Jump to content

Fundraising/Translation/Problems donating/sk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Fundraising/Translation/Problems donating and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.

Je táto stránka zabezpečená?

Darcovská webová stránka nadácie Wikimedia Foundation je veľmi dobre zabezpečená a prevádzkovaná s bezpečnostnou pečiatkou Verisign Trusted. Po kliknutí na banner alebo na prepojenie na prispenie budete presmerovaný/á na stránku zo zabezpečeným pripojením (https). Všetky informácie sú šifrované a odosielané v súlade s najvyššími normami ochrany údajov.

Platobnú metódu, ktorú preferujem, ešte nadácia Wikimedia Foundation neponúka.

Ospravedlňujeme sa, ale momentálne Vám nemôžeme ponúknuť Vami preferovaný spôsob platby. Dúfame však, že v budúcich kampaniach budeme mať ďalšie možnosti, ako prispieť v ďalších menách. Prehliadnite si tiež náš úplný zoznam ďalších spôsobov darovania.

Prečo bol dar, ktorý som poskytol prostredníctvom kreditnej/debetnej karty, zamietnutý?

Ak bol Váš pokus o prispenie neúspešný, skontrolujte, či pre Vašu kartu platí nasledovné:

  • Vaša kreditná/debetná karta musí mať povolené medzinárodné použitie. Kreditné karty, ktoré sa môžu používať len v príslušnej krajine (tzv. domáce karty), momentálne nemôžu byť akceptované. Kontaktujte svoju banku a požiadajte o povolenie medzinárodného použitia.
  • Kreditné karty zo Spojených štátov, Veľkej Británie a Kanady však môžu byť akceptované len v krajine pôvodu.
  • Momentálne nie sú akceptované niektoré virtuálne karty. Virtuálne karty sa často používajú na online nákupy kvôli ochrane dôverných informácií o Vašej fyzickej karte. Uisťujeme Vás však, že naše spracovanie darov zabezpečujú profesionálni a plne regulovaní spracovatelia a Vaše údaje sú v úplnom bezpečí. Takže, ak bude Vaša virtuálna karta odmietnutá, skúste miesto nej prosím použiť klasickú kreditnú/debetnú kartu.
  • Ak používate debetnú kartu, vezmite prosím do úvahy, že bezpečnostný kód (CVV) nie je povinný. Ak Vaša debetná karta nemá CVV kód, príslušné pole jednoducho preskočte.
  • Vaša banka možno zablokovala prevod. To sa môže stať, najmä keď poskytujete dar nadácii Wikimedia prvýkrát. Kontaktujte svoju banku a požiadajte ju, aby v budúcnosti prevody na účet nadácie Wikimedia neblokovala a Vaše budúce dary boli spracované. Ak Vaša banka alebo vydavateľ kreditnej karty nevedia určiť príčinu Vašich problémov, napíšte nám na e-mailovú adresu problemsdonatingwikimedia.org. Pre Vašu bezpečnosť prosím neuvádzajte v e-maile čísla kreditných kariet.

Prečo bol dar, ktorý som poskytol prostredníctvom služby PayPal, zamietnutý?

Ak bol Váš príspevok cez PayPal zamietnutý alebo opakovaný dar bol zrušený, ďalšie informácie získate na PayPal službách zákazníkom. PayPal môžete kontaktovať aj priamo na t. č. 888-221-1161 alebo 402-935-2050, ak voláte z krajiny mimo Spojených štátov. Tu sú niektoré zvyčajné príčiny, prečo sa príspevky nepodaria:

  • PayPal niekedy z rôznych dôvodov vyžaduje záložnú platobnú metódu, napríklad kvôli prekročeniu mesačného limitu alebo vykonaniu prevodu. Môžete to vyriešiť pridaním záložnej platobnej metódy k Vášmu účtu.
  • Občas môže PayPal zobraziť chybu, ktorá tvrdí, že nespracovávame príspevky z danej krajiny. Možno však túto správu dostanete preto, lebo PayPal od Vás potrebuje doplňujúce identifikačné údaje. Obráťte sa prosím na ich oddelenie služieb zákazníkom, kde vám poskytnú ďalšie informácie. Toto sa často stáva najmä v niektorých častiach Ázie a tichomorských ostrovov.
  • Vezmite prosím do úvahy, že z dôvodu vnútroštátnych obmedzení už viac nemôžeme prijímať platby cez PayPal z Japonska a Singapuru.

Zobrazilo sa mi chybové hlásenie, ale platbu napriek tomu vidím vo svojom výpise.

  • Ak sa Vám zobrazilo chybové hlásenie, že Vaša transakcia nemohla byť prijatá, Váš príspevok zrejme nadácia Wikimedia Foundation neprijala alebo nespracovala. Napíšte nám na e-mailovú adresu problemsdonatingwikimedia.org a poskytneme Vám viac informácií o Vašom dare. V e-maile prosím neuvádzajte čísla kreditných kariet.
  • Obrat zadržaný Vašou bankou sa môže na Vašej karte objaviť, keďže je to štandardný postup pre každú online transakciu. Ak sa príspevok nepodarí, Vaša banka príslušnú čiastku vráti za približne 3 – 5 pracovných dní v závislosti od miestnych pravidiel a predpisov. Pokiaľ sa chcete o príspevok pokúsiť znovu, všetky možnosti nájdete v našom zozname spôsobov darovania.

Prečo Váš darcovský formulár odmieta prijať moje údaje?

Skontrolujte prosím, či máte aktuálny prehliadač, či máte povolený JavaScript a či nepovoľujete len určité vybrané domény. Tiež skontrolujte, že ste informácie do všetkých políčok zadali správne, napr. overte zápis e-mailovej adresy alebo počet číslic v čísle kreditnej karty. Uvedomte si, že nadbytočné medzery v týchto poliach môžu spôsobiť chybu.

Prečo sa mi pri pokuse prispieť zobrazilo varovanie/chyba certifikátu?

Ak sa Vám pri pokuse prispieť zobrazí varovanie/chyba certifikátu, je to pravdepodobne spôsobené zastaranou verziou Vášho prehliadača. Aktualizujte prosím svoj prehliadač na novšiu verziu alebo použite iný.

Prečo na príspevkovom formulári nevidím svoju menu alebo krajinu?

Banner kampane, na ktorý ste klikli, je nastavený tak, aby zobrazoval lokalizovanú verziu podľa Vašej IP adresy od poskytovateľa internetového pripojenia. Malá časť darcov narazí na problémy s lokalizáciou podľa IP adresy a potrebuje špecifický banner pre ich domovskú krajinu – to zvykne byť problém, ak cestujete. V takomto prípade napíšte e-mail nášmu tímu na adresu donatewikimedia.org. Nezabudnite uviesť meno domovskej krajiny a/alebo meny, aby sme Vám mohli poslať správnu adresu URL pre príspevky.

Ako môžem zmeniť/zrušiť svoje opakované dary?

Pokyny na zrušenie alebo zmenu opakovaných darov nájdete na stránke Zrušenie alebo zmena opakovaných darov.

Ešte stále máte problémy?

Tím, ktorý sa v nadácii Wikimedia stará o príspevky, je malý, preto Vás prosíme, aby ste si najskôr prečítali bežné otázky uvedené vyššie. Venujte tiež čas prezretiu našich často kladených otázok, ktoré môžu pomôcť s vyriešením Vašich problémov. Ak máte stále pochybnosti alebo potrebujete pomoc so sledovaním Vašej platby, napíšte na e-mailovú adresu donatewikimedia.org.