Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Douglas Ian Scott/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Douglas Ian Scott and the translation is 100% complete.

Douglas Ian Scott (Discott)

Discott (talk meta edits global user summary CA  AE)

Інформація про кандидата
Дуглас Скотт на Wikimedia Conference 2018
Відеозвернення
 • Особова інформація:
  • Ім'я, прізвище: Douglas Ian Scott
  • Місце проживання: Кейптаун, Південна Африка
  • Знання мов: en-N, af-2, cmn-2, python, R
 • Учасник руху:
  • Бере участь у проєктах Фонду Вікімедіа з: 2006
  • Активно бере участь у проєктах: англійська Вікіпедія, Вікісховище
Твердження (не більше 450 слів) Президент Вікімедіа Південна Африка (Wikimedia South Africa, 2015—2020), ключовий організатор Вікіманії 2018 у Кейптауні та співорганізатор першої конференції Wiki Indaba у 2014. Я активний редактор англійської Вікіпедії та Вікісховища з 2006 року.

Зараз я глибоко задіяний у намаганні змінити закон про авторське право у Південній Африці, щоб він включив свободу панорами і добропорядне використання, попри значний супротив основних зацікавлених сторін у галузі. Пропоновані юридичні порядки і терміни значно спростять редагування Вікіпедії у Південній Африці.

Я задіяний і дуже підтримую розширення спільноти у країнах, де її ще немає, зокрема в Африці — частині світу, яка, я переконаний, відіграє дедалі більшу роль у русі вільних знань. Це, разом з моїм досвідом роботи з широким і різноманітним рядом членів спільноти з різних проєктів Вікімедіа (як онлайн, так і офлайн), дає мені добре розуміння великої кількості різних точок зору у наші різноманітній спільноті.

За професією я кримінолог, і це розвинуло мої навички пом'якшення та вирішення конфліктів за різних обставин. Як для лідера локальної спільноти, це доволі корисна навичка підтримання і зміцнення здоров'я спільноти у регіональному відділенні Південної Африки. Я вважаю, що моя кар'єра дослідника і технолога дає мені міцне підґрунтя у багатьох технічних аспектах нашого руху.

Я щиро вірю у важливість розширення присутності спільноти у раді через прямі вибори. У разі обрання я послідовно працюватиму над сильнішою роллю спільноти у Раді повірених, просуваючи ідею вищої частки місць, зайнятих членами спільноти, на противагу призначеним.

Моє бачення як члена ради, якщо мене виберуть, у тому, щоб досягти більшої інклюзії і підтримки для нашої спільноти у країнах, що підіймаються. Я б також хотів, щоб рада стала більш прозорою і мала глибший рівень взаємодії зі спільнотою. Окрім цього я б прагнув до децентралізації ресурсів спільноти у ФВМ і сильнішої ролі спільноти у прийнятті рішень ФВМ.

Три пріоритети в Раді 1. Розширене залучення між організацією та радою ФВМ і спільнотою Вікімедіа з одночасним збільшенням прозорості.

2. Найняти і ввести нового CEO ФВМ — яка б особа не посіла цю роль, вона матиме дуже великий і довготривалий вплив на рух. Дуже важливо, щоб це була людина з глибокою і щирою вірою у рух вільних знань і колаборативну інклюзіоністську некомерційну волонтерську культуру спільноти.

3. Відновлення рівноваги відносин ФВМ і спільноти у напрямку зміцнення ролі спільноти в ФВМ

Три пріоритети Стратегії Руху 1. Зростання репрезентації та підтримки для спільнот, що підіймаються

2. Покращення здоров'я спільноти та врядування ради

3. Сталий та інновативний розвиток нових технологій на підтримку спільноти

перевірка перевірку виконано
Відповідність критеріям: перевірено
перевірено: Matanya (talk) 20:38, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Ідентифікація: перевірено
Підтверджено: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:18, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Форма оцінки повіреного
Форма оцінки повіреного
Років досвіду
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Досвід у Вікімедіа Кандидат є відданим дописувачем руху Вікімедіа. До враховуваного внеску належать: внесок до проєктів Вікімедіа, членство в організації чи афіліаті Вікімедіа, діяльність як організатора у русі Вікімедіа, участь в організіації-партнері руху Вікімедіа

10+

Досвід у Раді. Кандидат має досвід роботи у раді повірених/директорів чи іншому подібному керівному органі національної чи глобальної організації (неприбуткової, комерційної чи урядової)

7

Керівний досвід. Кандидат має досвід роботи на керівному рівні в організації, відділі чи проєкті співмірного (або більшого) з Фондом Вікімедіа розміру, складності та масштабу.

Експертні знання в галузі. Кандидат має досвід роботи або значного волонтерства у галузі, релевантній до роботи Фонду і Ради. Такі галузі визначаються щорічно і можуть включати галузі на зразок: розбудова глобального руху та організацію спільноти, платформні технології рівня компаній та/або розробка продукту, публічна політика і право, сектор знань (наприклад, наукове середовище/GLAM/освіта), права людини і соціальна справедливість, відкритий інтернет/вільне і відкрите програмне забезпечення, організаційна стратегія та менеджмент, фінанси і фінансовий нагляд, збір коштів для неприбуткових організацій, людські ресурси, управління радою.

6

Різноманіття: Минуле Кандидат належить або походить з групи, що історично зазнала дискримінації та недопредставленості у владних структурах (що пов'язано з, наприклад, гендером, расою, етнічністю, неповносправністю, ідентичністю LGBTQ+, соціальним прошарком, економічним статусом, кастою).

Ні

Різноманіття: Географія Кандидат привнесе різноманіття до загальної географічної різноманітності Ради повірених завдяки проживанню у певних географічних регіонах

Так

Різноманіття: Мова Рідна мова кандидата відмінна від англійської

Ні

Різноманіття: Досвід політичної системи Кандидат має значний досвід проживання і/або роботи з поширення знань у не-демократичному, підцензурному або репресивному контексті.

Так

Інтерв'ю

Ось короткий перелік деяких обговорень та інтерв'ю, які я давав про своє кандидатство.