Jump to content

Довкілля Африки

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Africa Environment and the translation is 68% complete.
Outdated translations are marked like this.

Africa Environment WikiFocus Celebrates Wangari Maathai Day

“No matter how dark the cloud, there is always a thin, silver lining, and that is what we must look for. The silver lining will come, if not to us then to next generation or the generation after that. And maybe with that generation the lining will no longer be thin.” ― Wangari Maathai, Unbowed: A Memoir

День навколишнього середовища Африки або День Вангарі Маатаї відзначається щорічно 3 березня. Він був заснований Організацією африканської єдності в екологічних викликах, з якими стикається континент. З 2012 року Африканський союз відзначає День навколишнього середовища разом із Днем Вангарі Маатаї, щоб віддати належне зеленій спадщині покійної нобелівської лауреатки.

Контекст

ВікіФокус, присвячений довкіллю Африки, закликає Вікімедіа та інші спільноти вносити матеріали, пов'язані з кліматом Африки, до проєктів Вікімедіа у березні 2023 року і в подальшому! ВікіФокус - це проєкт, створений і розвивається Вікі в Африці (WIA) та Групою користувачів спільноти Вікімедіа в Кот-д'Івуарі (WMUG IC) як невід'ємна частина серії кампаній Африканська ініціатива знань (AKI). ВікіФокус, присвячений навколишньому середовищу Африки, це ВікіФокус, що створює контент і вносить вклад, який був запущений у День Вангарі Маатаї Африканського союзу (3 березня).

Основна мета ініціативи полягає в тому, щоб заохотити Вікімедіа та інші спільноти вносити в проєкти Вікімедіа контент, пов’язаний кліматом Африки. Окремі особи, спільноти та організації можуть робити внески різними способами. Спільноти Вікімедіа, які бажають проводити тренінги чи заходи, можуть подати заявку на отримання мікрогранту на будь-яку суму від 100 до 1500 доларів США. Кінцевий термін подачі заявок на цей мікрогрант – 28 лютого.

Основна діяльність проєкту включатиме сприяння та підтримку щонайменше 11 місцевих груп користувачів Вікімедіа та груп волонтерів у проведенні тренінгів та заходів для спільнот щодо ключових тем, спеціалізованих нижче. Будуть робочі години, тренінги та онлайн-святкування. Крім того, команда буде звертатися до організацій, які займаються кліматом і навколишнім середовищем, дослідників, активістів і науковців, щоб вони співпрацювали з нами над цим проєктом. Ці партнерства та альянси гарантуватимуть, що редактори Вікімедіа матимуть доступ до підтверджених і актуальних даних, вихідних матеріалів і якісних візуальних доказів. Це допоможе забезпечити якісні внески в рамках проєкту.

Теми, які розглядаються в цьому фокусі, стосуються клімату Африки та впливу зміни клімату та екологічних проблем або загроз, з якими стикаються країни та громади по всій Африці. Зважаючи на історичний ландшафт Африки, для максимального ефекту проєкт буде двомовним: французькою та англійською.

Заклик до дії

Запропоновані заходи

Хронологія

 • Прийом заявок на мікрогранти
 • Початок прийому заявок: з 04 лютого 2023 року / 00:01 (UTC)
 • Кінцевий термін подання заявок: 28 лютого 2023 р./ 23:59 (UTC)
 • Дата запуску проєкту – 3 березня 2023, а заходи спільноти відбуватимуться протягом березня.
 • Оголошення результатів відбудеться: 25 квітня 2023 року.

Не тільки в березні! Приєднуйтесь до Глобальних екологічних/кліматичних ініціатив

Є кілька ініціатив і кампаній, пов'язаних з довкіллям.

