Jump to content

Fundraising/Translation/Problems donating/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Problems donating and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.

Je tato stránka zabezpečena?

Webová stránka nadace Wikimedia pro sběr příspěvků je extrémně bezpečná a chrání ji [$VerisignURL Verisign Trusted]. Po kliknutí na banner nebo odkaz pro přispění jste přesměrováni na stránku na zabezpečeném serveru (https); všechny informace jsou šifrovány a zachází se s nimi v souladu s nejpřísnějšími standardy ochrany dat.

Platební metoda, kterou preferuji, není prozatím nadací Wikimedia nabízena.

Mrzí nás, že vám v tuto chvíli nemůžeme nabídnout vámi preferovanou platební metodu; doufám, že v budoucích kampaních budeme mít další možnosti přispět v dalších měnách. Prohlédněte si také náš úplný seznam dalších způsobů, jak přispět.

Proč byl dar, který jsem poskytl pomocí kreditní/debetní karty, zamítnut?

Pokud se váš pokus o přispění nezdařil, zkontrolujte u své debetní/kreditní karty:

  • Vaše kreditní/debetní karta by měla mít povoleno mezinárodní užití. Karty, které lze užít jen v rámci příslušné země, momentálně nelze přijímat. Kontaktujte svou banku a požádejte o povolení mezinárodního užití.
  • Avšak kreditní karty ze Spojených států, Spojeného království a Kanady lze přijímat jen v jejich zemi původu.
  • Momentálně nejsou přijímány některé virtuální karty. Virtuální karty se často používají pro online nákupy kvůli ochraně důvěrných informací vaší fyzické karty. Ujišťujeme vás však, že naše zpracování příspěvků probíhá u profesionálních plně regulovaných zpracovatelů a vaše údaje jsou v naprostém bezpečí. Takže pokud bude vaše virtuální karta odmítnuta, zkuste místo ní prosím použít běžnou kreditní/debetní kartu.
  • Pokud používáte debetní kartu, uvědomte si, že bezpečnostní kód (CVV) není povinný. Pokud vaše karta CVV nemá, příslušné pole prostě přeskočte.
  • Vaše banka možná převod jako podezřelý zablokovala. To se může stát zejména pokud nadaci Wikimedia přispíváte poprvé. Zavolejte do své banky a požádejte je, ať v budoucnu převody pro nadaci Wikimedia neblokují. Pokud vaše banka nebo karetní společnost nedokážou příčinu vašich potíží zjistit, kontaktujte nás na problemsdonating@wikimedia.org. Kvůli vaší bezpečnosti prosím nevkládejte do e-mailu čísla kreditních karet.

Proč byl dar, který jsem poskytl prostřednictvím PayPalu, zamítnut?

Pokud byl váš příspěvek přes PayPal odmítnut nebo byl váš opakovaný dar byl zrušen, obdržíte více informací od zákaznické podpory PayPal. Také můžete PayPal kontaktovat přímo na 888-221-1161 nebo 402-935-2050 mimo Spojené státy. Tady jsou některé obvyklé příčiny, proč se příspěvky nezdaří:

  • Někdy PayPal vyžaduje záložní platební metodu, například kvůli překročení měsíčního limitu či provedení převodu. To můžete vyřešit přidáním záložní platební metody k vašemu účtu.
  • Občas může PayPal zobrazit chybu, která tvrdí, že nezpracováváme příspěvky z dané země. Ve skutečnosti ale tuto zprávu můžete obdržet kvůli tomu, že od vás PayPal potřebuje jisté dodatečné identifikační údaje. Kontaktujte prosím zákaznickou podporu PayPal. Toto se často děje zejména v některých částech Asie a tichomořských ostrovů.
  • Uvědomte si prosím, že kvůli vnitrostátním omezením nemůžeme nadále přijímat platby přes PayPal z Japonska a Singapuru.

Zobrazilo se mi chybové hlášení, ale platbu přesto vidím na svém výpisu.

  • Pokud se vám zobrazilo chybové hlášení, že vaše transakce nemohla být přijata, váš příspěvek zřejmě nebyl zpracován či přijat nadací Wikimedia. Více informací o vašem příspěvku vám poskytneme, když nám napíšete na problemsdonating@wikimedia.org. Do e-mailu prosím nepište čísla kreditních karet.
  • Obrat zadržený vaší bankou se může na vaší kartě objevit, neboť je to standardní postup pro jakoukoli online platbu. Pokud se příspěvek nepodaří, vaše banka příslušnou částku vrátí za zhruba 3–5 pracovních dní v závislosti na místních pravidlech a předpisech. Pokud se chcete o příspěvek pokusit znovu, najdete všechny možnosti v našem seznamu způsobů, jak přispět.

Proč váš formulář odmítá přijmout mé údaje?

Zkontrolujte, že máte aktuální prohlížeč, že máte povolený JavaScript a že nepovolujete jen určité vybrané domény. Také zkontrolujte, že jste informace do všech políček zadali správně, např. ověřte zápis e-mailové adresy či počet číslic v čísle kreditní karty. Uvědomte si, že přebytečné mezery v těchto polích mohou způsobit chybu.

Proč se mi při pokusu přispět zobrazí varování/chyba certifikátu?

Pokud se vám při pokusu přispět objeví varování/chyba certifikátu, je to pravděpodobně způsobeno zastaralou verzí vašeho prohlížeče. Aktualizujte prosím svůj prohlížeč na novější verzi nebo použijte jiný.

Proč na formuláři nevidím svou měnu nebo zemi?

Banner kampaně, na který jste klikli, je nastaven tak, aby zobrazoval lokalizovanou verzi podle vaší IP adresy od poskytovatele internetového připojení. Drobná část dárců narazí na potíže s lokalizací podle IP adresy a potřebuje specifický banner pro jejich domovskou zemi – to může být problém, když cestujete. V takovém případě napište prosím e-mail našemu týmu na donate@wikimedia.org. Nezapomeňte uvést jméno domovské země nebo měnu, abychom vám mohli poslat správné URL pro příspěvky.

Jak mohu změnit/zrušit své opakované dary?

Instrukce ke zrušení či změně opakovaných darů najdete na stránce Zrušení nebo změna opakovaných darů.

Pořád máte potíže?

Tým starající se v nadaci Wikimedia o příspěvky je malý, takže vás prosíme, abyste si nejprve přečetli běžné otázky výše. Věnujte také prosím čas prohlédnutí našeho FAQ, který může pomoci s vyřešením vašich problémů. Pokud máte stále otázky nebo potřebujete pomoc s dohledáním vaší platby, napište na donate@wikimedia.org.