı güden, gütmeyen ya da yönetimsel) mütevelli heyeti/yönetim kurulu ya da benzer bir yönetim görevinde bulunmuştur.

7

Yönetim deneyimi. Aday, Wikimedia Vakfı ile karşılaştırılabilir (veya daha büyük) büyüklükte, karmaşıklıkta ve kapsamda bir kuruluş, departman veya proje için yönetici düzeyinde çalışmıştır.

Konu uzmanlığı. Aday Vakfın ya da Heyetin çalışmalarıyla ilgili bir alanda çalışmış ya da gönüllü olarak yer almıştır. Bu alanlar yıllık olarak belirlenecek ve; Küresel hareket inşası ve topluluk organizasyonu, kurumsal seviyede ortam teknolojisi ve/veya ürün geliştirme, kamu politikası ve hukuk, bilgi sektörü (ör. akademik/GLAM/eğitim), insan hakları ve sosyal adalet, açık internet/özgür ve açık kaynak yazılımı, organizasyonel strateji ve yönetim, finans ve finansal gözetim, kâr amacı gütmeyen bağış toplama, insan kaynakları, heyet idaresi gibi alanlar içerebilir.

6

Çeşitlilik: Arka plan Aday, iktidar yapılarında tarihsel ayrımcılığa ve yetersiz temsile maruz kalmış bir gruba (örneğin; cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, LGBTQ+ kimliği, sosyal/ekonomik statüsü ya da itibarına bağlı olarak) ait veya aitti.

Hayır

Çeşitlilik: Coğrafya Aday, yaşadıkları coğrafi bölgelere göre Mütevelli Heyeti'nin genel coğrafi çeşitliliğine katkıda bulunacaktır.

Evet

Çeşitlilik: Dil Adayın ana dili İngilizce dışında başka bir dildir.

Evet

Çeşitlilik: Politik sistem deneyimi Adayın bilgiyi demokratik olmayan, sansürcü ya da baskıcı bir bağlamda paylaşmak için yaşadığı ve/veya çalıştığı önemli bir deneyimi vardır.

Evet

Interviews

Here is a short list of some of the discussions and interviews I have given about my candidacy.