Ініціатива Опис
ВікіПроєкт Зміна клімату Приєднуйтесь до Вікіпроєкту зміни клімату в англійській Вікіпедії (включаючи цільову групу по Африці)
Вікі любить Африку Вікі любить Африку — щорічний фотоконкурс. Тема 2023 року – «Клімат і погода». Конкурс триває протягом березня та квітня 2023 року.
Приєднайтеся до групи користувачів: «Вікімедіанці» Група користувачів Вікімедіанці за сталий розвиток допомагає об’єднати вікімедіанців, які займаються питаннями сталого розвитку, незалежно від того, чи є вони окремими особами чи є членами будь-якого філії руху Вікімедіа. Основна увага групи включає роботу над усіма темами, пов’язаними зі сталим розвитком, включаючи, зокрема «Цілі сталого розвитку ООН».
Долучайтеся до кампанії «Відкритий клімат» Партнерство Creative Commons, SPARC та EIFL, мета цієї багаторічної кампанії «Відкритий клімат» — сприяти відкритому доступу до досліджень, щоб прискорити прогрес у вирішенні кліматичної кризи та зберегти глобальне біорізноманіття. Якщо ми збираємося вирішити ці глобальні виклики, то знання (дослідження, дані, освітні ресурси, програмне забезпечення) про них, мають бути відкритими.
Покращити опис зображень «Жінки в кліматі» «Вікі любить жінок» зосереджується на подоланні двох суттєвих прогалин у проєктах Вікімедіа — «Жінки» та «Африка» — як у змісті цих тем, так і в частині участі людей із цих груп. У березні він організовує щорічний конкурс «Розкажи нам про неї – Жінки в кліматі», щоб покращити опис зображень. Додайте структуровані дані до Вікісховища завдяки спеціальному диску та Інструментам ISA.
Взяти участь

Цитата тижня

«Поки ви не викопаєте яму, не посадите дерево, не полиєте його і не змусите його вижити, ви нічого не зробили. Ви просто марно говорите».

Вангарі Маатаї: з виступу на церемонії вручення нагород «Goldman Awards», Сан-Франциско (24 квітня 2006 р.)

Our image gallery

View the gallery

Новини

 • May, Tuesday 16th: Closing ceremony of Africa Environment Wikifocus 2023

  Дата: 16 травня 2023

  Коли: 15:00 UTC (see your local time)

  Where: Zoom (програма) (Закрито)

  Language: англійська - французька

 • March, Wednesday 29th: Wikidata Session

  Дата: March, Wednesday 29th, 2023

  Коли: 15:00 UTC (see your local time)

  Where: Zoom (програма) (Закрито)

  Language: англійська

 • March, Tuesday 28th : Africa Environment Wikifocus Climate : mid-term meeting

  Дата: Tuesday, 28th March

  Коли: 15:00 UTC (see your local time)

  Where: Zoom (програма) (Закрито)

  Language: французька. Translation: англійська

 • Березень, вівторок, 16-е: навчальна сесія програми «Dashboard»

  Дата: Thursday, 16th March

  Коли: 17:00 UTC

  Where: Zoom (програма) (Закрито)

  Language: англійська. Translation: французька, іспанська, and арабська

  Records

I want to help organize !

Resources are available to assist community and event organisers as they engage with the press and partners about Africa Environment WikiFocus activities and events taking place across Africa during March and April 2023.
All communication resources

Want to find out more ? Understand how to join ? How to create a dashboard to track article production ? Set up a wikiproject climate ?
Access our how-tos and training sessions

Пріоритетні ініціативи

A partnership between the Wikimedia Foundation and the African Union, the African Knowledge Initiative celebrates three critical subjects in its inaugural year: youth, environment, and the African continent. Each focus subject has been entrusted to two implementing Wikimedia-focused partners.

Контентні джерела

A portion of the source material and intelligence will be provided by the Africa Union. Climate and Environmental Organizations and NGOs, and academic and research institutions will also be approached as content and participation partners. Content partners are welcome! If you are working in research, Universities or think tanks, please contact the organisers at hello [at] wikiinafrica dot org

Організатори ВікіФокус з навколишнього середовища Африки

African Knowledge Initiative Working Group Members